Koszyk 0
Opis:
Słynny matematyk umiera w dziwnych okolicznościach. Jeden z synów oskarża swoją matkę o zaplanowanie zabójstwa. Matka, powieściopisarka, w długim liście, analizuje scenę śmierci i przeszłość osób, które mogły być w morderstwo zamieszane. Syn, a z nim i czytelnik, będą musieli osądzić, czy śmierć była wynikiem przypadku czy też następstwem obmyślanej przez wiele lat zemsty, a jeśli tak, to kto, wobec tego, popełnił zbrodnię ... Prawie doskonałe to powieść o tym jak matka usiłuje odzyskać miłość syna. To również opowieść- wyznanie i wyrównanie rachunków. I historia powołania, które nadaje życiu sens. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marina Mayoral
  • 2009
  • 1
  • 248
  • 97883-7495-6819
  • 9788374956819, M
  • X2916

Recenzje czytelników

Prawie doskonała!

Ocena:
Autor:
Data:
"Zaplanowałaś to już wiele lat temu. Ze wszystkimi szczegółami. To zbrodnia doskonała, mamo"

Jeśli spodziewacie się po tej książce kryminalnej historii z zaskakującym zakończeniem - rozczarujecie się.
To nie jest kryminał.
To piękna historia miłości matki do syna. I żony do męża, kochanki - do kochanka i córki - do matki.

Główna bohaterka - pisarka Ana - w długim liście do młodszego syna opowiada o swoim życiu, chcąc go przekonać, że zarzut zabójstwa męża ... a jego ojca (którego kochał bezwarunkowo i ponad wszystko)jest jakimś monstrualnym nieporozumieniem, w którym znaczny udział miała inna kobieta. Syn jest przekonany, a może tylko usilnie pragnie w to wierzyć, że matka z chęci zemsty doprowadziła do śmierci ojca. Dziwnej śmierci.
Sytuację komplikuje fakt, że niegdyś napisała powieść, w której umieściła opis zbrodni, jaka się rzeczywiście dokonała, na dodatek na ojcu jej synów. To stawia pod znakiem zapytania jej niewinność. Młodszy syn, który ma niezwykle trudne relacje z matką, czuje się niekochany i gorszy niż pierworodny, a jednocześnie będąc pod wpływem wspomnianej wcześniej kobiety, uznaje matkę winną tego, co się stało z jego ojcem. Postać ojca urasta do rangi niemal świętego, a nienawiść do matki pogłębia się.
Ana w swoich wspomnieniach przedstawia synowi obraz ojca, którego nie znał, lub, nie chciał znać. Bolesne doświadczenia z przeszłości zostają przelane na papier, gdyż jest to jedyna droga, którą Ana może pójść, by przynajmniej spróbować odzyskać (albo dopiero zdobyć) miłość syna.
Książka jest znakomitą pozycją ukazującą, jak bardzo nasze uczucia do ważnych dla nas osób kształtują ich obraz w naszych oczach.
Brak możliwości obiektywnego spojrzenia na kochanych przez nas ludzi determinuje nasze zachowania i oceny wobec innych ludzi.
Warto przeczytać. I się zastanowić.
Na koniec - myślę, że nie zdradzę zakończenia, jeśli napiszę, że ostatecznego rozstrzygnięcia nie ma.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena