Koszyk 0
Opis:
PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY! Pozwól, że Ci opowiem... to zbiór historii, przypowieści, bajek i anegdot pochodzących z różnych stron świata i odmiennych tradycji: hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej i chrześcijańskiej. Historie te pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi, nasze lęki, dążenia oraz pragnienia. Dają także nadzieję na to, że można wierzyć w innych ludzi, że świat nie jest zły. Wszystko zależy bowiem od nas; od tego, jak pokierujemy własnym życiem. Pozwól ... że będę Twoim przyjacielem. Pozwól, że będę dla Ciebie kochającym rodzicem, opowiadającym mądre bajki, żebyś stał się odpowiedzialnym człowiekiem. Obiecuję, że nie będę mieszał Ci w głowie. Po prostu posłuchaj historii, jakie znam... Demian, niepogodzony z życiem, poszukuje drogi do prawdy, próbując zrozumieć zasady rządzące jego losem. Trafia pod skrzydła bardzo nietypowego terapeuty, który stosuje swoistą metodę leczenia... Jorge Bucay - autor książki - to doświadczony psychiatra i psychoterapeuta, pracujący w podejściu Gestalt. Zgodnie z tą teorią wyjaśnia procesy rządzące naszą psychiką, uzupełniając te wyjaśnienia wiedzą z innych dziedzin. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jorge Bucay
 • 2013
 • 2
 • 228
 • 205
 • 145
 • *, 9788376742359
 • 9788376742359
 • ZAUEV

Recenzje czytelników

Pozwól, że Ci opowiem... Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

Ocena:
Autor:
Data:
Zachęcam do lektury tej publikacji. Każdy z pewnością zapamięta przynajmniej jedną z wielu zawartych w niej bajek. Mnie najbardziej spodobało się opowiadanie o słoniu. Poeta udowodnił, że bajki nie są zarezerwowane tylko dla dzieci, że z ich mądrości powinni czerpać także dorośli.
Czy ta recenzja była przydatna?

Bajki nie tylko dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Jak głosi notatka zamieszczona na odwrocie książki, Jorge Bucay to doświadczony, argentyński psychiatra i psychoterapeuta, pracujący w podejściu Gestalt. Zgodnie z tą teorią wyjaśnia procesy rządzące ludzką psychiką, opierając się także na wiedzy z innych źródeł. „Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć” to zbiór przypowieści i bajek pochodzących z różnych zakątków świata. Autor we wstępie do książki zaznacza jednak ... że część z nich została stworzona lub nieco zmieniona przez niego samego na potrzeby prowadzonych sesji terapeutycznych.

Demian to młody, zagubiony student, poszukujący zrozumienia samego siebie. Trafia do gabinetu nieco zwariowanego terapeuty, Grubego, który stosuje dość nietypową metodę leczenia. A mianowicie na zadawane przez Demiana pytania o sens życia i inne nurtujące go zagadnienia, odpowiada pasującą do danej sytuacji bajką czy anegdotką. Demian zauroczony nowym terapeutą zagląda do jego gabinetu coraz częściej, a każda z kolejnych wizyt wnosi do jego życia wiele zmian.

Książka posiada przysłowiowe drugie dno. Większość opowiadanych przez Grubego bajek możemy odnieść do sytuacji ze swojego życia, a co za tym idzie wyciągnąć wnioski i nauczyć się czegoś nowego. Jorge Bucay prowadzi nas drogą ku akceptacji własnej wyjątkowości i wiary w siebie oraz swoje możliwości, które tak naprawdę mamy na wyciągnięcie ręki.

Jak to bywa również w przypadku zbiorów opowiadań, tak i w tym przypadku wybrane bajki zatrzymują nas na dłużej, a inne pozostają niezauważone. Te pierwsze wydają się bardziej trafione, rozwijają dane zagadnienie, prowadzą do przemyśleń i wniosków, niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy. Na plus zasługuje ograniczenie filozoficznych dialogów i przemyśleń często zawartych w tego typu książkach.

Zachęcam do lektury tej publikacji. Każdy z pewnością zapamięta przynajmniej jedną z wielu zawartych w niej bajek. Mnie najbardziej spodobało się opowiadanie pt: „Dwie monety”. Autor udowodnił, że bajki nie są zarezerwowane jedynie dla dzieci, że z ich mądrości mogą i powinni czerpać również dorośli.

http://pozeracz-slow.blogspot.com/2013/04/pozwol-ze-ci-opowiem-bajki-ktore.html#more
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena