Koszyk 0
Opis:
Każdy sięgnąłby po taką miłość. A Ty?Lena jest kobietą piękną i piekielnie inteligentną. Wszystkim dookoła wydaje się, że jest szczęśliwa. Ona jednak postanawia jeszcze ten jeden raz pokusić los. Zostawia dotychczasowego faceta, pakuje walizki i wyjeżdża z rodzinnego Koszalina do Warszawy. Szaleństwo, myślą najbliżsi. Moja szansa, myśli Lena. Nie przeczuwając jeszcze ... że los szykuje dla niej większe wyzwanie niż odnalezienie się w stolicy.W majowe popołudnie poznaje Jula. Z pozoru nic ich nie łączyło, może jedynie upodobanie do poezji. A jednak wystarczyło jedno spojrzenie, żeby znaleźli się poza czasem i przestrzenią, gdzie ważna była tylko jego atencja, jej dotyk, jego zapach, jej czułość, i żar, którego nie potrafili ogarnąć rozumem.Nie szukali – ani on chciał, ani ona była gotowa, a jednak sześć upalnych dni zmieniło w nich wszystko. Tylko czy to wystarczy, żeby jeszcze raz pokusić los? On, ona i Warszawa w tle. Kasia Hordyniec (ur. 1967) – blogerka, tłumaczka i felietonistka. Zaczynała w „Tygodniku Siedleckim”, następnie pisała dla prasy polonijnej, głównie irlandzkiego „Tygodnika Polska Gazeta”. Czternaście lat temu osiedliła się w maleńkim miasteczku w hrabstwie Donegal, na północy Irlandii. Ma wieczny dylemat, co kocha bardziej – Warszawę, która jest pełna energii, dźwięków, ruchliwa i rozedrgana, czy spokój donegalskich plaż, niewielki irlandzki cottage z kominkiem i puste drogi, którymi można pędzić samochodem, śpiewając na cały głos. „Poza czasem szukaj” to jej debiut powieściowy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Hordyniec
  • 2016
  • 1
  • 344
  • 195
  • 125
  • *, 978838069-322-7
  • 9788380693227
  • ZD99H

Recenzje czytelników

"Poza czasem szukaj" K. Hordyniec

Ocena:
Autor:
Data:
Literatura nazywana jest piękną dlatego, że słowa otwierają przestrzeń do tego, co poza nimi, tworząc doskonałą kompozycję. Dosłowność zabija literaturę. Autorka w swym debiucie zapomniała o tym. A szkoda, bo na pewno jest miłośniczką Czechowa i Poświatowskiej. Cytaty z poetki nijak się jednak mają do fabuły.

W książce razi ten bajkowy nierealistyczny świat. Autorka myli pożądanie z miłością. Razi też nie do końca konsekwentna kompozycja utworu ... Ale na pochwałę zasługuje język i jego poprawność.
Chętnie sięgną po nią pensjonarki głodne erotycznych scen. Dorosłe kobiety będzie ona śmieszyć, niektóre może nawet bulwersować.

W książce razi też poprawność "polityczna". Nagromadzenie na 344 stronach homoseksualistów, Żydów, ludzi niepełnosprawnych umysłowo, nie wiem czemu ma służyć. Choć opis Kaśki - REWELACYJNY. To jedyny taki moment, kiedy czytało się z przyjemnością.

Autorka ma ogromne poczucie humoru, które nie wiadomo dlaczego stonuje.
Czytając inne recenzje tej książki widzę, że jestem odmieńcem, bo mnie nie zachwyciła. Nie takiej literatury oczekuję. Liczę, że Autorka nie pogniewa się za tę krytykę, wybaczy.
Pozdrawiam Panią Kasię, życząc sukcesów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Poza czasem szukaj

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem zawiedziona, że autorka świetnych felietonów tak położyła swój debiut literacki. Powieść jednowarstwowa, płaska, o niczym. Nie widzę tu niczego odkrywczego, uczucie między tym powieściowym dwojgiem bardziej obraża pojęcie "miłości od pierwszego wejrzenia" niż je gloryfikuje. Żadnej głębszej myśli w całym tekście. Seks i pożądanie opisane w sposób graniczący z wulgaryzmem. Irytująca, pełna kompleksów pannica i wyuzdany starszy pan ... którego życie koncentruje się na szukaniu kolejnego obiektu do pokrycia. Żenująca powieść, przy której Gray i Cross wydają się być wielką literaturą. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena