Koszyk 0
Opis:
Dzielne ryjówki zamieszkujące dolinę leśnej rzeczki przetrwały już zagrożenie związane z zatruciem rzeki („Ryjówka przeznaczenia”) i poradziły sobie z inwazją krwiożerczych norek amerykańskich („Norka zagłady”). Czy mogą zatem odetchnąć z ulgą i spokojnie przygotowywać się do zimy? Absolutnie nie! Wraz z nadejściem jesieni na niebie pojawia się zł ... owroga łuna. Dobrzyk, znany jako ryjówka przeznaczenia, musi znów wziąć sprawy w swoje łapki. Ale czy i tym razem sobie poradzi? W tej historii prawdziwe życie ryjówek, rzęsorków, zębiełków i innych leśnych gatunków splata się z niezwykłymi przygodami, tajemnymi znakami na niebie i ziemi, awanturami i niebezpiecznymi wyprawami. Warto poznać Dobrzyka i jego drużynę! „Powrót rzęsorka” to trzecia część przygód dzielnych leśnych zwierząt narysowanych i napisanych przez Tomasza Samojlika, jednego z najpopularniejszych obecnie twórców opowieści dla dzieci i młodzieży. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tomasz Samojlik
  • 2015
  • 1
  • 120
  • 244
  • 172
  • 9788364858-14-7
  • 9788364858147
  • ZCO9W
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

POWRÓT PRZYJACIÓŁ Z RYJÓWKOWEGO LASU

Ocena:
Autor:
Data:
Ryjówki powracają w trzecim tomie swoich przygód i znów zmierzyć muszą się z wielkim niebezpieczeństwem, które zagraża życiu wszystkich mieszkańców lasu. Czy pokonają podziały i niechęć dla wspólnego dobra?

Wszystko zaczyna się od człowieka. Bezmyślny ludź podejmuje się wypalania traw, niezbyt przejmując się pilnowanie ognia. Płomienie zaś rozprzestrzeniają się, sięgając powoli domu naszych bohaterów.
Tymczasem w lesie swoje rządy zaprowadza król Odylec ... który wraz z matką dba właściwie tylko o samego siebie. W wyniku jego działań część bohaterów zostaje wygnana. Dobrzyk zaś odkrywa, że las płonie i wszystkich ich czeka śmierć jeśli czegoś nie zrobią, ale co mogą, kiedy rzeka wyschła z powody tamy bobrów? Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z przepowiednią, Dobrzyk będzie musiał się poświęcić dla dobra ogółu…

Ten uroczy komiks dla dzieci w pierwszej chwili skojarzył mi się z serialem, który oglądałem jako dziecko – „Przyjaciele z Zielonego Lasu” – i skojarzenie to nie minęło, choć „Powrót Rzęsorka” nie jest wcale kopią tamtej fabuły. To, co łączy oba tytuły, to przede wszystkim zwierzęce spojrzenie na świat i ludzi a także klimat. Przygody, humor, nienachalny dydaktyzm, nauka poprzez zabawę… Klasyka łączy się tu z nowoczesnością, nie brak też przesłania i ciekawostek z życia tych mniejszych mieszkańców lasu.

Strona graficzna to prosta, ale przyjemna dla oka kreska i taki sam kolor. Rysunki w sam raz nadają się dla dzieci i z pewnością dadzą im sporo frajdy. Podobnie jak tradycyjnie dla Kultury znakomite wydanie oferujące plakat z domem bohaterów.

Jednym słowem jest to dobry komiks dla dzieci – i dobry także dla początków przygody z tym medium – dlatego polecam go Waszej uwadze, a wydawnictwu Kultura Gniewu składam serdeczne podziękowania za udostępnienie i egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena