Koszyk 0
Opis:
Francuska wersja Domu nad Rozlewiskiem w malowniczej scenerii prowansalskich Alp w powieści autora Perfum Prowansji. Co byś zrobiła, gdyby twoje czternastoletnie małżeństwo okazało się pomyłką? Gdyby twoje poczucie bezpieczeństwa i spełnienia legło w gruzach? Gdyby jednego dnia zakończyło się dostatnie i wygodne życie? Co byś powiedziała dzieciom? Przez czternaście lat małżeństwa Agns uważała, że jest szczęśliwą żoną. Aż do pewnego wieczoru… Pchana impulsem zabiera dzieci – ... chorą córkę i nieznośne bliźniaki – i wyjeżdża do rodzinnej wioski w prowansalskich Alpach. Malownicze miejsce. Serdeczna, dobra ciotka – feministka, hipiska i nonkonformistka, uznana przez wielu za wariatkę. Podupadły hotel do remontu. Przyjaźnie i miłość z dzieciństwa. Nienawiść mieszkańców wioski i ciemne afery kryminalne oraz próby okaleczeń i zabójstw… Czy odwaga, siła woli i determinacja Agns wystarczą, by zatriumfowała nad wszystkim i wszystkimi? Dawna miłość, nowe życie i niebezpieczne intrygi wśród malowniczych górskich krajobrazów w powieści autora Perfum Prowansji. „Haute Vienne” Powrót do źródeł to naturalnie powrót w prowansalskie Alpy, a więc w rodzinne strony autora. Nowa saga rodzinna Frédéricka d’Onaglia zawiera wszystkie elementy niezbędne, by trzymać w napięciu: tajemnice rodzinne, miłość, ambicje i zwroty akcji. „Le Dauphiné Libéré” Kobieta, przed którą piętrzą się przeciwności, którą otacza ludzka zawiść i niechęć, rzuca wszystko na jedną szalę, by odzyskać poczucie własnej wartości. Ta książka to bardzo prawdziwa opowieść i prawdziwe źródło przyjemności. „Notre Temps” Piękna powieść, wypełniona uczuciami. Historia kobiety, która nagle zdaje sobie sprawę, że jej szczęście było tylko iluzją. I podejmuje ryzykowne wyzwanie, zaczynając wszystko od nowa. „L’est-éclair” Problemy małżeńskie, niechęć otoczenia – z tym wszystkim musi zmierzyć się bohaterka. Lecz powrót do źródeł zmieni całe jej życie… „La Liberté de l’Yonne” Czy można porzucić wielkomiejskie życie dla wędrówek po górskich halach i spotkań po latach z przyjaciółmi z dzieciństwa? To tylko jedno z wielu pytań, jakie zadajemy sobie w trakcie lektury Powrotu do źródeł: Do jakiego stopnia kobieta może poświęcić swoje życie dla dobra rodziny? Co bardziej szkodzi dziecku: odgrywanie przez rodziców komedii i udawanie zgodnego małżeństwa czy szczere rozstanie? „Le Dauphiné Libéré” Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Frederick D'Onaglia
 • 2014
 • 1
 • 304
 • 205
 • 131
 • 97883241-49094
 • 9788324149094
 • ZBD51

Recenzje czytelników

Lekka, ale mądra opowieść.

Ocena:
Autor:
Data:
Główna bohaterka, 32-letnia Agnes wiodła dotąd niezwykle szczęśliwe, spokojne życie, a jakiekolwiek zawirowania życiowe nie imały jej się. Wychowana w niezwykle zamożnym domu w Lyonie, ojciec był znanym notariuszem, matka nie pracowała tylko opiekowała się córką.Spod opiekuńczych rodzicielskich skrzydeł kobieta dostała się bezpośrednio pod opiekę męża, przy którym kolejne lata wspólnego życia także biegły jej bez zbędnych trosk w luksusie ... Cale małżeńskie życie Agnes skupiało się na dbaniu o dom, trójkę dzieci i mężowską karierę, oraz towarzyszenie mężowi na przyjęciach. Pewnego dnia to z pozoru idealne życie okazuje się tylko ułudą, a jedno żle wypowiedziane na przyjęciu zdanie okaże się początkiem małżeńskiej katastrofy. Agnes postanawia dać mężowi nauczkę i wyjeżdża wraz z dziećmi do ekscentrycznej ciotki do rodzinnej wioski w prowansalskich Alpach. Na miejscu jednak okazuje się, że nie wszystko jest takim, jakie pamięta to Agnes, hotelik prowadzony przez krewną jest prawie w ruinie, a na pewno wymaga generalnego remontu, dzieci robią wszystko, żeby jak najszybciej wrócić do domu, a na dodatek dzwoni mąż, który nie tylko nie chce przepraszać i błagać o wybaczenie, ale dodatkowo informuje o tym, iż są bankrutami i wszystko muszą sprzedać.
Agnes jest załamana, na dodatek dzieci obwiniają ją o wszystkie nieszczęścia. Czy kobieta okaże się na tyle silną, żeby dać sobie z tym radę, żeby zacząć wszystko od nowa? A może zdecyduje się wrócić do męża i dać ich małżeństwu jeszcze jedną szansę? Czy Agnes mimo otaczającej ją niechęci, momentami wręcz nienawiści ludzkiej będzie potrafiła rzucić wszystko na jedną szalę i walczyć?
Przyznam się, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Dałam się zwieść sielsko-anielskiej okładce licząc na lekkie, niezobowiązujące czytadło. Tym większe z każdą czytana stroną było moje zaskoczenie. Autor (tak, bo to męźczyzna, aż dziwne) stworzył bardzo udaną opowieść o sile uczucia, sile charakteru i o tym do czego jest zdolny człowiek, żeby ratować rodzinę i siebie. Na przykładzie Agnes udowodnił nam, iż człowiek ma w sobie często taką siłę, o jaką nigdy by siebie nie podejrzewał.
Dodatkowym plusem są niewątpliwie wspaniałe, pełne barw i aromatów opisy Prowansji. Od razu widać, iż autor wyjątkowo pokochał ten region.
Zachęcam do lektury osoby szukające lekkiej, ale mądrej książki, takiej, która wbrew pozorom daje sporo do myślenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót do źródeł - Frédérick D'Onaglia

Ocena:
Autor:
Data:

Fajna powieść przy której w pewnej chwili można poczuć komizm sytuacji oraz dramat. Autor dobrze przedstawił nam fabułę. Nic nie jest monotonne ani się nie powtarza. Co oczywiście jest na plus.

Fabuła książki składa się z życiowych sytuacji. Smutku , szczęścia , miłości a także rozstania i wypadków. Bohaterów albo się polubi od razu albo wręcz się będzie ich nienawidzić.

Ja bardzo polubiłam główną bohaterkę jak i jej ciotkę. Której losy są zagmatwane i pełne różnych wątków życiowych ...

Jeśli lubisz książki przy których trzeba spędzić dzień i przeczytać je jednym tchem to jak najbardziej książka ta będzie dla ciebie.

Nie ma za dużo wątków miłosnych co również bardzo mi się spodobało !
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena