Koszyk 0
Opis:
"To niezwykłe osiągnięcie literackie." John Irving Niezwykła powieść. Wypełniona mistycznymi scenami i bohaterami, którzy na zawsze potrafią wryć się w pamięć. Verghese jako pisarz ma coś z maga. "USA Today" Osieroceni przez matkę, hinduską zakonnicę, i porzuceni przez ojca, brytyjskiego chirurga, bliźniacy Marion i Shiva, wychowują się w misyjnym szpitalu w Addis Abebie. Połączeni niezwykłą więzią nie tylko dzielą tę samą fascynację medycyną, ale zatracają się w miłości do jednej kobiety ... To niszczy ich szczególną relację i wygania Marion do dalekiej Ameryki, gdzie wkrótce będzie musiał powierzyć swoje życie ludziom, którzy go najbardziej skrzywdzili. Ta niezwykle oczyszczająca, przepełniona emocjami powieść o Afryce, miłości, cudach medycyny, wygnaniu i domu długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Abraham Verghese - jest profesorem teorii i praktyki medycyny na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Stanford. Urodził się w Etiopii, jego rodzice pochodzili z Indii. W 1994 roku opublikował swa debiutancką powieść "My Own Country: A Doctor's Story", która stała się bestsellerem i została sfilmowana. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Abraham Verghese
  • 2011
  • 752
  • 205
  • 145
  • 978-83-7799-034-6
  • 9788377990346
  • ZACE8

Recenzje czytelników

Mocne rodzinne więzi

Ocena:
Autor:
Data:
Tak pasjonującej powieści to chyba dawno nie czytałam. Ponad 700 stron, od których nie można i nawet nie chce się oderwać zapełniło moje wieczory na długie godziny. Nie zawsze autorowi przy takiej ilości stron udaje się zatrzymać czytelnika na dłużej, autorowi “Powrotu do Missing” udało się to. Zdecydowanie nie była to dla mnie powieść, z którą mam często do czynienia. I wielkie dzięki za to, że zdarzają się takie perełki. Wzdycham i marzę o innych takich wciągających historiach ... Bez przeszkód mogę polecić ją wszystkim czytelnikom zakochanym w ciekawych, wielowątkowych historiach.

Ciężko wyrazić słowami mój zachwyt nad książką, która tak naprawdę była dla mnie inspirującym i niecodziennym przeżyciem literackim. Co tu dużo mówić? Powieść podobała mi się jak diabli. I żałuję, nawet bardzo, że skończyłam spotkanie z jej bohaterami. Dopiero jak zagłębię się drugi raz w to opasłe tomisko, będę miała- znowu- okazję ich spotkać. Ale niestety, odbiór nie będzie już taki sam- będzie brakowało tej nutki zaskoczenia i niecierpliwości: co będzie dalej?, jak potoczą się losy głównych bohaterów? Dlatego tak bardzo uwielbiam czytać daną pozycję po raz pierwszy, kolejne spotkania są już mniej pasjonujące. Są takim powrotem do wspomnień, które idą w parze z danym autorem, daną powieścią. “Powrót do Missing: będzie kojarzył mi się z Euro 2012:). Doceniam bardzo te chwilę ciszy nad książką, bo wszędzie poza tym literackim światem panował szał futbolowy. Szpital w Missing był dla mnie spokojnym azylem, do którego warto będzie powrócić. Najlepiej będzie uczynić to na starość, kiedy wszystkie szczegóły powieści się zatrą w pamięci, a historia zblednie. Wtedy znowu potowarzyszy nam odrobinka tej nutki ciekawości i niecierpliwości. A dlaczego warto poznać tę opowieść?

Bo warto docenić wielką pracę, którą pisarz włożyć w napisanie tej książki. Warto dowiedzieć się kolejny raz, że jednak więzi łączące rodzeństwo bliźniacze są potężne i nawet kobieta ich nie potrafi zniszczyć. A co najważniejsze ta powieść jest wręcz natchniona pasją do medycyny, która dla Mariona, Shivy (bliźniaków) i innych postaci jest kwintesencją ich życia. Prawie na każdej stronie wyczuwa się się moc medycyny, powołanie, które kieruje wyborami postaci. Niezmiernie czuję ogromny żal, że takich lekarzy z powołania jest niewiele. Ale “Powrót do Missing” sprawie, że wierzę, w to, że takich lekarzy jest więcej i nie są rzadkimi przypadkami w służbie zdrowia.

Tak wzruszającej i fascynującej powieści po prostu nie sposób pominąć. Kto kocha literaturę na pewno doceni ten tytuł i wyłowi go z zalewu powieści pojawiających się na naszym rynku wydawniczym. Jeszcze raz polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena