Koszyk 0
Opis:
Powrót do Lwowa - tom drugi cyklu powieściowego Marii Nurowskiej rozpoczętego przez Imię twoje... - to kontynuacja losów Elisabeth, Andrew, a także syna Oksany Aleka, którego Elisabeth zabiera do Stanów. Przełamanie nieufności chłopca, zagubionego w obcym środowisku, będzie dla niej trudnym zadaniem. Czekają na nią jednak wyzwania dużo większe: macierzyństwo, którego nie pragnęła i które wiele zmieni w życiu jej i Andrew, a także kolejna wyprawa na Ukrainę ... gdzie sytuacja polityczna staje się coraz bardziej napięta. Jak ułoży się ich życie, rozdarte między kontynentami? Wciąż także nierozwiązana pozostaje zagadka zaginięcia męża Elisabeth, Jeffa Connery'ego - czy jest jeszcze szansa, by go odnaleźć? Powieść Marii Nurowskiej, w której tle pojawiają się ostatnie dramatyczne wydarzenia na Ukrainie, to historia o namiętności i odwadze, przewrotności losu, wystawiającego nas na wciąż nowe próby, a także o wierności - tak przekonaniom, jak i uczuciom. Miłość i zdrada, egoizm i poświęcenie, osobiste dramaty i konflikty polityczne - powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek to poruszające historie, które choć zanurzone we współczesności, dotykają najbardziej uniwersalnych ludzkich problemów. Dopełnieniem trylogii jest książka Dwie miłości. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maria Nurowska
 • 2012
 • 5
 • 272
 • 195
 • 123
 • 978-83-7747-694-9
 • 9788377476949
 • ZAKZK

Recenzje czytelników

Za wschodnią granicą

Ocena:
Autor:
Data:
Wiele razy obiecywałam sobie, że sięgnę po twórczość pani Mari Nurowskiej. Czas mijał, a ja odkładałam to na później. Jednak nadszedł ten czas. Trochę w tym dzieła przypadku, odrobinę zrządzenia losu. Tak, czy inaczej przeczytałam "Powrót do Lwowa".

"Powrót do Lwowa" to druga część tzw. trylogii ukraińskiej. Książka opowiada o dalszych losach Elisabeth Connery oraz związanych z nią Andrew i Aleka. Kontynuując opowieść o samotnej, zagubionej kobiecie Nurowska pisze o tym ... co zawsze jest aktualne: o miłości, przyjaźni i potrzebie zrozumienia. Wszystko to, tak oczywiste w "Powrocie do Lwowa" nabiera nowego znaczenia, bowiem autorka każde uczucie, każdy problem czy decyzję rozkłada na czynniki pierwsze ukazując ich złożoność. Miłość to nie tylko uczucie pomiędzy kobietą a mężczyzną, to również trudne relacje z matką, problem zrozumienia adoptowanego syna. To w końcu patriotyzm - miłość do ojczyzny.

"Powrót do Lwowa" to opowieść pasjonująca, która budzi w człowieku wiele kontrowersji. Książka zmusza czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad sensem życia, by po zakończonej lekturze odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: czy żyjemy w zgodzie z naszymi uczuciami?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót do Lwowa

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo cenię prozę pani Nurowskiej, ale niestety muszę przyznać, że druga część "Trylogii lwowskiej" mnie rozczarowała. Główna bohaterka, Elisabeth Connery, bardzo mnie irytowała swoją lekkomyślnością i beztroską. Czterdziestolatka w pierwszej ciąży, już zaawansowanej, poleciała do Lwowa ogarniętego pomarańczową rewolucją kontynuować poszukiwania męża. Ale o ile wyjazd do Lwowa jeszcze mogę jakoś zrozumieć, o tyle już samotnej wyprawy samochodem na wschód Ukrainy już pojąć nie mogę ... tym bardziej, że nasza bohaterka zdążyła już urodzić wcześniaka i pozostawić dziecka na łaskę lub bardziej niełaskę ukraińskiej służby zdrowia.
Elisabeth niby nie kochała swojego zaginionego męża ale stanowili "nierozerwalną całość", pojechała go szukać, ale się zakochała i zaszła w ciążę z innym. Nie polubiłam głównej bohaterki, nie rozumiałam jej.
Ponadto pani Nurowska dość głęboko weszła w politykę wewnętrzną Ukrainy, jak dla mnie trochę za głęboko, zbyt szczegółowo. Ale z drugiej strony trafne spostrzeżenia i zdolność przewidywania w odniesieniu do bieżących wydarzeń na Ukrainie
Podzielam miłość autorki do cudownego, urokliwego Lwowa, jakże mocno związanego z naszym krajem, nauką i kulturą (już tam tęsknię!).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena