Koszyk 0
Opis:
Shannon z trudem odnajduje się w świecie realnym. Jest przerażona odkryciem, że tu jej miejsce zajęła Rhiannon, prawdziwe wcielenie bogini Epony. Okrutna Rhiannon z rozmysłem krzywdzi bliskich Shannon. Jest potężna, bo przyzywa na pomoc siły ciemności. Nie odczuwa wyrzutów sumienia, a czynienie zła sprawia jej przyjemność. Shannon marzy o powrocie do mitycznego Partholonu, do kochanego męża i ludzi, którzy jej zaufali. Jednak najpierw musi stanąć do walki z Rhiannon i jej sojusznikami ... by uratować ten świat przed zagładą? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • P.C. Cast
  • 2013
  • 380
  • 200
  • 130
  • 978-83-238-9055-3
  • 9788323890553
  • ZAW4H

Recenzje czytelników

Czas wrócić do domu

Ocena:
Autor:
Data:
Shannon wie już, dlaczego i dzięki komu znalazła się z powrotem w swoim dawnym świecie. Doskonale zdaje sobie również sprawę z tego, że nie tylko ona opuściła Parholon. Wraz za nią podążył Nuada - wódz pokonanych Fomorian, wampirzych demonów siejących wokół siebie zło i chaos. Tylko kto go wezwał do tego świata i w jakim celu? Tego Shannon będzie musiała się dowiedzieć. Tymczasem jednak za wszelką cenę musi postarać się obronić swoich bliskich, gdyż Nuada zapowiedział jej ... iż zabije wszystko i wszystkich których kocha, zarówno w tym, jak i w tamtym świecie. Przedsmak tego, do czego jest zdolna ta obrzydliwa kreatura, Umiłowana Wybranka Bogini Epony doświadczyła w chwili, kiedy zamordowana została jej najlepsza przyjaciółka Suzanna. Dzięki wizjom zesłanym przez Eponę, Shannon dowiaduje się, że zanim będzie mogła powrócić do Partholonu musi raz na zawsze rozprawić się z Nuadą. Tylko jak tego dokonać? Tego już bogini jej nie zdradziła. 

Drugi tom "Powrotu bogini" rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym urwała się historia drugiej księgi pierwszego tomu. I tym razem książka została podzielona na dwie części, odpowiednio w kolejności na księgę trzecią oraz czwartą. Tak jak narzekałam poprzednim razem, że pierwsza księga zwyczajnie nużyła, tak tutaj akcja nabiera tempa już od pierwszych stron, z czego oczywiście byłam bardzo zadowolona. Ucieszył mnie również fakt, że przypominanie minionych wydarzeń rozgrywających się od czasu przybycia Shannon do Partholonu zostało ograniczone do minimum. Dzięki temu mogłam się skupić na bieżących wydarzeniach, a nie non stop rozpamiętywać te przeżyte uprzednio przez bohaterów. Przez cały czas coś się działo. Na jaw wychodziły kolejne wątki. Jakie? Dowiemy się w końcu co nieco o przeszłości Rhiannon, a dokładnie tego, co spowodowało, że stała się ona tak zimną i bezwzględną osobą gotową na każdy krok byle tylko osiągnąć zamierzony cel. Muszę przyznać, że po poznaniu jej wcześniejszych losów zrobiło mi się jej po prostu żal. Kto wie, kim by mogła się stać, gdyby jej przeszłość wyglądała inaczej. No ale przeszłości niestety nie da się cofnąć. Tymczasem należy stawić czoła rzeczywistości. Przed Shannon nie lada wyzwanie. Na całe szczęście ma u swego boku lojalnego Clinta, lustrzane odbicie ClanFintana, który gotów jest na każde poświęcenie, byle tylko wspomóc główną bohaterkę w jej misji. Autorka poświęciła mu tym razem nieco więcej uwagi, dzięki czemu dane nam będzie go poznać nieco bliżej. A będzie to nam potrzebne, aby móc zrozumieć jego samego oraz motywy nim kierujące. Shannon natomiast w tej części już nie wątpi, że jest prawdziwą Wybranką Bogini Epony. Bogini wielokrotnie da jej ku temu dowody, aby w końcu kobieta uwierzyła we własne siły i była w stanie stawić czoła czyhającemu niebezpieczeństwu. 

Tym razem, oprócz stałego już wątku mitologicznego, pojawiły się również indiańskie legendy i wiara w nieśmiertelne dusze indiańskich wojowników. Przez to historia tylko aby zyskała w moich oczach, stała się dla mnie o wiele ciekawsza. Sądzę, że dzięki temu przypadnie również do gustu innym czytelnikom. Przeczytamy o próbie odnalezienia własnego miejsca na ziemi, sile prawdziwej miłości oraz jedynym w swoim rodzaju poświęceniu dla dobra sprawy. Porównując oba tomy "Powrotu bogini" stwierdzam, że część druga wypada o wiele korzystniej. Potrafiła zaciekawić mnie do tego stopnia, że nie odłożyłam lektury, póki nie dotarłam do końca. Tak samo było zresztą w przypadku "Wybranki bogów", której pierwszy tom otrzymał ode mnie również nieco niższą ocenę końcową, niż część druga. Podsumowując nie żałuję czasu poświęconego na lekturę "Powrotu bogini". W końcu wiele spraw zostało wyjaśnionych do końca, czego mi uprzednio brakowało. Uważam, że czytelnikom lubiącym tego typu historie, lektura nie sprawi zawodu. Będzie dla nich miłym oderwaniem się od rzeczywistości. Jest lekka i przyjemna. W sam raz na umilenie sobie czasu wolnego. Po prostu warta poznania.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót bogini cz.2

Ocena:
Autor:
Data:
Shannon jest bardzo nieszczęśliwa z powodu tego, że została ściągnięta do świata realnego. Pokochała całym sercem mityczny Partholon i uznała go już za dom. Pragnie jak najszybciej tam wrócić. Jednak zanim to zrobi musi zaprowadzić porządek w realu, gdzie przedostały się złe moce z mitycznego świata i zaprowadzają chaos. Próbuje także posprzątać bałagan jaki narobiła Rhiannon w jej imieniu. Czy jej się uda? Czy wróci do ukochanego męża i ludu?

Część pierwsza ,,Powrotu bogini" ... zakończyła się wciągającym wydarzeniem. Sprawiła, że chciałam jak najszybciej sięgnąć po część drugą. Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy jest to, że mamy w tej części więcej wydarzeń niż w poprzedniej. Przyczyniły się one, że książka stała się jeszcze ciekawsza i nie mogłam się od niej oderwać dopóki nie skończyłam czytać jej całej.

Po przeczytaniu tej części miałam wrażenie jakby pierwsza część była tylko jednym wielkim wstępem do wydarzeń z tej części i przypomnieniem co się wydarzyło do tej pory w ,,Wybrance bogów". W książce ,,Powrót bogini cz.2" działo się dużo. Przez to książkę czytałam w bardzo szybkim tempie. Spodobało mi się w niej wszystko co autorka wprowadziła, niektóre wydarzenia nawet mnie zaskoczyły.

Jeśli lubisz magię i to nie zawszę tę dobrą, pomieszanie świata realnego z mitycznym Partholonem to jest to książka dla ciebie. Polecam!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena