Koszyk 0
Opis:
Shannon prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie. Wojna z Fomorianami skończyła się zwycięstwem, jej mąż, szaman ClanFintan, wrócił do domu. Poddani kochają ją i czczą jako wybrankę bogini Epony. Nic nie zapowiada nadchodzącego niebezpieczeństwa... Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do rzeczywistości okazuje się bardzo bolesny. Za Shannon trafiły tu też siły zła, gotowe zniszczyć wszystko ... co jest jej drogie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • P.C. Cast
  • 2013
  • 364
  • 200
  • 130
  • 978-83-238-9054-6
  • 9788323890546
  • ZAW4I

Recenzje czytelników

Niespodziewany powrót do starego świata

Ocena:
Autor:
Data:
Shannon od sześciu miesięcy mieszka w mitycznym Partholonie, gdzie pełni zaszczytną funkcję Umiłowanego Wcielenia Bogini Epony. Jest szczęśliwą żoną Wielkiego Szamana ClanFintana, którego darzy wielkim uczuciem, oczywiście z wzajemnością. Podczas jej pobytu w Partholonie, stawiła ona czoło wielu wyzwaniom, z których najważniejszym było stoczenie bitwy z bezwzględnymi wampirzymi demonami Fomorianami, którymi dowodził okrutny Nuada. Po wygranej zapanował spokój ... Jednakże od kilku tygodni coś nie dobrego dzieje się z Shannon. Jest blada, osłabiona, widok jedzenia napawa ją obrzydzeniem, miewa mdłości. Kobieta jest pewna, że dolega jej coś bardzo groźnego, jednak nie chce przedwcześnie denerwować ukochanego. Za namową Alanny zgadza się, aby Carolan ją zbadał. Diagnoza będzie dla niej wielkim zaskoczeniem.
Oprócz problemów zdrowotnych, Shannon wydaje się, że widuje cień, coś czarniejszego niż noc i bardzo mrocznego. Jednak nikomu o tym nie wspomina... Konna przejażdżka kończy się niespodziewanym wypadkiem. Shannon traci przytomność, a kiedy ponownie otwiera oczy, zdaje sobie sprawę, że powróciła do swojego świata. Znów jest w Oklahomie, tyle tylko że znajduje się w domu mężczyzny łudząco podobnego do ClanFintana. Wkrótce okazuje się, że nie tylko ona opuściła Partholon. Podążyły za nią siły zła, które obiecały jej, że zniszczą wszystko i wszystkich, których kocha i to zarówno w tym świecie, jak i w Partholonie. 

"Powrót bogini" to kontynuacja przygód Shannon, nauczycielki z Oklahomy, którą dane nam było poznać podczas lektury dwóch części "Wybranki bogów". Spodobała mi się tamta historia głównie dzięki temu, że pojawiły się w niej elementy mitologiczne, jak chociażby centaury. Świat, w którym panuje matriarchat, pełen magii i tajemnic, przypadł mi do gustu na tyle, że z chęcią sięgnęłam po pierwszą część "Powrotu bogini". Również i tym razem lektura mnie nie zawiodła. 

Książka została podzielona na dwie księgi. Pierwsza z nich traktuje o wydarzeniach rozgrywających się w Partholonie, a kolejna o losach Shannon po przejściu do Oklahomy. Główna bohaterka dała nam już się poznać jako osoba z dużym poczuciem humoru oraz ciętym językiem. Jej charakter w "Powrocie bogini" nie zmienił się ani na jotę. Nadal uprzyjemnia nam lekturę dowcipem oraz śmiesznymi ripostami. Bynajmniej tym razem miewać będzie chwile zwątpienia dotyczące tego, czy podoła wszystkiemu, co zmuszona będzie zrobić i czy nadal jest godna tego, aby być Umiłowaną Wybranką Bogini Epony. Na całe szczęście ma ona wsparcie w najbliższych oraz, ku jej zdziwieniu, w mężczyźnie, którego poznaje po opuszczeniu Partholonu. Jest on tak łudząco podobny do jej ukochanego, że wielokrotnie będzie zmuszona do tego, aby uświadamiać sobie fakt, iż mimo tylu znaczących podobieństw, to przecież wcale nie jest jej mąż. 

Początkowo historia Shannon toczy się bardzo powoli, wręcz mozolnie. Moim zdaniem w pierwszej księdze za dużo miejsca zostało poświęconego na przytaczanie wydarzeń z "Wybranki bogów". Na dobrą sprawę można sobie wręcz odpuścić czytanie tamtej dwuczęściowej książki, gdyż wszystkie najistotniejsze wydarzenia wówczas się rozgrywające zostały ze szczegółami przedstawione tutaj. Nie wiem, czemu autorka zdecydowała się na taki zabieg, ale mnie osobiście on tylko aby denerwował. Dopiero w księdze drugiej akcja stanowczo przyspiesza, a historia staje się o wiele ciekawsza, niż to, co do tej pory dane nam było przeczytać. Wraz z Shannon będziemy starali się dociec prawdy o powodach, dla których ponownie znalazła się ona w Oklahomie oraz szukać będziemy sposobu, jak powrócić do Partholonu. Odczujemy też grozę towarzyszącą pojawieniu się w tym świecie sił zła, które przeszły wraz z główną bohaterką z mitycznej krainy. 

Pierwsza część "Powrotu bogini" jest całkiem udaną kontynuacją "Wybranki bogów". Czyta się ją niezwykle lekko, zapewne za sprawą prostego stylu autorki, typowo młodzieżowego. Sama się zdziwiłam, że tak szybko dotarłam do zakończenia, które notabene jest takie, że od razu mam ochotę sięgnąć po drugą część tej historii. Na całe szczęście czeka ona już na mnie na półce, zatem niedługo zabiorę się za dalszą lekturę. Tymczasem czy polecam tę książkę czytelnikom? Osobom lubującym się w tego typu historiach, przesiąkniętych mitologią, tajemnicami i dziwnymi zjawiskami, powinna się ona spodobać. Lekka lektura na uprzyjemnienie sobie czasu wolnego. Sięgnąć po nią powinny również osoby, które poznały dzieje Shannon podczas lektury "Wybranki bogów". Poznanie dalszych losów głównej bohaterki powinno być dla nich obowiązkiem. Za moment zabiorę się za czytanie drugiej części "Powrotu bogini" i mam wielką nadzieję, że będzie jeszcze lepsza niż omawiany tom.

Moja ocena: 4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót bogini cz.1

Ocena:
Autor:
Data:
Shannon przyzwyczaiła się do życia w mitycznym Partholonie jako Wybranka Epony. Uznaje teraz go za swój prawdziwy dom. Jest w nim szczęśliwa, ma kochającego męża, pokonali największego wroga, który zagrażał im życiu. Jednak teraz coś z nią zaczyna się dziać. Całe dnie źle się czuje, podczas ważnej uroczystości zwymiotowała na gości. Czyżby chorowała na śmiertelną chorobę? A może jednak coś innego?

Bardzo polubiłam książki ,,Wybranka bogów" i z wielką chęcią sięgnęłam po kolejną część , ... Powrót bogini". Nie pamiętałam już wszystkich szczegółów dotyczących wydarzeń odbywających się w Partholonie, więc bardzo doceniłam to, że autorka przypomina nam o przeszłych wydarzeniach. Kiedy już przypomniałam sobie wszystkie najważniejsze fakty o wiele lżej się czytało mi książkę.

Przed sięgnięciem po ,,Powrót bogini cz.1" byłam bardzo ciekawa dalszych przygód Shannon jako Rhiannon z mitycznego Partholonu. Muszę przyznać, że mój apetyt nie został do końca poskromiony, a nawet powiększony, gdyż książka kończy się w niezwykle intrygującym i ciekawym momencie, który sprawia, że czytelnik chce się dowiedzieć więcej na ten temat. Na szczęście jest jeszcze część druga.

Książkę czyta się w ekspresowym tempie. W książce jest użyta dość duża czcionka, która sprawiła, że czytało mi się ją szybciej. Ważniejszych wydarzeń nie jest może za dużo, lecz i tak odebrałam tę książkę jako ciekawą lekturę. ,,Powrót bogini cz.1" zawiera lekką historią, którą czytelnik połyka w mgnieniu oka i z wielką chęcią poznaje ją w całości. Jak najbardziej polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena