Koszyk 0
Opis:
Ivy Madison – młoda prawniczka – przyjeżdża do Deep Haven, gdzie podejmuje pracę na stanowisku asystentki prokuratora hrabstwa. Z nową posadą i nowym miejscem zamieszkania wiąże duże nadzieje, gdyż chce wreszcie zmienić coś w swoim życiu. Jej szef już w pierwszym dniu pracy przestrzega ją, że sprawiedliwość w małym miasteczku ma różne oblicza, łatwo o konflikt interesó ... w z osobami, z którymi siłą rzeczy wchodzi się w codzienne relacje. Ale Ivy to nie przeraża, bo – jak twierdzi – nie zna tu nikogo. Czy rzeczywiście? Poprzedniego dnia podczas aukcji charytatywnej postawiła na tajemniczego Dareka Christiansena, a wcześniej, jeszcze w czasie studiów prawniczych, sporządziła projekt ugody obrończej dla niejakiego Jensena Atwooda. Świat jest jednak mały… Postaw na mnie to opowieść o młodych ludziach, których życiowe ścieżki nieco się splątały. Długo trwa, aż zrozumieją, że zanim zacznie się myśleć o przyszłości, trzeba rozliczyć się z przeszłością. A miłość, na którą czekają, jest tak blisko. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ausan May Warren
  • 2016
  • 416
  • 210
  • 135
  • *, 978837516-796-2
  • 9788375167962
  • ZDBO9

Recenzje czytelników

Postaw na mnie

Ocena:
Autor:
Data:
Susan May Warren jest autorką ponad trzydziestu powieści, które pokochali czytelnicy i krytycy. Do tej pory przeczytałam dwie powieści autorki z cyklu o Deep Haven: ,,Cień twojego uśmiechu" i ,,Postaw na mnie", o której chcę dzisiaj napisać.

W miasteczku Deep Haven położonym nad jeziorem w północnej części Minnesoty zamieszkuje młoda prawniczka Ivy Madison, która pragnie w tym miejscu osiąść już na stałe, znaleźć przyjaciół i miłość ... Podejmuje pracę jako asystentka prokuratora hrabstwa. Szef ostrzega ją, że w tak małym mieście wszyscy będą ją obserwować, musi dotrzymywać danego słowa i każdą kolejną sprawą zyskiwać sobie zaufanie mieszkańców. Nigdy nie powinna też nadużywać swojej pozycji. Sprawiedliwość ma różne oblicza w miasteczkach. ,,W tej pracy poznasz swoich przyjaciół, swoich sąsiadów, a gdy ich życie splata się z twoim, granice zaczynają się zacierać. Zawsze musisz myśleć o konflikcie interesów. Zobaczysz mroczną stronę społeczności, swoich sąsiadów."
Ivy jest pewna, że w Deep Haven nikogo nie zna i nie będzie musiała dokonywać trudnych wyborów. Wkrótce okazuje się, że mieszka tam Jensen Atwood, dla którego jeszcze w czasach studenckich sporządziła projekt ugody obrończej.

Podczas akcji charytatywnej Ivy stawia 500 dolarów na tajemniczego Dareka Christiansena i wygrywa z nim randkę. Niestety mężczyzna niezbyt przychylnie ją traktuje, gdyż jak się okazuje zastępował brata, który nie mógł dotrzeć na aukcję. Po kilku dniach Darek chce naprawić nieudane spotkanie z Ivy, gdyż zdał sobie sprawę, że ona nie pochodziła z Deep Haven, nie wiedziała nic o nim i to nie była jej wina, że ,,jego bagaż emocjonalny przygniatał go i niszczył wszystkie szanse na świeży start." Darek chce zacząć wszystko od nowa, dla siebie i swojego synka. Ma dość litości lub dezaprobaty, która otacza go w miasteczku po śmierci żony. Nadal jest wściekły na swojego dawnego przyjaciela Jensena i toczy z nim wojnę.

Susan May Warren zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami zręcznie przedstawiła obraz życia w małej społeczności, gdzie ludzie są bardzo ze sobą powiązani różnymi zależnościami. Darek chcąc spotkać się po raz pierwszy z Ivy nie pyta jej o numer telefonu, wie że znajdzie ją bez problemu jeśli zechce. Ivy na początku nie zdaje sobie sprawy, jak trudno będzie jej podejmować decyzje prawne w Deep Haven. W miarę jak poznaje kolejnych mieszkańców i ich problemy, spędza z nimi wolny czas na festynie, na ognisku, czy w restauracji coraz trudniej podejmować jej decyzje, które wpłyną na ich życie. Widzi, jak bardzo mieszkańcy miasteczka podzielili się w sprawie Jensena i Dareka. Ivy także musi wybierać między swoją pracą, a lojalnością w stosunku do Dareka.

Autorka poruszyła w tej powieści temat rodzin zastępczych. Ivy jako mała dziewczynka trafiła do czternastu rodzin zastępczych. Szybko dostrzegła, że jest dla nich po prostu ,,interesem". Dostawała miejsce do spania, jedzenie, a oni wypłatę co miesiąc za nią. Nauczyła się radzić sobie sama, nie sprawiać problemów, wpasowywać się w rodzinę, ale i tak, gdy stwierdzano, że do nich nie pasuje, była odrzucana i lądowała w kolejnej rodzinie. Kiedy była już dorosła odczuwała głębokie pragnienie przynależności do rodziny, a jednocześnie bała się odrzucenia. Susan May Warren na przykładzie rodziny Christiansenów pokazała, jak powinny wyglądać właściwe relacje w rodzinie. Darek wraz z rodzicami prowadzi ośrodek wypoczynkowy nad wybrzeżem, ale jego dwóch młodszych braci i dwie siostry też mają tam swoje miejsce i w każdej chwili są mile widziani. Wszyscy sobie pomagają, wspierają się i często rozmawiają.

W akcję powieści autorka wplotła ciężką i wyczerpującą pracę strażaków oraz hotshotów, którzy ścinają drzewa, wypalają las do zmineralizowanej gleby tworząc pas przeciwpożarowy, by tylko powstrzymać pochód pożogi, aby uratować pozostałe lasy, domy i osiedla nad jeziorem Evergreen. Autorka pokazała jak walczono z wielkimi pożarami dawniej, a jak robi się to współcześnie.

,,Postaw na mnie" to piękna opowieść o ludziach, których życie pogmatwało się w młodości i muszą odnaleźć nową drogę, odpokutować winy i żyć z konsekwencjami swoich decyzji, bo nie zawsze można już je naprawić.To piękna, ciepła i mądra powieść o rodzinie, samotnym ojcostwie, rozpoczynaniu kolejnego etapu w życiu po stracie, a także o przebaczeniu, bez którego nie można uwolnić się od gniewu i oczyścić duszy.
Z książką Susan May Warren spędziłam bardzo miłe chwile i zachęcam również Was do sięgnięcia po tę piękną powieść:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Postaw na mnie

Ocena:
Autor:
Data:
Susan May Warren to autorka ponad czterdziestu powieści, których wciągające fabuły i niezapomniani bohaterowie wciąż podbijają serca czytelników na całym świecie.

Inspirację do napisania tej powieści autorka zaczerpnęła ze swojego miasteczka, w którym wydarzyła się tragedia.
Autorka użyła tego pomysłu, aby pokazać co się dzieje, gdy żal i złość przejmują kontrolę i wzniecają nienawiść.

Nienawiść roznieca pożar w naszym sercu, który niszczy nasze wnętrze ... Jedyną nadzieją na ugaszenie tego pożaru jest przebaczenie.

Głównymi bohaterami tej powieści jest rodzina Christiansenów, którzy prowadzą ośrodek wypoczynkowy. Jest to scheda rodzinna, sięgająca początku dziewiętnastego wieku, gdzie prapradziadowie pracowali przy wyrębie lasu i założyli obozowisko, które z czasem zmieniło się w modne miejsce wypoczynkowe na północnym wybrzeżu Deep Haven.

I oto do tego miasteczka przyjeżdża młodziutka prawniczka Ivy Madison, gdzie podejmuje pracę na stanowisku asystentki prokuratora hrabstwa.

Młoda, piękna i bardzo ambitna wiąże nadzieje z tym miejscem, lecz jej szef przestrzega ją, aby nie angażowała się zbyt emocjonalnie, bo to małe miasteczko i wszyscy wszystkich znają, a sprawiedliwość ma różne oblicza.

Ivy pojawia się na aukcji charytatywnej, na której może nie zdając sobie do końca z tego sprawy, licytuje młodego i przystojnego Dareka Christiansena, a jeszcze wcześniej Ivy sporządza projekt ugody prawniczej dla Jensena Atwooda. Jak się potem okazuje panowie byli najbliższymi przyjaciółmi, do czasu tragedii.

Co takiego stało się w tym miasteczku? Dlaczego Jensenowi grozi więzienie? A Darek sam wychowuje syna?
Ivy bez pamięci zakochuje się w Dareku i jego pięcioletnim synku i mimochodem zostaje wciągnięta w rodzinną tragedię.
Jak zakończy się ta historia?

Pozostawiam ją do przeczytania dla Państwa, wspomnę jedynie, że powieść ta jest bardzo wciągająca od pierwszego rozdziału aż do epilogu, nie można się oderwać od czytania.
Żyjemy w świecie winy. Jesteśmy społeczeństwem, które wytyka palcami drugiego i szuka kogoś do obarczenia winą, a przebaczenie drugiemu kosztuje nas tak wiele wysiłku. Szybko więc zmieniamy się w społeczeństwo, w którym nie ma litości i nie ma przebaczenia.

Książka ta opowiada o latach obserwowania, żywienia nadziei, modlitwy za swoje dorosłe dzieci, by przyjęły dziedzictwo wiary. Jest też o tym , że uważne przyjrzenie się samym sobie i zastanowienie się czy nie oceniam innych w ten sposób, w jaki sam bym chciał zostać oceniony?
A może raczej oceniam go po ilości bólu, jaki mi zostawił?
Zachęcam do czytania i refleksji!

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena