Koszyk 0
Opis:
Ciąg dalszy bestsellerowej wstrząsającej autobiografii Porwana i sprzedana. Co roku tysiące dziewczyn są sprzedawane do domów publicznych. Ja z tego piekła uciekłam. Teraz tam wracam, by pomóc im… i sobie. Była molestowana w dzieciństwie. A potem gdy chciała pojechać do pracy w żłobku, została porwana i sprzedana do domu publicznego… W autobiografii Porwana i sprzedana Sarah Forsyth opowiedziała o koszmarze, jaki przeżyła w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie ... Przez rok była bita, zastraszana, faszerowana narkotykami. Miała szczęście – zdołała uciec. W nowe piekło - walki z przeszłością, z uzależnieniem od leków i alkoholu, depresją. Zmagań z życiem, z miłością, z destrukcyjnym związkiem, napędzana rozpaczliwą nadzieją, że wygra z własnym ciałem i psychiką. Podejmowała desperackie próby nieodmiennie kończące się klęską… Aby wyzwolić się z traumy, potrzebowała było trzech długich, pełnych bólu lat. Przeszła przez wszystkie kręgi cierpienia. Wreszcie znalazła się na samym dnie. Kiedy była o krok od śmierci, podjęła decyzję. Wróciła do Amsterdamu... Odważyła się odbyć wstrząsającą, bolesną podróż w przeszłość i w głąb siebie. A jednocześnie jeździła po świecie, od Holandii po Mołdawię, w poszukiwaniu dziewczyn i kobiet zmuszanych do prostytucji. Te wyprawy wymagały niezwykłej determinacji i odwagi. Jednak Sarah musiała je odbyć - dla tysięcy dręczonych kobiet i dla siebie samej... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sarah Forsyth
 • 2014
 • 1
 • 320
 • 207
 • 131
 • Moja historia
 • 83-241-4941-4
 • 9788324149414
 • ZBDCB

Recenzje czytelników

Szczęściara która przeszła przez piekło

Ocena:
Autor:
Data:
SZCZĘŚCIARA KTÓRA PRZESZŁA PRZEZ PIEKŁO

*”Pozwani zastawili pułapkę na niewinną ofiarę, wciągnęli ją do świata prostytucji, nie przejmując się jej stanem… Był to dla Sarah koszmar i nie wiem, jak go przetrwała, obecnie jej stan nie jest najlepszy. Otrzymywała narkotyki, podawano jej alkohol. Przez kilka miesięcy właśnie one stanowiły jej jedyne pożywienie. Narkotyki, alkohol i słodycze .Ta kobieta znalazła się w położeniu, w które ciężko uwierzyć ...
Kochani to tylko jeden z wielu wstrząsających cytatów pochodzących z książki, o której chcę Wam dziś opowiedzieć. Czytając już ten jeden cytat chciałoby się powiedzieć :”Szacunek dla autora posiada niesamowity dar budowania fikcji literackiej .Trzyma w napięciu i rozbudza ciekawość czytelnika.”Otóż nie moi kochani historia opisana w książce „Porwana i sprzedana” niestety nie jest fikcją literacką. To pisana przez życie szokująca autobiografia kobiety , która przeszła przez piekło.
Sarah Forsyth jest kobietą, której życie już od najmłodszych lat naznaczone było strachem. Już jako trzyletnia dziewczynka była molestowana seksualnie przez ojca, a później przez opiekunów w domu dziecka .Kiedy udało jej się stanąć na nogi po traumatycznych przeżyciach dzieciństwa skończyła szkołę dla opiekunek do dzieci Wierzyła ,że teraz będzie mogła wieść spokojne, normalne życie oddając się wymarzonej pracy. Szansy dla siebie szukała poza Anglią. Pragnęła uciec jak najdalej od bolesnych przeżyć. Pewnego dnia los daje jej taką szansę .Młoda kobieta trafia na ogłoszenie, które zdaje się być spełnieniem marzeń dziewczyny. Dotyczy ono pracy w żłobku na terenie Amsterdamu. Sarah ma wrażenie, że złapała Pana Boga za nogi. Pełna entuzjazmu, wiary i nadziei wyrusza w swoje nowe, lepsze życie ale… No właśnie ale nowe życie okazuje się pułapką zastawioną przez diabła.Nasza bohaterka podstępem zostaje zwabiona do okrutnego i mrocznego świata prostytucji, który rządzi się bezwzględnym niepisanym prawem.”Albo jesteś grzeczna i zarabiasz wystarczająco dużo dla swojego „opiekuna” sprzedając swoje ciało dla zaspokojenia potrzeb swoich klientów albo jesteś bezużyteczna i giniesz”. Sarah codziennie staje się kilkukrotnie automatem do zaspokajania rządz i perwersyjnych fantazji mężczyzn. Aby stała się bezgranicznie posłuszna jest nieustannie faszerowana narkotykami. Po dziewczynie, którą była przed porwaniem nie ma już śladu. Teraz pozostał tylko wrak człowieka sparaliżowany strachem w szponach uzależnienia.
Czytając to, co napisałam zapewne zastanawiacie się jak mogłam zatytułować swoją recenzję „Szczęściara, która przeszła przez piekło”. Pewnie myślicie sobie czy ona oszalała gdzie ona tu dostrzega szczęście. Uwierzcie mi na słowo Sarach jest wielką szczęściarą, gdyż los pozwolił jej uciec z przepastnych czeluści piekła i przeżyć ,a wiele kobiet niestety takiej szansy nie ma. Życie na wolności niestety nie jest końcem walki o przetrwanie….
Zazwyczaj czytelnicy oczekują by w recenzji/opinii jej autor napisał jak ocenia i czy poleca daną książkę. Ja jednak tego nie zrobię. Powiem tak nie jest to książka dla każdego. Ja osobiście przeczytałam już wiele emocjonalnych i bardzo przejmujących autobiografii jednak ta wyczerpała mnie emocjonalni tak bardzo że wiele razy chciałam odłożyć tę książkę i nigdy do niej nie wrócić. Nie zrobiłam tego tylko dlatego, że jestem pełna podziwu i szacunku dla autorki za jej siłę i odwag, by pisząc tę książkę jeszcze raz otworzyć piekielne wrota swojej przeszłości. Książki takie są jak najbardziej potrzebne, gdyż są głośnym krzykiem o pomoc w imieniu tysięcy „niemych” niewolnic seksualnych.
Mimo to ja muszę jakiś czas odpocząć zanim zdecyduję się na lekturę książki będącej kontynuacją losów Sarah „Porwanej i sprzedanej powrót do piekła. Lecz jak pisze sama autorka nie jest to książka o tragedii i rozpaczy lecz książka o nadziei, a więc sami zdecydujcie czy chcecie ją przeczytać.

*Cytat książka str. 223


Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena