Koszyk 0
Opis:
Autorki PORADNIKA REHABILITACJI DOMOWEJ prezentują sposoby przenoszenia oraz przemieszczania się chorego, zwracając uwagę na bezpieczeństwo osoby chorej i opiekującej się nią. Ze wskazówek zawartych w PORADNIKU REHABILITACJI DOMOWEJ skorzystać mogą także osoby, które są w stanie samodzielnie wykonywać proste ćwiczenia poprawiające ich sprawność ruchową. Wśród proponowanych ćwiczeń znajdują się między innymi: ćwiczenia przeciwzakrzepowe, oddechowe, wzmacniające siłę mięśniową ... poprawiające zakres ruchu rozluźniające, mięśni twarzy i usprawniające połykanie pokarmu. Czytelnik zdobędzie także wiedzę na temat profilaktyki odleżyn, dowie się jak postępować w przypadku pielęgnacji osoby po udarze mózgu, czy po skomplikowanych złamaniach. Istotną rolę w procesie rehabilitacji chorego odgrywają metody relaksacyjne wspomagające walkę ze stresem. Proponowane ćwiczenia relaksacyjne wspomagają inne formy terapii i przyspieszają powrót do zdrowia. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • M
  • miękka
Mniej Więcej
  • Anita Konik, Anna Paterek
  • 2013
  • 186
  • 203
  • 142
  • 978-83-7595-613-9
  • 9788375956139
  • ZB7XW

Recenzje czytelników

rehabilitacja w domu

Ocena:
Autor:
Data:
Każdemu aktywnie żyjącemu człowiekowi wydaje się, że ów pęd będzie trwał wiecznie, że jest ze stali i jego części są niezniszczalne. Z czasem okazuje się, że to i owo zaczyna szwankować, a w gorszych przypadkach tracimy kontrolę nad swoim ciałem przez nadmiar obowiązków, przeicążenie. Zdajemy sobie też sprawę, że i młodym zdarzają się wypadki unieruchamiające ich ciała na kilka dni, tygodni, lat. Mało kto sobie zdaje sprawę, że również ciąża dla wielu kobiet jest wielkim wyzwaniem ... Czasami lekarze zalecają ograniczenie ruchów czy wręcz leżenie, by „donosić ciążę”. Inne kobiety zbyt przez zmianę trybu życia w tym czasie zbyt szybko przybierają na wadze, przez co mają problemy z poruszaniem, co przekłada się na większą ilość godzin spędzonych w łóżku. Wielki brzuch również ogranicza wygodne układanie i tak zbyt obciężonego ciała.
Poradnik Anity Kowalik i Anny Paterek pozwoli odnaleźć się w nowych warunkach i bliskim pomóc w ich codziennych czynnościach. Opieka nad chorym leżącym nie ogranicza się do podawania posiłków i pomocy przy myciu czy załatwiania potrzeb fizjologicznych. To przede wszystkim ciężka praca mająca taką osobę przygotować do ponownej aktywności lub zmusić do dbania o siebie.
W książce można znaleźć bardzo wiele porad i ćwiczeń, które wzmocnią ciało i zmniejszą ból związany z leżeniem. Liczne zdjęcia oraz prostota zabiegów sprawią, że nawet niewykwalifikowana osoba może bez problemu profesjonalnie zająć się chorym. Na pewno jest to poradnik, po który powinny sięgnąć osoby chcące pomagać przy takich chorych.
Warto go przeczytać za pierwszym razem całego, a później wracać do spraw, które przysparzają nam trudności. Poradnik nie jest gruby (ponad 160 stron z obrazkami), dlatego zawsze można mieć go przy sobie i podczas opieki sięgać po niego, aż do nabycia odruchowego posługiwania się wiedzą.
Może się on również przydać osobom po operacjach. Proste ćwiczenia, propozycje sposobów poruszania się i usprawniania uszkodzonych części ciała sprawią, że samodzielnie bardzo szybko wrócimy do formy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena