Koszyk 0
Opis:
Wszystko jest dobrze? A może wszystko powinno być inaczej? To zależy, z której strony spojrzeć. Jeśli stoisz na rozstaju dróg, ta książka doda Ci otuchy i rozweseli. Być może sprawi, że wreszcie czegoś się nauczysz — na cudzych błędach. W kilkunastu historiach Paulina Młynarska opowiada o swoich największych życiowych burzach i przejaśnieniach, które po nich przychodzą, dają ... c przy tym garść przyjacielskich rad, a czasem lekkiego prztyczka w nos. Wszystko po to, by zarazić swoim optymizmem i apetytem na życie.  „Na błędach! Poradnik-odradnik” to opowieść o trudnej sztuce błądzenia. O codziennych łzach i śmiechu. O pułapkach macierzyństwa. O samotności i tęsknocie silnej kobiety za silnym mężczyzną. O udanych i nieudanych podróżach, o wyplątywaniu się z toksycznych związków i... o miłości, która pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.  Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Od ponad dekady na antenie TVN Style współprowadzi talk-show „Miasto Kobiet”. Feministka, narciarka i podróżniczka. Matka dorosłej córki. Mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i pisze książki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paulina Młynarska
  • 2015
  • 272
  • 210
  • 152
  • 978837961-189-8
  • 9788379611898
  • ZCJSZ

Recenzje czytelników

dziennikarka pokazuje pazur!

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy zobaczyłam w propozycjach „Na błędach! Poradnik-odradnik” Pauliny Młynarskiej pomyślałam, że to może być świetna lektura. W końcu to kobieta, która nie unika trudnych tematów i, nie ma co ukrywać, ma za sobą dosyć burzliwe życie, więc jej rady mogą być naprawdę interesujące. Nie mogłam się doczekać, żeby przeczytać, w jakich kwestiach będą te porady i naprawdę zaczynałam czytać z wielkim entuzjazmem. Tylko jeśli oczekujecie, że będzie to książka podobna do tych pisanych przez Reginę Brett ... która również w swoich felietonach odwołuje się do swojego życia i swoich przyjaciół, to od razu możecie tą książkę odłożyć na półkę.

„Na błędach!” ma niewiele w sobie z typowego poradnika. Nie dostaniemy tutaj instrukcji jak krok po kroku zmienić swoje życie. Jedyne rady, jakie wyciągniemy z tej książki, to te, do których dojdziemy sami. Nie brakuje przykładów z literatury, sztuki, a nawet z francuskich demotywatorów (!), ale niewiele rzeczy jest z góry narzucone czytelnikowi.

Patrząc na karierę Pani Pauliny łatwo zauważyć, że nie unikała trudnych tematów i ma jasne stanowisko w takich kwestiach jak aborcja, prawa kobiet, szeroko rozumiany feminizm czy macierzyństwo. Nie będę ukrywać, że niektóre są dosyć kontrowersyjne i pomimo argumentów i przykładów, wciąż pozostaje wiele kwestii, z którymi absolutnie się nie zgadzam. Co więcej, czasem odnoszę wrażenie, że te opinie nie pasują do naszego podwórka, jakby autorka nie do końca zdawała sobie sprawę, z tego jak wiele skrajności prezentuje sobą polskie społeczeństwo.

Momentami odnoszę wrażenie, że ten poradnik to próba rozliczenia się z życia autorki. Cztery małżeństwa, cztery rozwody, częste przeprowadzki, młode macierzyństwo… Życiorys Pani Młynarskiej może nie przedstawia się w jasnych barwach, ale sama autorka chwilami dolewa oliwy do ognia. To, czego nie znaleźliście na Pudelku czy innych portalach plotkarskich spokojnie znajdziecie na tych stronach ;)

Ciężko przyjmować mi rady od osoby, która notorycznie podkreśla, że dzięki swojej rodzinie było jej łatwiej wejść w życie (jednocześnie zapewniając, że do wszystkiego doszła sama – wyczuwam paradoks), a jej główną poradą na każdy problem życiowy jest: „Jeśli to tylko możliwe, poszukaj terapeuty!”. No cóż… patrząc na ceny takich usług, trudno mi uwierzyć, żeby przeciętny Polak szukał pomocy właśnie w ten sposób.

Poradnik-odradnik, a jednak ja wyczuwam tutaj po prostu autobiografię. Co ja o tym wszystkim sądzę? Hmm… mieszane uczucia. Z jednej strony, ta książka jest zupełnie czymś innym niż się spodziewałam, natomiast z drugiej… Paulina Młynarska to intrygująca postać. Choć zazwyczaj w cieniu siostry, to jednak wcale nie umniejsza jej umiejętnościami i jest całkiem dobrą dziennikarką, a do tego zdecydowanie niepokorną osobą. Drwi z show-biznesu, ścianek, a jej felietony zmusiły niejedną kobietę do skonfrontowania swoich poglądów i zachowań.

Mam jednak przeczucie, że ta książka może sporo namieszać wśród czytelników i nie zostanie bez echa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Interesująco zrobiona książka

Ocena:
Autor:
Data:
Młynarska uczy, że każde zdarzenie w naszym życiu ma swoje dwie strony – pozytywną i negatywną, tak jak ta książka ma dwa początki i dwa końce. Tylko od nas zależy jak będziemy interpretować swoje życie. Autorka jest optymistyczna i wesoła. Coś nowego, warto sprawdzić. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena