Koszyk 0
Opis:
Kolejna książka Marcina Przewoźniaka, autora m.in. bestsellerowego "Poradnika małego skauta". Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne. Fajne, bo należysz do wspaniałego narodu, masz piękną ojczyznę o ciekawej historii, świetnych tradycjach, bohaterach, przy których wysiada nawet James Bond. Żyjesz w państwie, które nie jest nudne, a odkrywanie jego tajemnic na pewno okaże się fascynującą przygodą. Dlatego rację ma ten, kto jest patriotą, ponieważ wie ... z czego jest dumny i rozumie, dlaczego kocha swoją ojczyznę! Chwileczkę, chwileczkę. Ale czy dziecko może być dumne ze swego kraju? No pewnie. Każdy z nas powinien być dumny z tego, że jest Polakiem. Przekonaj się o tym razem z nami. Zapraszamy na kolorową lekcję patriotyzmu! Seria: Centrum Edukacji Dziecięcej Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Przewoźniak
  • 2014
  • 128
  • 225
  • 175
  • Centrum Edukacji dziecięcej
  • 978-83-245-2335-1
  • 9788324523351
  • ZBBPY
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Ta książka powinna trafić do rąk każdego dziecka

Ocena:
Autor:
Data:
Są takie tematy, które z pozoru wydają się nam proste, jednak kiedy przychodzi co do czego, to trudno nam dobrać odpowiednie słowa, aby przekazać naszym dzieciom wszystko to, co byśmy chcieli. Wśród nich znajdują się takie zagadnienia jak chociażby te związane z patriotyzmem i wszystkim tym, co się z nim łączy. Dziecko od najmłodszych lat słyszy, że mieszka w Polsce, mówi po polsku, że to nasza Ojczyzna i dlatego też powinniśmy być patriotami. Ale co to tak naprawdę znaczy ... Jak wytłumaczyć dziecku, kim jest ów patriota? I w tym momencie warto byłoby sięgnąć po książkę autorstwa Marcina Przewoźniaka "Poradnik małego PATRIOTY". Jest to pozycja z serii "Dzielni-samodzielni" wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Stanowić ona może nieocenioną pomoc nie tylko dla rodziców, ale również nauczycieli.

Książka podzielona została na kilka części:

Kto ty jesteś? Polak Mały! - mamy tu wiele informacji na temat samej Polski, naszego języka, legend oraz naszych sąsiadów.
Jak to z Polską bywało - jak łatwo można się domyśleć, znajdziemy tu materiały związane z historią naszego państwa - o władcach, stolicach, najważniejszych historycznych wydarzeniach.
Patriota? A kto to taki? - ten dział bardzo dokładnie i jasno wyjaśnia wszystkie zagadnienia związane z patriotyzmem: co oznacza to słowo, jak poznać prawdziwego patriotę, co mu wypada robić a czego nie wolno, jakie są najważniejsze państwowe święta.
Godło, barwy, hymn i inne symbole - a dodatkowo co nieco o największych polskich sportowcach, artystach, naukowcach. Mamy tu również rozdział poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.
O co chodzi w naszym państwie - który tłumaczy dziecku m.in kto rządzi naszym państwem, na czym polegają wybory, czym jest Konstytucja, jak można zostać Polakiem.
Polska w świecie - czyli co nieco o tym, że Polacy nie mieszkają jedynie w Polsce, ale że można znaleźć ich na całym świecie.
Rozmaitości narodowe - przegląd najważniejszych świąt państwowych, narodowych tradycji, polskiej kuchni.
Made in Poland - dział, który opowie dzieciom o polskich wynalazcach i ich największych odkryciach.


Fajną sprawą jest to, że najważniejsze wiadomości oraz warte zapamiętania ciekawostki zostały umieszczone w specjalnie oznaczonych rameczkach. I tak te z symbolem chorągiewki zawierają informacje na temat obyczajów i tradycji; ramki z szablą to materiały związane z faktami historycznymi, natomiast znak latawca oznacza ciekawostki o naszym kraju i rodakach. W podróży po Polsce towarzyszy dzieciom para Małych Polaków - Zosia i Tadeusz. Wspólnie odkrywać będą nasz kraj i wszystko to, co z nim związane. Na kartach książki spotkamy jeszcze jedną szczególną postać - Boćka Klekockiego, który z racji tego, że wiele podróżuje, ma do przekazania mnóstwo interesujących ciekawostek, które dzieci znajdą w rameczkach "Z bocianiego gniazda".

Świetna pozycja, naprawdę. Zawiera bardzo dużo cennych informacji, które autor przekazuje w sposób prosty, jak najbardziej zrozumiały dla młodych czytelników. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że trudniejsze wyrazy zostały oznaczone gwiazdką, a ich wyjaśnienie dziecko znajdzie na końcu książki w specjalnym słowniczku. Moim zdaniem książka "Poradnik małego PATRIOTY" znaleźć się powinna w biblioteczce każdego dziecka. To nieocenione źródło wiedzy na temat nas samych i naszego państwa. Zdecydowanie polecam.

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/poradnik-malego-patrioty-marcin-przewozniak-recenzja-494/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Poradnik małego patrioty

Ocena:
Autor:
Data:
Mieszkamy w przepięknym kraju ze wspaniałym choć burzliwym dorobkiem historycznym oraz bogatymi tradycjami. Tego właśnie powinniśmy uczyć nasze dzieci tak by od najmłodszych lat były dumne, że są właśnie Polakami. Sposobów na to jest kilka. Można np. sięgnąć po znakomitą książkę Marcina Przewoźniaka pt. „Poradnik małego patrioty”. Skierowana jest ona do małych dzieci bo już powyżej szóstego roku życia ... Informacje jakie zawiera przybliżą maluchom najważniejsze fakty historyczne związane z naszym krajem, fakty typowo geograficzne, istotę patriotyzmu, nasze narodowe symbole, strukturę państwa oraz wiele innych ciekawostek związanych właśnie z Polską. Wachlarz wiadomości jak widać jest bardzo szeroki. Informacje nie są ogólnikowe, wręcz przeciwnie jest ich dużo i jak dla sześciolatka są naprawdę szczegółowe. Dzięki temu właśnie książka może towarzyszyć dzieciaczkom przez długie szkolne lata. Lektura jest też pełna map, fotografii czy tabel. Nie brakuje w niej oczywiście wielobarwnych ilustracji uprzyjemniających dzieciom zdobywanie wiedzy.
Myślę, że całość jest raczej przystępna. Na pewno nie jest monotonna czy też nudna. Na kartach książki dzieje się bowiem dużo aczkolwiek wszystko jest sprytnie poukładane i ma swoją kolejność. Publikacja jest więc dla dzieci bardzo atrakcyjna. Temat natomiast jaki porusza niezwykle ważny i bliski każdemu z nas.
Zachęcam więc do zwrócenia uwagi na prezentowany egzemplarz. Myślę nawet, że taka książka wręcz powinna znaleźć się na półce każdej biblioteczki małego Polaka.
Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena