Koszyk 0
Opis:
Młodzi czytelnicy poznają budowę układu słonecznego oraz dowiedzą się, jak bezpiecznie obserwować słońce. Nauczą się także używania kompasu, a także innych sposobów rozpoznawania kierunków w terenie. Autorka zachęca dzieci do odkrywania otaczającego świata przez cały rok pokazując, że zarówno zimowe, jak i letnie wyprawy mogą być naprawdę fascynujące. Książka zawiera także wiele porad dla małych ogrodników i ogrodniczek. Gabrysia i Kajtek pokazują, jak założyć ziołowy i zbożowy ogródek ... który zmieści się nawet w doniczce na parapecie. Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o środowisko wiele ważnych informacji dotyczących ekologii. Gabrysia i Kajtek pomogą przegnać nudę na wiele różnych sposobów, dostosowanych do pogody i pory roku. Dzięki tej książeczce dzieci odkryją przyjemność podróżowania! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Krzyżanek
  • 2011
  • 64
  • 200
  • 200
  • 978-83-7516-3-001
  • 9788375163001
  • ZA3K0
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zabawy i podróżowanie

Ocena:
Autor:
Data:
mnie najbardziej ucieszył rozdział pierwszy o miesiącach, tygodniach, dniach, godzinach. Właśnie to jest teraz u nas na topie ;) Jednak nie znaczy to wcale, że reszta jest mniej interesująca czy mniej przydatna. Wręcz przeciwnie, całość moim zdaniem fantastyczna! Uwielbiam te poradniczki i przeogromnie żałuję, że nie ukazało się ich więcej. Ja sama mogłabym podrzucić tysiące pomysłów na kolejne tytuły z takiej serii. Jestem pewna, że fanów Gabrysi i Kajtka jest mnóstwo ... a każdy z nich równie mocno ucieszyłby się z kontynuacji :D Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie

Ocena:
Autor:
Data:
Nasza planeta zaskakuje i fascynuje nie tylko dzieci, jednak to one są najdociekliwszymi obserwatorami i zadają swym rodzicom częstokroć morze pytań. Rodziców, którzy pragną zaspokoić rządzę wiedzy swoich pociech zachęcam do zwrócenia uwagi na publikację autorstwa cenionej polskiej pisarki Joanny Krzyżanek „Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie. Tomik 4”.
Ta niepozorna publikacja kryje w swym wnętrzu wiele ciekawych i praktycznych porad ... Maluchy wraz z autorką spróbują okiełznać czas czytając o porach roku, miesiącach czy dniach tygodnia. Wyruszą też w podróż dookoła świata odkrywając układ słoneczny, kontynenty czy kierunki świata. Najmłodszych do swojego ogrodu zaprosi również Pani Paprotka, która zaznajomi je z pielęgnacją i uprawą najpopularniejszych roślin ogrodowych a także podpowie jak stworzyć miniaturowe ogródki we własnym domu. Ekolog, Pani Pliszka, wzbogaci natomiast wiedzę dzieci odnośnie dbania o naszą zieloną planetę. Dzieci dowiedzą się także z książki jak pomyślnie zorganizować piknik, o czym warto pamiętać i jak przyrządzić kilka smakołyków na tę właśnie okazję. Na koniec autorka zaproponuje maluchom kilka pomysłów na przegnanie nudy w zależności od pory roku.
Autorka książki zaraża dzieci niebywałą radością jaką daje odkrywanie dobrodziejstwa naszej planety. Przyroda wokół nas na ogół jest piękna i zielona jednak pisarka zwraca uwagę dzieciom, że to właśnie od każdego z nas zależy czy taka pozostanie.
Publikacja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Właściwie sięgając po nią nie byłam do końca pewna co znajdę w środku. Ogólny pomysł na książkę bardzo mi się jednak spodobał. Jej wnętrze jest bardzo dziecinne a zarazem nowoczesne. Informacje natomiast różnorodne i ciekawe, oparte w dużej mierze o zabawę, która poza tym, że cieszy dzieci uczy je podstawowych wiadomości o funkcjonowaniu naszej pięknej planety. Na uwagę zasługują też ilustracje, które odbiegają co prawda od tych tradycyjnych bajkowych obrazków z popularnej literatury dziecięcej, jednakże są oryginalne i co najważniejsze bardzo spodobały się moim dzieciom. Prezentują się wręcz zabawnie dodając lekturze uroku i charakteru. Wracając natomiast do tekstu to muszę dodać jeszcze, że nie jest on ani monotonny ani zbyt długi. Informacje są kilkuzdaniowe każdorazowo przeplatane ilustracjami. Ten układ sprawia, że lektura jest przystępna co zachęca maluchy do zdobywania cennej wiedzy.
Myślę, że warto zainteresować się prezentowana publikacją by poszerzać horyzonty dzieci już od najmłodszych lat.
W serii ukazały się również takie tytuły jak: "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Jedzenie i świętowanie", "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie" oraz "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Bezpieczeństwo i wychowanie"
Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena