Koszyk 0
Opis:
Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć co przeżywali Michael Jackson, Amy Winehouse, Whitney Houston i setki innych artystów, których zniszczył showbiznes. Pop BABYLON, nowa książka autorki bestsellerów Hotel Babylon, Air Babylon i Fashion Babylon, jest bezkompromisowym, pozbawionym pruderii spojrzeniem na przemysł muzyczny. Właściciel podupadającej londyńskiej agencji muzycznej wpada na pomysł stworzenia boysbandu. Wielka kariera zespołu jest z góry zaplanowana, choć jego członkowie ... wyłonieni w castingu, niekoniecznie potrafią śpiewać i tańczyć. Pop Babylon zabiera czytelnika w podróż po skrzętnie skrywanych zakamarkach świata, którym rządzą pieniądze i narkotyki, a talent wcale nie jest najważniejszy. Wartka akcja, doskonale zarysowane postacie, szokujące, prawdziwe historie ze świata muzyki sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Recenzja: Kokaina na obiad, szybki numerek w toalecie podczas wręczenia Bardzo Ważnych Nagród, specjalne biurko do dyskretnego seksu oralnego podczas spotkań biznesowych. Czyli Zjednoczone Królestwo (przez niektórych pisane trochę inaczej) Muzyki Pop od pałacowej kuchni. X-Factor i U2. Kylie Minogue i Paul McCartney. James Blunt i Spice Girls. I naprawdę duże pieniądze. Niezastąpiony przewodnik, co robić, a czego nie, by zaistnieć w najbardziej celebryckim biznesie świata. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla branży. U mnie już na stałe na podręcznej półce. Piotr Metz Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Imogen Edwards-Jones
  • 2012
  • 440
  • 198
  • 127
  • 978-83-7642-023-3
  • 9788376420233
  • ZAHDA

Recenzje czytelników

Zaskakujące kulisy sławy

Ocena:
Autor:
Data:
Naszym narratorem w książce jest mężczyzna, którego lata świetności kariery minęły. Pracuje jako manager gwiazd, lecz jego podopieczni od jakiegoś czasu nie przynoszą mu wielkich zysków. Postanawia to zmienić. Organizuje przesłuchania i wyłania osoby do boysbandu, który ma być wielkim sukcesem. Teraz nie mała łatwa droga przed nimi. Bohater, który w branży jest od dwudziestu lat zna wiele sekretów wielu imprez, gwiazd, producentów muzycznych ... managerów i które z wielką chęcią o nich wspomina i nam opowiada.


O książce ,,Pop Babylon" jedno stwierdzenie każdy zastosuje, kto ją przeczyta, a mianowicie, że szokuje. Jak zachowują się gwiazdy i jej otocznie wywrze na nie jednym zdziwienie. Jeśli chcecie się dowiedzieć co się dzieje za kulisami imprez takich jakBrit Awards, to jest to idealna książka dla was. Zastanawialiście jak jest produkowany X-Factor, po tej książce będą rozwiane wszystkie wasze złudne myśli.


Przy tej książce na pewno nie można się nudzić. Dostarcza pikantniejsze szczegóły za pikantnymi, które rozwieją wiele złudnych scen, które widzimy w telewizji, czy możemy przeczytać w prasie. Oprócz tego dowiemy się jak działa praca managera i po co on tak na prawdę jest potrzebny.


,,Pop Babylon" będzie idealną pozycją dla ludzi, którzy uwielbiają świat muzyki i jego gorące plotki. Można dowiedzieć się z niej na pewno jak funkcjonuje taki świat i jak narkotyki, sex, pieniądze się liczą w tej branży.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kulisy show biznesu

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę „Pop babylon” kupiłam jako drugą z serii Babylon autorstwa Imogen Edwards-Jones. Tym razem na celowniku mamy show biznes. I podobnie jak w poprzedniej czytanej przeze mnie książce dowiadujemy się wielu ciekawych, czasem wręcz szokujących informacji. Czy zdawaliście sobie sprawę, że ludzie, którzy są dla nas autorytetami tak naprawdę są uzależnieni od alkoholu, kokainy i innych używek, a robią coś „dla fanów” tylko po to, aby mieć na to pieniądze? Do tej pory uważałam, że osoby ... które są na scenie coś potrafią, reprezentują jakieś wartości, mogą dawać przykład. Okazuje się jednak, że nierzadko członkowie boysbandów nie potrafią śpiewać, a przechodzą przez castingi tylko dzięki urodzie czy umiejętności zrobienia salta w tył. Mamy kilka autentycznych historyjek wielkich gwiazd, opisy wymagań i zachowań wielkich gwiazd popu, tj. Manson, Jackson, Kylie. Autorka przeprowadza nas przez kulisy show biznesu za pomocą historii pewnego zespołu, stworzonego z 5 zupełnie obcych dla siebie młodych chłopców wyłonionych podczas castingów. Pokazuje jakich starań wymaga praca managera, jak trudno nowemu zespołowi usłyszeć swój singiel w radiu, ile trudu wymaga zaangażowanie w jakimkolwiek programie telewizyjnym czy wywiadzie prasowym, jak wyglądają relacje z fankami i między samymi członkami zespołu oraz jak degradujący wpływ mają pieniądze.

Lektura na trzy wieczory, serdecznie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena