Koszyk 0
Opis:
Claire i Meghann miały trudne dzieciństwo. Ich drogi rozeszły się, losy potoczyły inaczej. Po dwudziestu latach Claire zaprasza Meghann na swój ślub. Obie będą musiały stawić czoło bolesnym wspomnieniom i - przyszłości, bo na szczęśliwą Claire spada śmiertelna choroba, a skostniała uczuciowo Meghann poznaje pewnego mężczyznę. Odnowiona więź pomoże im w krańcowo różnych momentach życia.
Mniej Więcej
  • Kristin Hannah
  • 2007
  • 398
  • Magnolie
  • 97883-247-06136
  • 9788324706136
  • M3513

Recenzje czytelników

Pomiędzy siostrami

Ocena:
Data:
Kristin Hannah to autorka, której książki śmiało możemy wsunąć pomiędzy te Nory Roberts czy Susan Wiggs. Kristin Hannah ukończyła wydział prawa w Waszyngtonie i praktykowała w Seattle. Obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Jej twórczość wielokrotnie nagradzano, m. in. Romance Writers of America w 1996 roku przyznało jej nagrodę National Readers Choice.

„Pomiędzy Siostrami” opowiada losy dwóch dorosłych kobiet, które w ciągu życia gdzieś zgubiły drogę do siebie ... Meghann Dontess ma czterdzieści dwa lata i jest wziętą prawniczką, specjalistką od rozwodów. Jej młodsza siostra Claire Cavenaugh jest trzydziestopięcioletnią samotnie wychowującą matką. Z córeczką Alison mieszka w domu swojego ojca, na terenie prowadzonego przez niego letniska. Meghann mieszka w Seattle, w apartamencie i nie wierzy w miłość. Claire mieszka w małym miasteczku Hayden gdzie pracuje jako zastępca kierownika letniska, żyje skromnie, nie ukończyła studiów i wciąż wierzy, że kiedyś wyjdzie za mąż.

Obie kobiety w dzieciństwie zostały skrzywdzone. Ich matka, raczej lekkich obyczajów, co rusz wychodziła ponownie za mąż. Kiedy Claire wierzyła, że każdy z tych panów w końcu zostanie jej tatusiem, Meghann nabierała coraz większego obrzydzenia. Dziewczynki były zaniedbywane przez matkę, która piła i uganiała się za mężczyznami. Z tego powodu Meghann przedwcześnie stała się dorosła. Claire była bardziej jej córką niż siostrą. Były swoimi najlepszymi przyjaciółkami, do czasu kiedy ich drogi się rozeszły. Claire odnalazła ojca, a Meghann musiała odejść z jej życia.

Już na początku zauważamy konflikt między Claire a Meghann, którego przyczyną jest wiele niezałatwionych i niewyjaśnionych spraw z przeszłości. Każda z nich cierpi. Niefortunny wypadek sprawia, że Meghann zmuszona jest wziąć dłuższy urlop. Z samotności jej apartamentu wyrywa ją wiadomość o zbliżającym się ślubie siostry.

Wątek sióstr oraz wątki romantyczne są bardzo przewidywalne. Już na początku można się domyślić, że siostry się pogodzą, znajdą miłość i wszyscy będą żyli „długo i szczęśliwie”. I rzeczywiście tak jest, od razu zgadujemy kto z kim będzie. Dialogi między ukochanymi są momentami mocno przesłodzone.

„- Jaką taka para jak my ma szansę?
- Mamy szansę. Nikt więcej nie dostaje.
- Możemy się zranić.
- Może moglibyśmy się zakochać? – Dotknął jej twarzy.
Popatrzyła mu w oczy i zobaczyła nadzieję na lepszą przyszłość. Zobaczyła blask miłości, o której mówił, i wreszcie w nią uwierzyła. (…) Objęła go i wspięła się na palce. Zanim go pocałowała, ośmieliła się szepnąć:
- Może już się zakochaliśmy.”

Oczywiście tak jak to w książkach z happy endem, jest również punkt kulminacyjny, pełny trwogi i wzruszeń. Lęk o nasze bohaterki. Przyznam, że ten wątek mnie odrobinę zaskoczył i był bardzo dobrze przedstawiony. Choroba Claire była realnym zagrożeniem dla szczęścia, które obiecywała książka. Było to napisane z pełną powagą i roztaczającym się wokół smutkiem. Ta część zrobiła na mnie największe wrażenie.

Można powiedzieć, że całościowo książka jest trochę źle wyważona. Zbyt mocna różnica między wielką skalą smutku i pudrowością wątku miłosnego Claire i Bobby’ego. Książkę spisałabym na straty gdyby nie opis walki z chorobą, za to otrzymuje ode mnie plusa. Nie będę jej serdecznie polecać, ale jeśli lubicie harlequiny to również ta pozycja się wam spodoba.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena