Koszyk 0
Opis:
Polska z dzieckiem. Rodzinny przewodnik pokazuje, że podróżowanie z maluchem wcale nie musi być uciążliwe dla rodziców. Co więcej, może stać się okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych i powiększenia zbiorów rodzinnego albumu. Nasz przewodnik to prawdziwe kompendium wiedzy, które powinien mieć przy sobie każdy rodzic podróżujący z dzieckiem po Polsce - znajdziemy tu informacje o najciekawszych atrakcjach nastawionych na małego turystę, festiwalach dla dzieci ... propozycje spacerów i wycieczek rowerowych dla maluchów w każdym wieku. Przewodnik poprowadzi m.in przez aquaparki, planetaria, zoo, kolejki leśne, zabytkowe pałacyki, ruiny starodawnych zamków i kolorowe ogrody botaniczne. Przewodnik ten jest obszerną publikacją doradzającą rodzicom, jak podróżować z małym turystą. Cześć praktyczna zawiera zasady bezpiecznego podróżowania z maluchem, informacje o noclegach, formach podróżowania, opiece zdrowotnej oraz o miejscach przyjaznych dzieciom. Najciekawsze atrakcje dla dzieci w całym kraju zostały zebrane w formie tabeli. Część krajoznawcza przybliża 20 regionów, zawiera informacje o najważniejszych atrakcjach i imprezach, ciekawostki oraz ramki z legendami i baśniami pozwalające poznać dane miejsce od bardziej magicznej strony. W wyborze obiektów do zwiedzania (aby nikt się nie bał i nikt się nie nudził) z pewnością pomogą kategorie wiekowe znajdujące się z boku tekstu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Helion
 • miękka
Mniej Więcej
 • Praca Zbiorowa
 • 2012
 • 1
 • 388
 • 225
 • 140
 • 978-83-246-4201-4
 • 9788324642014
 • ZALY4

Recenzje czytelników

Świetna :)

Ocena:
W przewodniku, który chciałam Wam dziś polecić informacji dotyczących atrakcji danego rejonu znajdziemy całe mnóstwo. Autorzy zadbali, by znalazło się w nim wszystko, czego oczekujemy. Jedno co mi się nie podoba to sposób przekazania tych wiadomości. Fakt, że jest tu chyba wszystko co potrzeba, więc przewodnik na pewno nas nie zawiedzie. Ja jednak jestem wzrokowcem i uważam, że dużo łatwiej byłoby mi wychwycić takie informacje ... gdyby były one umieszczone na marginesie lub w jakiś tabelkach czy ramkach. Ale... jest też coś, co szalenie podoba mi się w tej książce i jak dotąd nie spotkałam się z czymś takim w żadnej innej tego typu publikacji. Gdy docieramy do kategorii opisującej muzea w danej okolicy właśnie na marginesie pojawiają się kolorowe znaczki. Informują nas one o tym, w jakim wieku dziecku mogłoby zainteresować się daną wystawą. Bardzo mi się ten pomysł,bo nie raz staliśmy przed takim problemem zastanawiając się, czy dane muzeum nie zanudzi naszego brzdąca. A tu, mamy już gotową ściągawkę, która może być bardzo pomocna!
Innym ciekawym elementem książki są wplecione w tekst różne baśnie i legendy, dotyczące niektórych miejsc z przewodnika. To naprawdę fana sprawa gdy chcemy, by nasze dziecko, choć małe zapamiętało jak najwięcej z danej podróży. Przystępny język i ciekawe ujęcie tematu z pewnością dotrze nawet do małego dziecka i sprawi, że taka rozrywka będzie dla naszego dziecka również źródłem wiedzy :)

Podsumowując - książka jest bardzo ciekawa. Poza tym jednym małym minusem, który sądzę, że można bez kłopotu obejść zawiera same wartościowe i godne uwagi informacje. Nam się podoba i pewnie nie raz przyda :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena