Koszyk 0
Opis:
Najbliższą człowiekowi gromadą kręgowców żyjących w Polsce są ssaki. W albumie „Polska. Ssaki. Encyklopedia ilustrowana” przedstawiono ponad 60 gatunków występujących w Polsce. Zapraszamy w niezwykłą podróż, która pokaże życie tej wyjątkowej grupy zwierząt. Można się więc dowiedzieć, jak ssaki wyglądają, czym się żywią i gdzie można je spotkać w naturze, a także przeczytać o ich zwyczajach rozrodczych, trybie życia i czyhających na nie zagrożeniach ... Czytelnicy znajdą w książce rzadko publikowane informacje, interesujące fakty naukowe i ciekawostki, które mają dużą wartość edukacyjną. Encyklopedia ilustrowana to czterotomowa seria albumów w klasycznej formie i atrakcyjnej cenie, w której zaprezentowano krajową faunę w układzie systematycznym. Książki ukazują zarówno stworzenia pospolite, jak i te występujące sporadycznie czy zagrożone wyginięciem. Walor publikacji podnoszą setki zdjęć znanych fotografów, na których można zobaczyć rzadko obserwowane sceny z życia zwierząt, dziesiątki ilustracji i mapy zasięgów. Niezwykle przydatne okażą się praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków. Encyklopedia to przede wszystkim solidne kompendium, które uczniom pomoże lepiej zrozumieć lekcje biologii, a miłośników przyrody zachęci do samodzielnego odkrywania fascynującego świata zwierząt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2010
  • 1
  • 96
  • 290
  • 208
  • 978-83-7705-0-002
  • 9788377050002
  • Y9541

Recenzje czytelników

Ciekawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych!

Ocena:
Autor:
Data:
"Polska.Ssaki.Encyklopedia ilustrowana" to książka zawierająca niezwykle dużo informacji o zwierzętach zamieszkujących nasz kraj. Bogactwo zdjęć i ciekawe opisy zachęcają do zagłębiania się w kolejne jej karty i poznawania naszych rodzimych ssaków, o których jak się okazuje, nawet dorośli nie wiedzą wszystkiego:).
Dokładne opisy zarówno zwyczajów godowych tych zwierząt, sposobu odżywiania i rady jak zachować się podczas spotkania twarzą w twarz z niedźwiedziem czy dzikiem ... dodatkowo wzbogacają zawartą tam wiedzę.
Obecnie czytam tą książkę razem z moją 7 letnią córką,ale myślę,że bogactwo zawartych tam informacji będzie przydatne podczas nauki w starszych klasach i pozwoli zabłysnąć na lekcjach przyrody.
Mały minus za naprawdę drobny druk, który dzieciom dopiero uczącym się czytać może sprawiać jeszcze małe trudności,ale przejrzysta szata graficzna i piękne,zdjęcia rekompensują to w 100%.
Wiedza tam zawarta okazać się może interesująca zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Polecam tą książkę dużym i małym czytelnikom!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna :)

Ocena:
w książeczce tej znajduje się naprawdę masa przeróżnych bardzo interesujących informacji oraz ciekawostek. Wszystko opisane i zaprezentowane jest w bardzo przejrzysty sposób. Całość uzupełniają ładne i świetnie przedstawiające dane zwierzę zdjęcia :)

Co prawda Nikodem jest jeszcze na lekturę tej książki odrobinę za mały, ale już teraz uwielbia ją oglądać. Opowiadam mu wtedy o tych wszystkich zwierzątkach ... a on wpatruje się w nie jak zaczarowany :) Za to ja z przyjemnością zagłębiam się w tekst tej książki. Sama od dzieciństwa interesowałam się różnymi encyklopediami i atlasami i do teraz czytam je z zainteresowaniem :) W końcu człowiek uczy się całe życie :)

Pozycja ta jest idealna dla dzieci i młodzieży. Dzięki wszystkim tym ciekawostkom dzieciaki z pewnością niejednokrotnie będą mogły zabłysnąć na lekcji biologii :) Ale polecam ją oczywiście również starszym miłośnikom przyrody. Jestem pewna, że się nie zawiodą :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena