Koszyk 0
Opis:
„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać.
 • Otwarte
 • twarda
Mniej Więcej
 • Jeannette Kalyta
 • 2014
 • 1
 • 326
 • 213
 • 145
 • *, 9788375152746
 • 9788375152746
 • ZBASS

Recenzje czytelników

świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Fantastyczne wspomnienia jednej z najlepszych położnych w Polsce. Książka dająca szczere spojrzenie na kobietę wydającą na świat cud stworzenia jakim jest dziecko w różnych miejscach na przestrzeni miejsc i lat. Daje do myślenia, bawi i wzrusza w swojej prawdziwości. Polecam wszystkim przyszłym i obecnym rodzicom...i nie tylko
Czy ta recenzja była przydatna?

Coś więcej niż praca...

Ocena:
Autor:
Data:
Nieprzypadkowo książka trafiła do moich rąk. Jako studentka położnictwa postanowiłam dowiedzieć się, jak od strony „praktycznej” wygląda zawód, w którym przyjdzie mi niebawem pracować.
Książka „Położna. 3550 cudów narodzin” to przede wszystkim zbiór osobistych doświadczeń Jeannette Kalyty, znanej warszawskiej położnej. Autorka nie tylko opisuje przyjęte przez siebie porody. Dzieli się również swoimi przeżyciami i przemyśleniami oraz zmianami w polskim położnictwie ... które dokonały się podczas jej 25-letniej pracy zawodowej. Pokazuje, że życie jest pasmem wyborów i wymaga od nas odwagi w każdej sytuacji.
Przetoczone historie porodowe pokazują, że każda z rodzących jest inna. Każda ma swoiste potrzeby i wymagania. Inaczej odczuwa i reaguje na ból. Ma inne wyobrażenia o sobie i swoim ciele. Jest „indywidualistką” również w porodzie, która wie, co jest dla niej najlepsze na danym etapie i potrafi działać zgodnie ze swoją intuicją.
"Położna. 3550 cudów narodzin" udowadnia, że kobiety są zdolne rodzić tak, jak chcą. Wystarczy im na to pozwolić. Nie wymagają wielkich medykalizacji, które często bardziej komplikują niż pomagają. Mogą w spokoju siłami natury wydać na świat własne maleństwa.
A jaka jest w tym wszystkim rola położnej? Przede wszystkim ma być dla rodzącej wsparciem. Przyjaciółką, której może zaufać i rozumie jej potrzeby. Profesjonalistką, która opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, potrafi odpowiednio zareagować i nie boi się zasięgnąć opinii i pomocy lekarza. Osobą, która jako pierwsza przyjmuje Twoje maleństwo na świat i robi to z pasją.
Tak, właśnie o tym jest „Położna. 3550 cudów narodzin".

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204457/polozna-3550-cudow-narodzin/opinia/18230751
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena