Koszyk 0
Opis:
Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie. Pablo Escobar – jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał  terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową.  Jego sława wykroczył ... a daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu Narcos. Mark Bowden, nagradzany dziennikarz i autor słynnego Helikoptera w ogniu, pokazuje, że rzeczywistość może być o wiele bardziej przerażająca niż fikcja.  W swoim szczegółowym śledztwie odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z „Królem Kokainy”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2016
  • 205
  • 135
  • 97883-7976-5430, 9788379765430
  • 9788379765430
  • ZDEYV

Recenzje czytelników

Pablo Escobar - Persona non grata.

Ocena:
Autor:
Data:
Pablo Escobar był to jeden z największych o ile nie największy handlarz narkotyków w historii. W latach 80-tych umiejscowiony na 7 miejscu najbogatszych ludzi na świecie według magazynu "Forbes". Skala jego majątku była niewyobrażalna dla mieszkańców Kolumbii, dla których ubóstwo to norma i chleb powszedni.

W swoim rodzinnym Medellin uwielbiany przez tysiące za przekazywanie pieniędzy biednym, budowy szpitali czy też osiedli mieszkaniowych. W Bogocie ... Cali czy innych miastach Kolumbii nienawidzony za zabójstwa polityków, policjantów czy też za wszechobecne zamachy bombowe, w których ginęły również niewinne dzieci. W Stanach Zjednoczonych zaś stał się ikoną handlu kokainy, która zalewała cały kraj i doprowadzała do coraz większych szkód.

Autor w znakomity sposób przybliża nam postać Pablo Emilio Escobara, jak i podsuwa czytelnikowi kontekst historyczny, geograficzny i społeczny Kolumbii. W dużej mierze książka opowiada o istnym polowaniu na życie Escobara, którego planowało zabić kilka organizacji, również pozarządowych. Escobar uciekając przed "śmiercią" często żył w samotni z dala od najbliższych na których to zależało mu najbardziej na świecie. Przez dużą część swojego życia żył w ciągłej ucieczce, a święta Bożego Narodzenia nie były dla niego niczym szczególnym, gdyż z obawy przed złapaniem musiał je spędzać sam, bez prawdziwej rodzinnej atmosfery świąt. Spędzanie tego okresu w samotności, bez najbliższych mu osób sprawiało, że pragnął przestać uciekać, lecz jego czyny napiętnowały jego osobę w takim stopniu, że znaczna część Kolumbijczyków czy Amerykanów życzyła sobie jego śmierci jako prezent pod choinkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena