Koszyk 0
Opis:
W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbinem a swoją starszą siostrą. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Następuje rozkład rodziny, a niewinny człowiek trafia do więzienia. Wybucha wojna. Briony zostaje pielęgniarką, stawia pierwsze kroki jako pisarka ... Zdaje sobie sprawę z wyrządzonego przez siebie zła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy owych kilku upalnych dni. Ale czy w tym wypadku pokuta może oznaczać odkupienie? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ian McEwan
  • 2015
  • 16
  • 400
  • 195
  • 125
  • 978837985-568-1
  • 9788379855681
  • ZCNI7

Recenzje czytelników

Książka godna polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Znakomita książka pod wieloma względami - językiem, kompozycją czy po prostu samą historią. Na początku książki poznajemy 13-letnią Briony, która cechuje sie bardzo wybujałą wyobraźnią, wykorzystuje ją m.in. do pisania. Pewnej nocy jest świadkiem sceny pomiędzy jej starszą siostrą Cecilią a ich ogrodnikiem Robbie'm co ma diametralny wpływ na rozwój akcji. Briony poświadcza nieprawdę, w wyniku czego Robbie idzie do więzienia, potem trafia na pola bitew II wojny światowej ... Z biegiem lat Briony widzi, co narobiła, ale czy uda jej się to wszystko naprawić?
Książka pokazuje, jak wielką siłę może mieć z pozoru niewinne kłamstwo. Zwraca też uwagę na siłę miłości, która wbrew wszystkiemu stara się zachować swoją istotę.
Łatwo przy tej lekturze uronić łzy, jednakże książka jest tego warta. Jeśli ktoś szuka powieści poruszającej temat miłości w czasach drugiej wojny światowej - ta jest najlepsza.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena