Koszyk 0
Opis:
Czy pamiętasz swoje kolorowanki z dzieciństwa? I to błogie uczucie spokoju, które pojawiało się, gdy starannie, minuta po minucie wypełniałeś żywymi barwami skomplikowane kontury? Jak bardzo podobało Ci się, gdy dzięki magicznej mocy Twoich kredek bohaterowie bajek zaczynali wyglądać niemal jak żywi? A może próbowałeś kolorować książeczki farbami?Książka, którą ... trzymasz w dłoni, pozwoli Ci wrócić do sielankowych zabaw lat dziecinnych. Odkryjesz cudowną moc odstresowania, która kryje się w kolorowaniu obrazków. Wiele tysięcy dorosłych i jak najbardziej poważnych ludzi regularnie korzysta z tej niecodziennej formy relaksu. W świecie pełnym pośpiechu, napięć, stresu i niepewności właśnie umiejętność odprężania się jest warunkiem zachowania zdrowia. Zdaniem psychologów kolorowanki dla dorosłych są bardzo cennym, choć prostym sposobem poprawiania nastroju i pozytywnie oddziałują na psychikę. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. W opinii niektórych osób kolorowanki mają nawet działanie antydepresyjne. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Septem
  • miękka
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2016
  • 104
  • 280
  • 215
  • 978-83-283-2442-8
  • 9788328324428
  • ZD66R

Recenzje czytelników

Pokoloruj swój świat

Ocena:
Autor:
Data:
Często bywa tak że rozrywa nas energia, a nie ma mamy co ze sobą zrobić, jesteśmy zdenerwowani i zestresowani wydarzeniami, na które czekamy lub które się już wydarzyły. Każdy pewnie ma swój sposób na poradzenie sobie z takimi emocjami. Niektórzy czytają, inni słuchają muzyki, czy zajmują się swoimi pasjami. Do takich czynności - antystresowych, również zalicza się kolorowanie.
Każdy był dzieckiem, a jak wiadomo dzieci lubią kolorować. W takim razie co się dzieje ... że dorośli już tego nie robią? Bo nie wypada? Bo to dla dzieci? Bo myślicie, że nie macie czasu? Przecież nie trzeba od razu brać malowanek dla przedszkolaków, są też kolorowanki dla dorosłych, specjalnie dostosowane do relaksacji. A czasem trzeba się odprężyć, zdenerwowanemu człowiekowi nic i tak nie wychodzi. A chyba każdy z nas ma w domu jakieś kredki, ewentualnie ołówek lub długopis, a przecież nimi też da się kolorować. Nie musi to być od razu dzieło sztuki do galerii. Nie trzeba tego nikomu pokazywać, nikt Cię nie wyśmieje. Robisz to dla siebie - odreagowujesz stres który cię męczy.
Jedną z malowanek przeznaczonych do relaksacji jest właśnie ta, której oryginalny tytuł to - Adult Coloring Book: Stress Relieving Patterns. Posiada ona 104 strony, z czego tylko po jednej stronie jest kontur do pokolorowania, przez co jest ładnie i estetycznie. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja korzystania z tej książki, której trzeba przestrzegać. Strony mają format A4. Grafiki mają dużo szczegółów przez co trzeba się przy tym skupić, ale o to w tej zabawie chodzi.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena