Koszyk 0
Opis:
Historia o pasji, miłości i... duchach przeszłości, które raz obudzone, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemniczy Dom, w którym może się wydarzyć absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego, można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Czy też o jej życie… Dwie pary bohaterów, dwie opowieści o rodzących się uczuciach. O miłości ... ale także o chciwości i wyrachowaniu, które nie cofną się nawet przed zbrodnią. Te na pozór całkiem odmienne historie miłosne splatają się w pewnym starym dworku, odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy. Wbrew wszelkim przeciwnościom postanawiają go kupić, wyremontować i uczynić schronieniem dla zaprzyjaźnionych artystów oraz podobnych marzycieli. Nowi właściciele nie przypuszczają nawet, że ich dom od pierwszej chwili stanie się miejscem niecodziennych wydarzeń. Nad starym dworkiem krąży fatum, w wypadkach giną kolejni mieszkańcy. Okoliczności nie budzą podejrzeń... poza jedną. Że wszystko zdarzyło się właśnie tam… Pozbawiony skrupułów prawnik, ekscentryczny malarz, dobiegający kresu życia autor bestsellerów, gotowa na wszystko aktorka, niespełniona pisarka, siostrzany duet piszący romanse, producent filmowy, pewien kloszard – oto goście i rezydenci tajemniczego domu. Co łączy tych wszystkich ludzi? Co dzieje się w pokojach dla artystów? Maria Ulatowska – autorka książek obyczajowych: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”, „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie”, „Prawie siostry”, „Rodzina z Sosnówki” i, wspólnie z Jackiem Skowrońskim, powieści „Autorka”. Miłośniczka przyrody, zwierząt, książek oraz dobrej muzyki. Jest warszawianką z urodzenia i z wyboru, lecz chciałaby żyć w kilku miejscach jednocześnie. Jacek Skowroński – laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne. Autor opowiadań i powieści sensacyjno-kryminalnych („Mucha”, „Był sobie złodziej”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”). Niespokojny duch, robił w życiu niejedno. Potrafi skakać ze spadochronem, prowadzić lokomotywy i strzelać z karabinu maszynowego. Nie boi się niczego, co udowodnił, rozpoczynając współpracę z Marią Ulatowską. Ich pierwszą napisaną razem książką jest powieść kryminalna „Autorka”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
  • 2015
  • 456
  • 195
  • 125
  • 978838069-072-1
  • 9788380690721
  • ZCVPH

Recenzje czytelników

Pokoje dla artystów

Ocena:
Autor:
Data:
"Pokój dla artysty" to opowieść o pasji tworzenia i artystach, o miłości, zazdrości i... śmierci. Przez powieść przewija się plejada niezwykle barwnych postaci, świetnie nakreślonych i bardzo oryginalnych. Fabuła, z początku zwyczajna, z czasem mrozi krew w żyłach. Całość napisana jest lekko, z dużą dawką humoru i dowcipu, jednak powieść ma specyficzny klimat, tajemniczy i mroczny. Artystyczne dusze zamieszkujące dworek dodają mu barw ... a wątek kryminalny zagęszcza atmosferę i intryguje czytelnika. Czytałam z zachwytem i dużym zaskoczeniem. A Marta i Jasza jakoś samoistnie kojarzyli mi się z autorami książki (choć o zmysł mordowania ich nie podejrzewam :) ), a sam dworek kojarzy się z domem aktorów-weteranów w Skolimowie. Świetny pomysł na fabułę został wykorzystany w 100%. Pochłonęłam powieść błyskawicznie, korzystając z pięknej weekendowej pogody. Bardzo podobała mi się najnowsza powieść duetu Ulatowska -Skowroński. Uwielbiam, kiedy autorom uda się mnie zaskoczyć - a tutaj tak było! Sięgałam po powieść obyczajową ( tak kojarzyła mi się okładka i autorka), a dostałam niezły thriller :) Polecam serdecznie!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/09/pokoj-dla-artysty-jacek-skowronski.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
"Autorkę" pokochałam, niestety na "Pokoju dla artystów" bardzo się zawiodłam. To nie pierwsza książka Pani Marii, którą czytam (ostatnią, pisaną w duecie również miałam okazję poznać). Autorzy bardzo wysoko postawili sobie poprzeczkę i niestety, nie udało im się stworzyć czegoś podobnego.
Ale uwaga: to nie znaczy, że powieść nie jest ciekawa. Najbardziej interesująco jest mniej więcej w połowie, gdy wszystko się wyjaśnia powoli, bohaterowie się spotykają ... Wcześniej- każdy sobie, każda historia oddzielnie. Przyznam, że byłam odrobinkę zła, że nie prowadzono dalej niektórych wątków, nagle przerywano i pojawiała się nowa opowieść.
Ale zacznę od początku. Marta i Jasza w pięknym dworku postanawiają stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce dla artystów. Miejsce, w którym mogliby tworzyć, mieszkać i spotkać podobnych sobie. Wielkim nakładem sił i środków udaje im się doprowadzić przedsięwzięcie do końca i goszczą różne sławy.
Malarz, reżyserzy, aktorki, pisarz- śmietanka towarzyska, sławy. Lecz zaczynają się dziać dziwne rzeczy...
Temu, kto się spodziewa cukierkowej opowieści, romansu, lekkości, na którą wskazuje cudna, jesienna okładka powiem tylko, że się myli. Bardzo. W powieści jest mnóstwo tajemnic, niewyjaśnionych spraw z przeszłości, a nawet duchów. Nie obywa się również od śmierci, ba! jest jej dużo.
Bardzo ciekawił mnie wątek Ewy i jej rodziny oraz relacji z policjantem Piotrem Zawadą. I jeszcze jeden z dawnych lat: Ernesta, jego śmierci.
Podsumowując- nie uważam, że jest to książka słaba, powtórzę: pierwszą powieścią duet Ulatowska- Skowroński przyzwyczaili nas do wielkich emocji.
I jeszcze jedno: cudownie jest czytać o miejscach bliskich sercu pani Marii. Pięknie pisała o Toruniu, o ulicy Kruczej w Warszawie, a teraz o urokliwym, uzdrowiskowym Nałęczowie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena