Koszyk 0
Opis:
Audiobook CD MP3 Czyta: Wojciech Chorąży Wyobraź sobie, że ktoś zamyka cię w niewielkim pokoju z małym dzieckiem! Od dziś będziesz w nim spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu! Przez kolejne siedem lat! Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera, obsypana pochwałami przez wszystkie liczące się tytuły prasowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych! Dla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem ... To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie na wypadek, gdyby przyszedł Stary Nick. Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego Mamy więzieniem, w którym została zamknięta przed siedmioma laty. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i Mama zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Emma Donoghue
  • 2011
  • 190
  • 135
  • 978-83-7508-349-1
  • 9788375083491
  • ZABIQ

Recenzje czytelników

Pokój, w którym uwięziona została matka, jest dla dziecka Światem

Ocena:
Autor:
Data:
„Pokój” Emmy Donoghue to pozycja niesamowita. Jako osoba przewrażliwiona w przypadku tematyki krzywdy dzieci, zostałam poruszona do głębi przez 5-letniego Jacka, który jest w książce narratorem.

Chłopiec i jego mama mieszkają w pokoju, w którym 19-letnią dziewczynę uwięził 7 lat wcześniej porywacz. Nie udało jej się dotąd wymyślić skutecznego sposobu ucieczki, choć próbowała tego niejednokrotnie. Gdy w wyniku gwałtów rodzi się chłopiec ... jej priorytetem staje się ochrona dziecka i wychowanie go najlepiej jak to możliwe w tak trudnych warunkach. Jack to chłopczyk niezwykle pojętny, dobry i przesympatyczny. Jednak tak jak dla nas góry, morza i miasta mają swoje nazwy własne, tak Jack ma Wannę, Szafę i Okno (w suficie) i kochającą Mamę – to cały jego świat.

Autorka rewelacyjnie oddała w książce psychikę dziecka i jego wyobrażenie nieprawdziwego świata z telewizora, który jest tam „na niby”, a np. Niebo jest w Nazewnątrz. Chłopczyk, który z każdym miesiącem jest coraz mądrzejszy i jego mama planują wspólnie ucieczkę. Młoda kobieta ciągle tęskni za rodziną i wolnością, ale czy chłopiec nie znający Nazewnętrza ma szansę poradzić sobie w prawdziwym życiu?
Książka napisana jest w taki sposób, że momentami wrażliwy czytelnik ma szansę przeżywać emocje Jacka, bać się razem z nim, cieszyć i płakać.

Niesamowita książka w wybitny sposób przedstawiająca tok myślenia małego dziecka.

Polecam, polecam, polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pokój

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest wybitna.Skłania do zastanowienia, przemyślenia.
Zatrważająca historia,której nie potrafię ocenić, gdyż niezależnie od tego co napiszę w żaden sposób nie będzie oddawało tego co czułam czytając tę książkę Tych emocji. Polecam wszystkim!
Moja ocena to 9/10
Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena