Koszyk 0
Opis:
"Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce" - napisał Stephen King. Dziewięcioletnia Trisha McFarland odkrywa tę fundamentalną prawdę, kiedy gubi się w lesie, zboczywszy na chwilę ze szlaku, którym szła wraz z matką i bratem. Weekendowy spacer zamienia się w wielodniową samotną wędrówkę małej, ale rezolutnej dziewczynki, której przychodzi walczyć z głodem, przerażającą rzeczywistością, gorączkowymi majakami, a przede wszystkim – brakiem nadziei ... że koszmar kiedyś się skończy. Zwycięstwo nad "potworem zębatym" nie przychodzi jej łatwo - na szczęście ma potężnego sojusznika, który pomaga jej w najtrudniejszych chwilach. Nie każdy jednak może liczyć na taką pomoc, więc lepiej nie zbaczać ze szlaku... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephen King
  • 192
  • 201
  • 141
  • 978-83-7648-2-989
  • 9788376482989
  • Y4822

Recenzje czytelników

Oswoić strach, pokonać demony

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę tę wybrałam sobie z biblioteczki starszego syna, który jest wielkim fanem jej autora.
- To taki lajtowy King, w sam raz dla tych, którzy nie lubią się bać, czyli dla ciebie - stwierdził syn. I życzył mi owocnej lektury.

Życzenia się sprawdziły, bo lektura okazała się niesamowicie wciągająca i obfitująca w emocje - tak małej bohaterki, jak i dużej czytelniczki.
Zafascynował mnie sposób opisywania każdego dnia spędzonego w lesie przez dziewięcioletnią Trishę ... której udało się wyjść z opresji dzięki niezwykłej sile woli, poczuciu humoru i wyrastającej z dziecięcej naiwności wierze w ocalenie; dzięki pomysłowości i nieokiełznanej wyobraźni. Niestety, ta sama wyobraźnia z racji swego bogactwa przyprawiała dziewczynkę o paraliżujący lęk, z którym musiała zmagać się zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.
Czytelnik do końca nie wie, czy potwór idący śladem wycieńczonej Trishy jest tylko wytworem jej imaginacji, a potem gorączkowych majaków, czy istnieje w rzeczywistości. Dopiero ostatnie strony przynoszą rozwiązanie zagadki.

King pokazał się w tej książce jako mistrz budowania napięcia i narracji, która łączy w sobie wnikliwy zmysł obserwatorski i racjonalizm dorosłego człowieka z wrażliwością, ufnością oraz pozbawioną oporów brawurą dziecka, która w tym przypadku okazuje się siłą ocalającą.

Jestem pełna uznania dla warsztatu literackiego pisarza, który w świecie współczesnej literatury amerykańskiej na pewno należy do jej kingów:).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena