Koszyk 0
Opis:
Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością. Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze. Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje. Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka, którego kocha najbardziej na świecie ... Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową. Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole'a... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Brodi Ashton
  • 2013
  • 1
  • 384
  • 206
  • 143
  • 978-83-61386-29-2
  • 9788361386292
  • ZB9O1
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Pełno mitologii!

Ocena:
Autor:
Data:
http://majkabloguje.blogspot.com/2016/02/recenzja-98-brodi-ashton-podwiecznosc.html

Przeczytałam opis „Podwieczności”, kiedy szukałam książek, które miałam dostać w prezencie. Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Piękna i romantyczna trylogia o miłości, stracie i nieśmiertelności, oparta na motywach zaczerpniętych z mitologii. To wystarczyło aby mnie kupić. Nie sądziłam jednak, że ta książka będzie tak dobra. Nie to złe słowo. Wspaniała ... Po przeczytaniu w dalszym ciągu nie mogę złapać tchu. Całe szczęście, że mam ze sobą drugi tom, bo nie przeżyłabym miesiąca bez dalszej kontynuacji.

Lubicie mitologię? Ja ją uwielbiam, ale dopiero w liceum doceniłam jej wartość. To wtedy najbardziej mi się spodobała, kiedy na lekcjach języka polskiego czytaliśmy i pisaliśmy na ten temat swoje zdanie. Ta książka, to nie tylko historia oparta na mitologii, to coś więcej. Pierwszy tom autorstwa Brodi Asthon, to pytanie czym jest prawdziwa miłość i zarazem jej odpowiedź. To odpowiedź, którą dostajemy na dłoni, że prawdziwa miłość przerwa wszystko, że będzie to miłość iście mitologiczna. Która będzie w stanie poświęcić wszystko dla ukochanej osoby i przetrwać nawet rozłąkę.

Autor: Brodi Ashton
Tytuł: Podwieczność
Cykl: Podwieczność #1
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Strony: 382

Główną bohaterką książki jest Nikki, która zdecydowała się zejść do Podziemia, które jest inaczej nazwane Podwiecznością. Decyzję swą oparła z powodu złych rzeczy, które spotkały ją na Powierzchni. Schodząc na dół stała się Dawcą dla Cole'a, który jest Wieczny. Kiedy mija wiek Nikki może powrócić na Powierzchnię i wybiera tę opcje. Nie chce dłużej zostać u boku Cole'a. Niestety jedynym minusem powrotu jest fakt, że wybierając tę opcję, a nie to co zaproponował jej Wieczny ma tylko sześć miesięcy. Po upływie tego czasu upomną się o nią Tunele, które zabiorą ją do Podziemi, gdzie będzie zasilać je swoją energią.

Cole nie chcąc zrezygnować z Nik udaje się za nią na Powierzchnię i próbuje przekonać do zmiany do decyzji i przyjęcia jego propozycji. Dziewczyna jednak z uporem odmawia i na własną rękę razem ze swoim byłym chłopakiem stara się znaleźć sposób na to by oszukać los i uniknąć powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność. Niestety szukanie rozwiązania nie przychodzi im tak łatwo jak się spodziewali. Mimo że mają wiele wskazówek i wiedzą wiele na temat mitów m.in. o Persefonie czy Odyseuszu i Eurydyce nie mają żadnego punktu zaczepienia. Przyznaję, że z rozdziału na rozdział nie mogłam oderwać się od czytania, a końcówka i obrót spraw wgniotły mnie w fotel. Chłopak Nikki swoim postępowaniem udowodnił, że jego miłość do niej jest wieczna. I nie mogę doczekać się powrotu do tego wspaniałego świata stworzonego przez Brodi Ashton.

Co do bohaterów jestem pod wielkim wrażeniem tego jak barwnie i odmiennie zostali oni przedstawieni w powieści. Zapałałam do wszystkich wielką sympatią i jestem rozdarta wewnętrznie, którego z chłopaków wolę, i którego bardziej chciałabym u boku Nikki. Cole jest żywiołowy, nieprzewidywalny, zabawny i tajemniczy. Z kolei Jack jest typem silnego i bohaterskiego faceta, który nie pozwoli na to by jego miłości stała się krzywda. Co do głównej bohaterki nie mam żadnych zastrzeżeń. Jej cechy charakteru i osobowość mnie urzekła.

Ostatnią kwestią, którą chcę poruszyć jest wątek mitologiczny. Jestem zakochana w tej książce. Czuję, że mam kaca książkowego. Totalnie! Jestem uradowana tym faktem, że nie okazało się to mdłe i bez polotu. Akcja jest wartka, a ilość wiadomości na temat mitologii i odniesień do wielu innych odległych od nas wierzeń jest duża. Jestem pod wrażeniem. Widać jak autorka przygotowała się do pisania książki. Odwaliła kawał dobrej roboty i nie pozwoliła na to by wydano jakieś bezguście. Tekst, który nie ma rąk i nóg. Od dzisiaj zyskała nowego fana w mojej osobie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena