Koszyk 0
Opis:
On – kanadyjski biznesmen, emigrant polityczny z 68 roku, właśnie wrócił do kraju po dwudziestoletniej przerwie. Ona – znakomita dziennikarka. Po godzinnej znajomości decydują się na ślub i są szczęśliwym małżeństwem przez dwadzieścia jeden lat. Bajka? Nie mogą mieć swoich dzieci, więc decydują się na adopcję rodzeństwa w wieku 3, 5 i 7 lat. Iwona, zwana Żabą, opowiada o tym z humorem, dystansem i bardzo szczerze. Książkę uzupełniają opowieści przyjaciół ... Żyli razem długo i szczęśliwie? Szczęśliwie, ale niedługo. Iwona zmarła osiem lat po tym, jak Dzieci pojawiły się w ich rodzinie. Krzysztof Topolski, mąż Iwony, pisze: Zawsze będziemy Rodziną, choć Iwona odeszła. Bo Żaba siedzi sobie koło jakiejś dziurki w niebie, na leżaku, oczywiście kolorowym, i patrzy, czuwa, żeby nie stała się nam krzywda. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Iwona Jurczenko-Topolska
 • 2014
 • 1
 • 400
 • 205
 • 145
 • 9788377586440
 • 9788377586440
 • ZBC3F

Recenzje czytelników

Świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
Wzruszająca historia rodziny, która mając ogromne możliwości wykorzystuje je w pełni. Stypendia dla uczniów, pomoc przyjaciołom i rodzinie, w końcu spełnienie marzeń - adopcja trójki rodzeństwa.

Każda przyszła i obecna matka powinna ją mieć w swojej bibliotece. Ta historia uczy pokory, pokazuje bezgraniczną i bezwarunkową miłość.

Polecam! Z jednej strony rozśmiesza, z drugiej wzrusza do łez.
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłością trzeba się dzielić

Ocena:
Autor:
Data:
Sięgając po tą pozycję miałam mieszane uczucia,jednak zawładnęła mną od pierwszej strony. Jest to wspaniała historia patchworkowej rodziny, opisana z wszystkimi jej problemami i radościami.
Na początku znana dziennikarka Iwona poznaje Krzysia biznesmena z Kanady i zatraca się w miłości do niego. Oboje po jednym dniu dochodzą do wniosku,iż resztę życia spędzą razem.
Do szczęścia brakować zaczyna im tylko potomstwa i to nie koniecznie biologicznego ... Iwonka spotyka swoje dzieci w pewnym domu dziecka. I to nie jedno ale zaraz całą trójkę.
Książka w cudowny sposób opisuje narodziny ich miłości, okres dojrzewania do decyzji do adopcji, sam proces a także problemy z nią związane. Jest to piękna historia rodziny z której warto czerpać przykład. Fakt Krzysztof miał sporo pieniędzy ale umiał się nimi dzielić z innymi. Stypendia, pomoc potrzebującym rodzinom to tylko nie liczne przykłady jego dobrego serca. I nie bał się ciężko na te pieniądze zapracować.
Historia warta przeczytania tym bardziej,że oparta jest na autentycznych faktach. Do tego można poznać z niej spojrzenie Iwonki-Żaby, dzieci oraz samego Krzysztofa. Całość wzbogacona pięknymi zdjęciami całej rodziny dzięki czemu stają się nam oni jeszcze bliżsi. Polecam
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena