Koszyk 0
Opis:
Jego powieści przetłumaczono na dwadzieścia siedem języków, a ich łączny nakład przewyższył dwadzieścia cztery miliony egzemplarzy. Drongo, światowej sławy ekspert do spraw przestępczości, przyjeżdża na międzynarodową konferencję do Rumunii. Już na drugi dzień dowiaduje się, że kilku uczestników kongresu otrzymało listy z pogróżkami ... Anonimowy nadawca ostrzegł ich przed niebezpieczeństwem związanym z duchem hrabiego Drakuli. Prawie wszyscy, w tym również Drongo, uznają to za głupi żart. Gdy jednak niespodziewanie giną dwie osoby, ekspert zmienia zdanie i rozpoczyna dochodzenie… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Czingiz Abdułłajew
 • 2016
 • 1
 • 264
 • 197
 • 128
 • 978837818-877-3
 • 9788378188773
 • ZDAVU

Recenzje czytelników

Drongo w krainie wampirów

Ocena:
Autor:
Data:
"Podróż do Transylwanii" to oryginalny i bardzo specyficzny kryminał, w typie klasycznych. Nie ma pościgów i szaleńczej akcji, ale jest świetnie skonstruowany wątek kryminalny, sporo polityki, a wszystko w niezwykłej atmosferze krainy księcia Draculi. Nie obawiajcie się - nie ma tutaj wampirów, a Dracula pozostaje tylko tematem rozmów wśród uczestników. Jednak trzeba przyznać, ze jego osoba i kraina, w której popełniono morderstwo ... działają na wyobraźnię i nadają powieści tajemniczości i mrocznego klimatu.
Powieść jest napisana lekko i przystępnie, choć nie jest oczywista i trudno przewidzieć finał. Intryguje, ciekawi i skłania do refleksji - bardzo dobrze się ją czyta. Stanowiła miłą odskocznię od kryminałów, jakie znałam i czytałam do tej pory. Jest na pewno oryginalna i zapada w pamięć - przekonajcie się sami!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/05/podroz-do-transylwanii-czingiz-abduajew.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Czingiz Abdułłajew to niesamowicie popularny, nie tylko w swoim kraju pisarz.Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków, a sam cykl o agencie Drongo liczy już ponad 100 tytułów.
Dom Wydawniczy Rebis, postanowił i polskich czytelników zaznajomić z przygodami wspomnianego agenta, czego plonem jest pierwszy tom"Podróż do Transylwanii".

A cała akcja toczy się w Rumunii, gdzie, z całego świata zjeżdżają różnego rodzaju eksperci, aby ustalić, czy rumuński kraj może wstąpić ... czy też nie do osławionej strefy Shengen.Drongo to ekspert do spraw przestępstw, ale nie tylko.Pod czas pewnego spotkania, do naszego bohatera zwraca się pewien amerykański profesor, który oznajmia, że tuż przed przyjazdem, dostał list z pogróżkami, aby w żadnym przypadku do Rumunii się nie wybierał.

W toku śledztwa, wychodzi na jaw, że profesor to nie jedyna osoba który otrzymała podobny list.W między czasie ginie pewna kobieta, który także otrzymała podobny w treści anonim, a to co usiłowano obrócić w żart stało się niezwykle poważnym problemem całego spotkania.Osób jest niewiele, więc potencjalnych podejrzanych siłą rzeczy jest także mało, ale problem leży w wykryciu, kto zabił, a przede wszystkim dlaczego.

Ciekawa powieść, której głównym wątkiem nie jest kryminalna zagadka, ale polityczne klimaty, które wychodzą do nas praktycznie z każdego rozdziału.Jednak jest to tak przekazane, że w żadnym razie nie przeszkadza to w lekturze, nawet osoby nie przepadające za takimi wątkami, nie będą miały z tym problemu.A sam Drongo jest przesympatyczny i jeżeli kolejne tomy zostaną u nas wydane, to na pewno po nie sięgnę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena