Koszyk 0
Opis:
Warszawa, środek mroźnej zimy. W spalonym domu leży ciało zamordowanego biznesmena, a jego żona, ciężko poparzona, walczy o życie w szpitalu. Komisarz Jakub Mortka szybko orientuje się, że trafił na seryjnego podpalacza, który krąży po mieście z koktajlami Mołotowa w plecaku. Nikt nie ma wątpliwości, że będą następne ataki. Nikt nie ma wątpliwości, że znowu zginą ludzie.
 • Czarne
 • miękka
Mniej Więcej
 • Wojciech Chmielarz
 • 2012
 • 1
 • 360
 • 205
 • 125
 • *, 9788375364699
 • 9788375364699
 • ZAQAK

Recenzje czytelników

Doskonały, relistyczny polski kryminał. Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Podpalacz, to doskonały jakże prawdziwy, realny do bólu kryminał. Autorowi udało się osadzić akcję w naszych realiach. Z książki wyziera niemoc, częstokroć frustracja, ale i chęć ciągnięcia nadal policyjnego wózka. A wszystko to ukazane tak mimochodem, na tle prowadzonego przez warszawskich policjantów śledztwa. Śledztwa w sprawie zbrodni okrutnej, zbrodni podpalenia domu, w którym to pożarze zginęło dwoje dzieci. Ale to niejedyne podpalenie domu w tym rejonie ... W kolejnym pożarze ginie biznesmen, jego piękna i sławna kiedyś żona zostaje oszpecona. Czyżby grasował w zamożnej okolicy podpalacz? Jaki ma cel? Chodzi mu o zwyczajne ukaranie możnych, znanych? A może celem była jedna konkretna osoba, a pozostałe podpalenia to nomen omen zasłona dymna?
Rozwiązanie zagadki zaskoczy was, tego jestem pewna. Kara w stylu oko za oko zostanie wymierzona. Jednak czy na tym cała rzecz polega? Zło zostanie ukarane, jednak życia ofiarom nic nie wróci.Ogromnymi plusami są: doskonale odmalowani bohaterowie, wielowątkowa akcja, rosnące napięcie i pierwszorzędne dochodzenie. Jednak sprawnie prowadzone śledztwo to nie wszystko. Sensem książki są moim zdaniem polskie realia, swoiste polskie piekiełko, w którym kisimy się także my, częstokroć nie zdając sobie z tego sprawy.

Podpalacz to doskonała książka obyczajowa, ale i świetny kryminał. Gdybym nie wiedziała, że jest to debiut literacki Wojciecha Chmielarza, nigdy bym tego nie wyczuła w trakcie lektury. Debiuty literackie częstokroć charakteryzują się wieloma (mniejszymi lub większymi) niedociągnięciami, wpadkami, brakami. U Chmielarza wszystko jest ok, dopracowane niczym u pisarza ze sporym stażem. Podpalacza polecam wszystkim, zarówno miłośnikom kryminałów, jak i ich przeciwnikom. Bo kochani, Wojciech Chmielarz stworzył nie tylko pierwszorzędny kryminał, ale także doskonałą książkę społeczno-obyczajową, ot taką o życiu.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rewelacja!

Ocena:
Autor:
Data:
Komisarz Jakub Mortka jest policjantem w pełni oddającym się swojej pracy. Jego niezawodny instynkt pozwala mu na doprowadzanie prowadzonych spraw do końca, czasami nie do końca zgodnie z przepisami. Ale to nie o niego chodzi w tej refleksji nad książką. Popełniłam błąd, nie zapoznając się z twórczością Pana Wojciecha Chmielarza, zanim sięgnęłam po pierwszą książkę jego autorstwa. Wedy wiedziałabym, że "Podpalacz" to pierwsza książka z serii i nie musiałabym, nie bez przyjemności ... wrócić do "Farmy lalek". Książka jest świetnie napisanym kryminałem, trzymającym w napięciu od początku do końca. Dochodzenie w sprawie podpalenia przeradza się w pościg nie tylko za piromanem, ale i za sprawcą morderstwa. Wpleciony wątek przestępczego półświatka tylko daje dodatkowe napięcie, ale i wspaniale zazębia się z fabułą.

Książka napisana jest fantastycznie - nie ma zbędnych zabiegów, mających uatrakcyjnić fabułę, wątki są spójne, czyta się rewelacyjnie, po raz kolejny przekonuję się, że polski kryminał ma się świetnie. Tym bardziej, że przedstawione polskie realia i służb mundurowych, i polskiej mentalności, są tak bardzo swojskie i tak bardzo prawdziwe. Książka godna polecenia i jedyne, przed czym mogę przestrzec, to to, że trudno się od niej oderwać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena