Koszyk 0
Opis:
Zdobywczyni międzynarodowej nagrody dla twórców thrillerów za najlepszy debiut powraca powieścią o kobiecie, która pomaga ludziom uwolnić się od demonów, nie potrafiąc uporać się z własną, mroczną przeszłością. Doktor Nadine Lavoie, pracująca na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego, leczy pacjentów z rozbitych rodzin. Jednak unika analizowania własnej przeszłości. Wystarczy, że musi stawić czoło powracającej klaustrofobii oraz świadomości, że jej córka, Lisa ... uciekła z domu i od siedmiu lat żyje na ulicy. Kiedy na oddział trafia niedoszła samobójczyni Heather, pani doktor, słuchając opowieści chorej, zauważa niepokojące zbieżności ze swoim życiem. Co spotkało Nadine? I jaką rolę w jej traumatycznych doświadczeniach odegrał niejaki Aaron Quinn? Nadine niespodziewanie uzmysławia sobie, że niebezpieczeństwo czai się dużo bliżej, niż mogła to sobie wyobrazić. Zagraniczni krytycy zaliczają autorkę do najbardziej fascynujących młodych twórców thrillerów psychologicznych, pisząc o jej książkach w superlatywach: "porywająca" (Kirkus), "oszałamiająca" (Publishers Weekly), "iskrząca się od napięcia" (People Magazine). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Chevy Stevens
  • 2014
  • 448
  • 200
  • 125
  • 978-83-7943-257-8
  • 9788379432578
  • ZBKTF

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Główną bohaterką książki jest doktor Nadine Lavoie, kobieta po 50-tce, uznany psychiatra, która ucieka i nie do końca potrafi sobie poradzić z tym co od lat siedzi w jej wnętrzu. Nadine to klasyczny przykład powiedzenia - szewc bez butów chodzi. Wydawałoby się, że po latach leczenia innych, poradzenie sobie z własnymi demonami powinno być dla doświadczonej lekarki proste. Nic bardziej mylnego. Oprócz przeszłości kobietę gnębi teraźniejszość, a konkretnie poczucie ... iż całkowicie zawiodła jako matka. Jej córka, Lisa, uciekła z domu i od siedmiu lat żyje na ulicy. Matka próbuje ją odnaleźć i sprowadzić do domu, ale jak na razie bez pozytywnego efektu.
Pewnego dnia na oddział, na którym pracuje Nadine, trafia niedoszła samobójczyni Heather. Sprawa wydawałoby się banalna. Jednak coś w opowieści Heather przykuwa uwagę lekarki. Krok po kroku, spotkanie po spotkaniu, Nadine odkrywa, iż obie z Heather boja się tego samego człowieka. Jest nim Aaron Quinn, przywódca sekty, w której przebywała pacjentka i w której kilkadziesiąt lat wcześniej wraz z matką i bratem zamieszkała lekarka. Jednak powrót w myślach do bolesnej przeszłości nie jest najgorszym co czeka Nadine. Pewnego dnia na oddziale szpitalnym mają miejsce tragiczne wydarzenia, po których Nadine przydarzają się coraz bardziej koszmarne rzeczy, mają miejsce wydarzenia nieodparcie wskazujące na fakt, iż charyzmatyczny oszust, jakim jest przywódca sekty odnalazł uciekinierkę i zamierza się z nią rozliczyć. Kobiecie zaczyna grozić popadnięcie w obłęd, którego końcem ma być coś gorszego nawet niż śmierć.
Pod czujnym okiem, to dobrze napisany thriller psychologiczny. Książka trzyma w napięciu, chociaż uczciwie muszę przyznać, iż początkowe dokładnie!!:) 103 strony są powiedzmy takie sobie. Nie czyta się ich żle, ale od lektury spokojnie można się oderwać. Wszystko diametralnie zmienia się w momencie, gdy na oddziale psychiatrycznym mają miejsce dramatyczne wydarzenia, o których wspomniałam. Od tego momentu akcja przyspiesza, a to co spotyka Nadine jest o tyleż przerażające, co niesamowite.
Chevy Stevens udało się napisać dobrą powieść o ludzkich lękach, obsesjach, strachu, który z tego czy innego powodu nosi w sobie każdy z nas, ale przede wszystkim o manipulacji ludźmi i tym, iż każdy z nas potrzebuje choćby namiastki bezpieczeństwa i zrozumienia. Ci, którzy nam ją oferują, mogą łatwo zawładnąć naszą osobowością, zapanować nad nami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena