Koszyk 0
Opis:
Monika uczy się w gimnazjum w niedużym mieście. Nieoczekiwanie dołącza do jej klasy Dominik, który przyjechał z Warszawy. Monika zaprzyjaźnia się z nowym, jednak kiedy w szkole zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, czuje, że z powodu tej znajomości może wpaść w kłopoty. Czy dziewczyna da się wciągnąć w nielegalne interesy? I czy w końcu zwróci uwagę na Włodka, chłopaka, który w każdej sytuacji zjawia się gotowy do pomocy?
 • Egmont
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dariusz Rekosz
 • 2013
 • 1
 • 144
 • 198
 • 128
 • Niebieskie migdały
 • 978-83-237-5316-2
 • 9788323753162
 • ZAWY0
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Pocztówka z Toronto

Ocena:
Autor:
Data:
Monika mieszka w małym mieście i jest uczennicą gimnazjum. Nie potrafi sobie poradzić psychicznie po śmierci taty, który zmarł trzy lata wcześniej. Ma znajomych i przyjaciółkę, ale mimo wszystko stwarza dystans. Wraz z mamą ledwie wiąże koniec z końcem. W tym samym czasie do jej klasy dołącza przystojny Dominik, który przyjechał z Warszawy. Na rzecz chłopaka traci swoją najbliższą przyjaciółkę, której wiedzie się coraz lepiej. Zbieg wielu okoliczności sprawia ... że Monika nie ufa Dominikowi i przeczuwa kłopoty. Okazuje się, że chłopak zamieszany jest w nielegalne interesy, w które wciągnął jej przyjaciółkę. Monika musi stawić czoło przeciwnościom losu, by znów wyjść na prostą!

Ostatnio udaje mi się pisać dłuższe opinie wyrażające moje emocje w stosunku do danej pozycji. Już przy czytaniu "Pocztówki z Toronto" i zaraz po jej skończeniu wiedziałam, że ta akurat będzie bardzo krótka. Książeczka ma zaledwie 144 strony, więc nie będę Wam wstawiać przydługich opisów i nie wiadomo co na jej temat pisać. Jest to po prostu fajnie napisana historia z morałem, która tyczy się problemów, o których było głośno całkiem niedawno - zaledwie rok może dwa temu.
Autor nie szczyci się może fantastycznym stylem, ale ma bardzo lekkie pióro dzięki któremu historia na pewno do każdego przemówi. Jej dużym plusem jest cena - kosztuje mniej niż 10zł. Głównym 'targetem' książki na pewno jest młodzież gimnazjalna, ale mając prawie dwadzieścia lat, bawiłam się przy niej równie dobrze i po raz kolejny przekonałam się, że pieniądze chociaż są ważne, nie są najważniejsze! Liczy się miłość i wsparcie naszych najbliższych a reszta na pewno jakoś się ułoży ;) Myślę, że nie zawsze o tym pamiętamy (szczególnie mając 13-15 lat), więc ta książka w przystępny sposób przypomni nam o tym!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bardzo dobra książka o tym co w życiu ważne

Ocena:
Autor:
Data:
W czasach komercji, kultu Internetu, telefonii komórkowej i komputerów nie ma miejsca dla biedy. Tak przynajmniej sądzi większość młodych ludzi, którym wydaje się, że gdy nie mają wszystkiego, to się po prostu nie liczą. Dla większości niestety to brutalna rzeczywistość. Młodzież potrafi być bezwzględna i często nie patrzy na to kto jaki jest, tylko na to co ma. Wiem co mówię - mam w domu trzynastolatkę, początkującą gimnazjalistkę. Monika też wstydziła się biedy ... Po śmierci taty ledwo wiązały z matką koniec z końcem. Znajomi mieli niemal wszystko, a im brakowało nawet na antybiotyki, a co dopiero mówić o dodatkowych wydatkach, jak np. komers. Dziewczyna choć miała zaufaną przyjaciółkę i dobrego kolegę to nie chciała odstawać od reszty, źle się z tym czuła. Pewnego dnia w jej klasie pojawił się nowy uczeń, któremu nie brakowało niczego. Dziewczyna dowiedziała się, że chłopak sam zarabia na swoje potrzeby, i to całkiem sporo. Nie były to legalne źródła zarobku, ale Dominik twierdził, że to zupełnie bezpieczne. Tylko czy aby na pewno? Co zdecydowała dziewczyna? - czy zachęcił ją łatwy pieniądz, czy też jej wybór będzie inny.
Młodym ludziom naprawdę nie jest łatwo żyć w dzisiejszych czasach. Nawet te dzieci, które mają mądrych, zaangażowanych w wychowanie rodziców nie zawsze potrafią znaleźć właściwą drogę. Presja otoczenia i kult pieniądza są tak silne, że górują nad moralnością i własnym sumieniem. Ile razy słyszymy, że jakiś nastolatek zrobił coś głupiego, bo "szedł za tłumem", nie chciał odstawać od reszty. Odnalezienie się w grupie i zagrzanie tam stałego, pewnego miejsca nie jest wcale łatwe.
Autor wykazał się dużą znajomością współczesnych problemów młodzieży. Potrafił stworzyć na ich podstawie ciekawą opowieść, z której każdy (nawet dorosły) może wyciągnąć wnioski. Ponadto język jakiego użył w dialogach swoich bohaterów sprawia, że historia staje się wiarygodna i prawdziwa. Uniwersalne prawdy i wartości, prosty język i ciekawy temat sprawiły, że książkę czyta się błyskawicznie, a czytelnicy mogą utożsamiać się z jej bohaterami. Bardzo dobra książka. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena