Koszyk 0
Opis:
Poradnik dla osób, które wypróbowały już różne diety, mają za sobą nawet konsultacje dietetyka i całkiem długie okresy uzyskiwania normalnej masy ciała. Przyda się także osobom szczupłym, żeby zrozumiały, co robią inaczej niż osoby z nadwagą, i zachowały dobre nawyki do końca życia. Nie proponuje diety cud, ale przemyślenie naszego sposobu odżywiania i wdrożenie kilku zasad, które zapewnią nam ładną sylwetkę, dobre samopoczucie i pozwolą uniknąć chorób metabolicznych ... Książka dedykowana wszystkim mamom i babciom, które w trosce o dzieci i wnuki przekarmiają je, ulegając niekontrolowanym prośbom o słodycze i fast foody, a następnie z tą samą troską próbują odchudzać. Renata Ruszniak, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie oraz Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Udziela porad w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Rclinic osobom zdrowym, z nadwagą, niedoborami witaminowo-mineralnymi, odczuwającym chroniczne zmęczenie, nadmierną potliwość, chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, czyli wszystkim potrzebującym pomocy w zakresie zmiany stylu odżywiania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Renata Ruszniak
 • 2014
 • 0
 • 112
 • 235
 • 165
 • 9788375513820
 • 9788375513820
 • ZBGGR

Recenzje czytelników

po pierwsze śniadanie

Ocena:
Autor:
Data:
Zgrabna sylwetka, piękne włosy, świetne samopoczucie i pokłady energii na cały dzień – to można uzyskać odżywiając się prawidłowo. Naszym częstym błędem jest nieodpowiedni tryb żywienia oraz szkodliwe produkty. Czasami wpychając je w siebie usprawiedliwiamy się twierdząc, że wszystko, co dobre jest tuczące. Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wszystko, co zdrowe może być odpowiednio przygotowane i podawane we właściwych porach. Unikniemy wtedy zbędnych kilogramów ... osłabienia oraz kłopotów ze zdrowiem, co w naszym umiarkowanym klimacie jest bardzo ważne.
Autorka podpowiada nam, jaka dieta jest prawidłowa, jak powinny żywić się osoby, które pragną zachować szczupłą sylwetkę i mieć więcej sił. Wszystko zostało opisane bardzo prosto i wiele razy jest przypominana stara reguła, którą od dziecka powtarzała mi babcia i mama: „Bez śniadania nie wychodzimy z domu”. Nawet jeśli zaspałam do szkoły to bez śniadania nie mogłam wyjść. Efekt? Same pozytywne skutki: szczupła sylwetka, dużo energii, koncentracja, łatwiejsze przyswajanie wiedzy, a do tego (w przypadku zaspania) przekonanie, że od czasu do czasu człowiek może się spóźnić (raz na semestr) i świat się przez to nie zawali.
Poza wytłumaczeniem jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa śniadanie i regularne posiłki, dlaczego nie należy siebie ani dzieci przekarmiać Renata Ruszniak wskazała listę produktów zakazanych i tych wskazanych. Zaznacza również, że ważnym elementem życia jest gimnastyka, która przyspieszy metabolizm. Te oczywiste sprawy są często pomijane podczas postanowień „bycia na diecie”, co nam się zwykle kojarzy z głodówką. Autorka wyjaśnia nam dlaczego to wcale nie jest dobry pomysł i jak wielkie szkody wyrządzają nam głodówki (opychamy się wieczorem, ponieważ organizm nas zmusza przez niedostarczenie jedzenia wcześniej, a do tego głodówki spowalniają metabolizm).
Poradnik został napisany bardzo przystępnym językiem, przez co wiele (czasami skomplikowanych spraw) zostało pokazanych w bardzo prosty sposób.
Renata Ruszniak, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie oraz Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Udziela porad w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Rclinic osobom zdrowym, z nadwagą, niedoborami witaminowo-mineralnymi, odczuwającym chroniczne zmęczenie, nadmierną potliwość, chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, czyli wszystkim potrzebującym pomocy w zakresie zmiany stylu odżywiania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena