Koszyk 0
Opis:
Wyobraź sobie, że pewnego słonecznego dnia budzisz się w innym świecie - w świecie, w którym każdy z sąsiadów jest potencjalnym zabójcą, a wyprawa do sklepu spożywczego po podstawowe produkty urasta do rangi śmiertelnie niebezpiecznego slalomu między żywymi trupami. Wiesz, że z czasem zacznie brakować wszystkiego - łączności, prądu, gazu, a nawet wody. Tak, to się nazywa apokalipsa zombie. I wyobraź sobie jeszcze, że nie jesteś żadnym byłym komandosem ... wirusologiem ani nawet prezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie, mieszkasz we Wrocławiu, masz dwadzieścia parę lat, garść anegdot z Afryki, zwariowaną rodzinkę, która postanowiła uciec przed zombie do ciepłych krajów, i to, co znajdziesz w kawalerce po ekscentrycznej babci. To, czego nie masz, to instynkt samozachowawczy. "Po moim trupie" to lekkostrawna czarna komedia, która z przymrużeniem oka patrzy na bijący rekordy popularności temat zombie. Powieść została napisana w ramach akcji "National Novel Writing Month". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Owczarek
  • 2014
  • 240
  • 195
  • 121
  • 978-83-7942-339-2
  • 9788379423392
  • ZBLUK

Recenzje czytelników

Przeczytałam błyskawicznie

Ocena:
Autor:
Data:
Książka młodej autorki wrocławskiej. Brawo.
Czyta się świetnie. Akcja toczy się błyskawicznie widać talent autorki do konstruowania szybkiej ciekawej akcji. Zero nudy.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Odprężająca apokalipsa

Ocena:
Autor:
Data:
Lektura na wieczór. Dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo jest tak gładko i ciekawie napisana, że po prostu się przez nią płynie, człowiek nie zauważa, jak kolejne kartki przesuwają mu się pod palcami. W przenośni, bo mimo tematyki - apokalipsa zombie - odpręża. Dobra rzecz po ciężkim dniu, nie wymaga od czytelnika ogromnego skupienia uwagi, nie powoduje rozważań o naturze wszechrzeczy, a mimo to, gdzieś tam bokiem przemyca parę słów o braniu na siebie odpowiedzialności ... o trudnej sztuce podejmowania decyzji i o tym, że nie do końca jest tak, że w kupie siła. Trzeba jeszcze by ta kupa ze sobą współpracowała.
Podobają mi się w tej książce postaci, podobają mi się układy między nimi, podobają mi się zmiany zachodzące w głównej bohaterce. Podoba mi się typowo przygodowy klimat powieści, który jakoś niepostrzeżenie nabiera ciężaru, gdy ofiary plagi przestają być anonimowe.
No i jest ten dodatkowy punkt. Malutki smaczek, który naprawdę dużo robi - akcja rozgrywa się we Wrocławiu. I ja już nigdy nie będę przejeżdżała obok Parku Południowego bez tego szeptu wibrującego pod sklepieniem czaszki: "to tu je zaganiał Motylek!"
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena