Koszyk 0
Opis:
Czy wierzysz, że jeśli dwie osoby się kochają, to zawsze i wszędzie się odnajdą? Czy wierzysz, że naprawdę kochamy tylko raz? Jenny od pierwszego spotkania z Billem czuła, że z tym mężczyzną spędzi resztę życia. I kiedy po kilku latach małżeństwa stanęła wobec trudnego wyboru między karierą a rodziną, nie wahała się ani przez chwilę. Jej decyzja jednak nie pozostała bez konsekwencji. Czterdzieści lat później w ręce Roberta wpada książka napisana przez tajemniczą Lillibet ... Mężczyzna zakochuje się w powieści ... a także w dziewczynie, której nigdy nawet nie widział. Kiedy się spotkają, prawda o jej pochodzeniu wprawi Roberta w zdumienie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Danielle Steel
  • 2013
  • 1
  • 398
  • 205
  • 145
  • *, 9788324024391
  • 9788324024391
  • ZB2IU

Recenzje czytelników

Po kres czasu

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość Danielle Steel nie jest mi obca. Autorka ma na koncie ponad 120 powieści przeznaczonych dla czytelników w różnym wieku. Ja już od wielu lat zaczytuję się w jej książkach. Jedne podobają mi się mniej, inne więcej, jednak zazwyczaj trzymają poziom. Teraz miałam okazję zapoznać się z najnowszą pozycją pisarki należącą do serii Między słowami, która ma na celu promowanie dobrej literatury kobiecej. Czy książka Steel się do niej zalicza? Spójrzcie sami.

Jenny i Bill ... Pochodzili z dwóch różnych światów, a mimo tego postanowili złączyć ze sobą swoje losy. Nie było im łatwo, gdyż rodzina mężczyzny była przeciwna ich związkowi. Nie poddawali się jednak i podjęli decyzję o małżeństwie. Kobieta, jako stylistka miała już wypracowaną markę i była ceniona w świecie mody. Bill nie czuł się jednak spełniony w swoim rodzinnym zawodzie i postanowił go zmienić. Czekało ich wiele trudnych decyzji, jednak prawdziwa miłość zawsze zwycięża i jest wieczna… Czy udało im się udowodnić, że tak jest naprawdę? Czy byli w stanie się poświęcić dla szczęścia partnera?

Tymczasem 40 lat później na farmie żyła Lillibet, która wywodziła się z rodziny amiszów, ludzi, którzy zatrzymali się z technologią w XVII wieku. Nie docierały do nich żadne nowinki techniczne, panowało wiele ograniczeń. Dziewczyna po śmierci matki sama musiała zająć się papą oraz rodzeństwem. Nie miała wiele czasu dla siebie, jednak udało jej się napisać książkę. Cudem podczas pobytu w mleczarni doprowadziła do wysyłki powieści do Nowego Jorku, choć było to zakazane. Czy wydawca był zainteresowany jej pozycją? Jak rozwiązał się problem różnicy kultur?

Na książkę czekałam dość długo do dnia jej premiery, więc gdy do mnie dotarła bez zwłoki zabrałam się za jej czytanie. Początek trochę mnie nużył, jednak dalej było już tylko lepiej. Całość przeczytałam z ogromną przyjemnością. Pozycja podzielona jest na 2 części, dwa odrębne opowiadania o miłości, nie zawsze spełnionej i dozwolonej, jednak prawdziwej.

Styl autorki nie był mi obcy, gdyż przeczytałam już kilka pozycji pisarki. Pochłonęłam ją bardzo szybko, praktycznie w niecały dzień. Wiedziałam, że nie mogłabym zasnąć, jeśli bym jej nie skończyła. Koleje losu bohaterów były różne. Nie zawsze były one szczęśliwe, jednak ich miłość z pewnością była wieczna i ponadczasowa.

Książka została wydana w serii Między słowami, która jest skierowana dla kobiet. Będą się w niej pojawiać pozycje z klasyki literatury kobiecej, które mają za zadanie umilać czytelniczkom wolne popołudnia i wieczory. W tej roli ta książka sprawdziła się znakomicie i z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne powieści z tego cyklu.

,,Po kres czasu” to pozycja nacechowana emocjami, nie tylko tymi dobrymi. Podczas jej lektury niejednokrotnie byłam wzruszona, jednak z zapartym tchem czytałam dalej. Opowiadania nie są ze sobą powiązane pod względem fabularnym, jednak łączy je jedno – miłość pomimo przeciwności losu.


Moja ocena: 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Po kres czasu

Ocena:
Autor:
Data:
Moja mama swego czasu zaczytywała się w książkach autorstwa Danielle Steel. Pamiętam, że strasznie mnie one wtedy ciekawiły, lecz nigdy po nie sięgnęłam. To uczucie nie minęło. Kiedy nadarzyła się okazja przeczytania jednej z książek Steel nie wahałam się ani minuty. Postanowiłam, że ją przeczytam, ugaszę pragnienie poznania oraz sprawdzę co takiego spodobało się mojej mamie w nich, że po nie sięgała.

Teraz wiem, poznanie jednej książki pani Steel sprawia, że ma się ochotę na więcej. , ... Po kres czasu" to niesamowita książka, która szybko mnie wciągnęła. Nie potrafiłam oderwać się od jej czytania. Historia nie jest jakaś nadzwyczajna, lecz przyjemna do czytania. Sprawia, że czytelnik wprost nie może się doczekać by poznać dalsze losy bohaterów. W książce mamy dwie historie: Jenny i Billa oraz Lilli i Boba. Nie potrafię wybrać, która jest lepsza. W każdej zafascynowało mnie coś innego, lecz chyba najbardziej byłam ciekawa, co te dwie historie połączy w całość.

Myślę, że pani Steel musi po porostu posiadać magiczną różdżkę, dzięki której oczarowuje swoich czytelników. Innego wyjaśnienie nie ma na to, dlaczego ta książka mi się aż tak spodobała. ,,Po kres czasu" to lekka w czytaniu, przyjemna w przyswajaniu, wywołująca ciekawość, z nutką emocji książka, która spodoba się nie jednej osobie. Polecam!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena