Koszyk 0
Opis:
W życiu młodej malarki Niny Sadowicz zbiegają się dwa szczęśliwe wydarzenia. Zaręcza się z ukochanym Michałem, a jej obrazy zaczynają odnosić sukcesy na rynku aukcyjnym. To pierwsze zwiastuje szczęście w życiu prywatnym; drugie – pomaga jej uwierzyć, że w przyszłości będzie mogła utrzymywać się ze swojej pasji – malarstwa, a nie jak dotąd z pracy w biurze nieruchomości. Wszystko zaczyna się doskonale układać. Nina ma nadzieję ... że wreszcie dostrzeże dumę również w oczach swego wymagającego ojca. Sielanka zostaje jednak przerwana…„Płótno” to historia o prawdziwej pasji. O przewrotnym losie, który daje i odbiera. O walce o siebie i ze sobą. To także opowieść o przyjaźni i o tym, że znalezienie oparcia w drugim człowieku może być receptą i lekarstwem na przeciwności losu. Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Lubi koty (szczególnie swojego), piątkowe wieczory i czerwone wytrawne wino. Autorka powieści obyczajowych, do tej pory ukazały się „Patrycja”, „Przyjaciółki”, „Siódmy rok” i „Niechciana prawda”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Kołakowska
  • 2013
  • 1
  • 398
  • 196
  • 125
  • 978-83-7839-578-2
  • 9788378395782
  • ZB2R9

Recenzje czytelników

warto przeczytać...

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę zaczynałam czytać parę razy i po pierwszych stronach zawsze ją odkładałam. Jednak jak się przemogłam i jak zaczęłam czytać to "wciągnęła" mnie bardzo. Książka ukazuje nam jak przewrotny potrafi być los, jak fortuna kołem się toczy. W jednym momencie widzimy wielką radość Niny, gdyż jej ukochany oświadczył jej się i w tym samym dniu sprzedała na aukcji swoje pierwsze obrazy a parę dni później wypadek samochodowy, który zmienia wszystko. Agata Kołakowska pokazuje nam ... że można się cieszyć w życiu ze wszystkiego, że zawsze jest jakaś iskierka, że jest światełko w tunelu i można znależć cel w życiu. Nawet jeśli wydaje nam się, że nic już nie ma sensu i nasze marzenia i plany legły w gruzach to zawsze trzeba szukać innej drogi do szczęścia. Wydawałoby się, że to Nina pomogła niepełnosprawnej Martynie, jednak tak naprawdę one pomogły sobie nawzajem.
Serdecznie polecam tą książkę:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Poznaj wartość ... samej siebie

Ocena:
Data:
Z twórczością Pani Kołakowskiej zapoznałam się czytając „Niechcianą prawdę” i „Siódmy rok”. Obydwie powieści wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Miały co prawda swoje wady, ale zalety przeważały dlatego tym chętniej sięgnęłam po „Płótno”. Nastawiłam się na lekką, łatwą i przyjemną lekturę, gwarantującą mile spędzony czas lecz nie pozostającą na dłużej w pamięci.

Pasją Niny jest malarstwo. To z nim wiąże swoją przyszłość ... Praca w agencji zajmującej się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami to tylko chwilowy przystanek w drodze do spełnienia marzeń. Kiedy Nina sprzedaje pierwsze obrazy, nie posiada się ze szczęścia. Pomimo sceptycznej postawy ojca, który nigdy nie popierał wybranej przez nią drogi życiowej, Nina czuje, że nadchodzi jej wielka chwila. W życiu osobistym również nie brakuje jej szczęścia. Ma u swego boku mężczyznę, z którym chce spędzić resztę życia. Jednak właśnie wtedy, gdy życie nabiera tempa, a los wydaje się być przychylny, wydarza się coś, co sprawia, że Nina musi przewartościować wszystko to, w co dotychczas wierzyła. Stojąc na życiowym zakręcie musi zdecydować czy pójdzie w stronę zwątpienia i niezadowolenia, czy też wbrew wszystkiemu będzie cieszyć się tym co posiada.

Powieść okazała się dla mnie całkowitym zaskoczeniem. To już nie lekka, łatwa i przyjemna lektura, którą szybko się czyta i równie szybko zapomina. Choć zamknęłam ją już na ostatniej stronie, to emocje ciągle są żywe. Tematy poruszone w książce nie należą do łatwych. Mimo wszystko powieść tchnie optymizmem. Autorka pokazuje jak łatwo można się zatracić we własnym niezadowoleniu, skupiając na niedoskonałościach, a zapominając o tym co w nas najważniejsze. Aż ciśnie się na usta pytanie: jak ja zachowałabym się na miejscu Niny? Cóż … pewnie tak samo, jeśli nie gorzej. Ona bowiem dostała szansę poznania swojej wartości, a w prawdziwym życiu pojawiają się one niezwykle rzadko.

„Płótno” jest zdecydowanie najlepszą książką Pani Kołakowskiej, którą miałam okazję dotychczas czytać. Zarówno w „Niechcianej prawdzie” jak i w „Siódmym roku” bohaterki były zbyt idealne. Piękne, wręcz nieskazitelne, świetnie radziły sobie z problemami. Nina jest bardziej ludzka, a jej droga do poznania siebie bywa mocno wyboista.

„Płótno” to poruszająca historia o zmaganiu się z kalectwem, które wdziera się w życie niespodziewanie i burzy wszystkie marzenia. To także opowieść o wyjątkowo trudnych relacjach rodzinnych i braku wsparcia najbliższych. Książka nie tylko wzrusza, ale także uczy pokory wobec tego, co dzieje się w naszym życiu. Jeśli więc macie czasem tendencję do niezadowolenia i lubicie sobie ponarzekać, przeczytajcie „Płótno”, a być może zmieni się Wasze nastawienie.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena