Koszyk 0
Opis:
Elisa jest bohaterką. Poprowadziła swoich ludzi do zwycięstwa nad przerażającą, ogromną armią. A zatem powinno być oczywiste, że należy się jej miejsce na tronie. Niestety, Elisa nie może czuć się bezpiecznie. Wrogowie przychodzą do niej nawet we śnie – ci z obcych królestw, i ci czający się w komnatach dworu… Jej przeznaczenie wybrańca nie zostało wypełnione.  ... Aby okiełznać moc, którą nosi w sobie, Elisa musi podążyć dawno zapomnianą – i od dawna zabronioną – ścieżką. Krok po kroku, kierując się prastarymi wskazówkami, wyrusza z katakumb ukrytych w jej mieście do krainy zdradliwego morza. Razem ze szpiegiem i zdrajcą, w którym – wbrew wszystkiemu – zaczyna się szaleńczo zakochiwać. Jeśli się jej poszczęści, powróci bezpiecznie. Ale na pewno będzie musiała za to zapłacić. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rae Carson
  • 2015
  • 416
  • 195
  • 125
  • 978837885-467-8
  • 9788378854678
  • ZCYBQ
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Czy wola Boga została już wypełniona?

Ocena:
Autor:
Data:
Po śmierci męża i wygranej wojnie to Elisa stała się głową całego państwa. Jako królowa ma o wiele więcej obowiązków niż dotychczas, a wielka odpowiedzialność za losy poddanych nie ułatwia jej zadania. Według doradców posiadaczka Boskiego Kamienia powinna wkrótce po raz kolejny pójść do ołtarza, by umocnić swoją pozycję i zdobyć kolejnych sojuszników. Nie jest to prosta decyzja dla młodej dziewczyny, gdyż nie chce kolejny raz wychodzić za mąż bez miłości, a sytuację dodatkowo komplikuje fakt ... że zaczęła obdarzać gorącym uczuciem swojego osobistego gwardzistę. Należy również wspomnieć, że animagowie nie mają zamiar dać jej spokoju i bohaterka jest zmuszona wyruszyć w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu tajemniczej zafiry.
Choć początkowo akcja się wlekła, to im bardziej zagłębiałam się w lekturę, tym bardziej mnie porywała. Część druga jest o wiele lepsza od "Dziewczyny ognia i cierni", gdyż skończyło się zapoznawanie ze światem przedstawionym i teraz mogliśmy się skupić wyłącznie na dopracowanych i ciekawych wątkach. Kolejnym plusem jest sama główna postać. Zniknęła bowiem zakompleksiona księżniczka, a pojawiła się pewna siebie i waleczna monarchini. Mimo że nie obyło się bez miłosnych tragedii, to wątek romantyczny na szczęście nie przesłaniał tego głównego. Kolejnym intrygującym bohaterem był Invierny, nazywany Huraganem. Już od samego początku poczułam sympatię do jego specyficznego sposobu bycia, a słowne potyczki między nim, a Elisą sprawiły, że zaczęłam kibicować tej dwójce. Zapewne nie będzie dane im być razem z miliona różnych powodów, ale to nie zabrania mi shippowania tej pary.
Podsumowując, nawet jeśli średnio podobała Wam się "Dziewczyna ognia i cierni", to gorąco zachęcam do sięgnięcia po kontynuację, bo historia w niej zawarta sprawi, że nie będziecie chcieli przestać czytać. Pojawiło się w niej coś, na co bardzo czekałam, czyli wartka akcja z domieszką humoru. Mam przeczucie, że ta trylogia na długo zapadnie mi w pamięć, a tych cudownych okładek nie zapomnę nigdy w życiu!
Źródło recenzji dobraksiazka1.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Płonąca korona-Rae Carson

Ocena:
Autor:
Data:
,,Płonąca korona” jest wspaniałą kontynuacją ,,Dziewczyny ognia i cierni”. Gwarantuje ona kilkugodzinnego kaca czytelniczego.Autorka po raz kolejny postanowiła zgotować czytelnikowi ostrą jazdę bez trzymania,z mocą niezapomnianych wrażeń.Dlatego,jeśli miałeś/miałaś okazję przeczytać pierwszą cześć,to myślę, że powinna Ci się ona spodobać.Jeśli jednak z jakichś względów Twoje i tej książki drogi się nie przecięły,to czym prędzej to zmień ... gdyż pod tą urzekającą okładką skrywa się równie wspaniała treść.

Cała recenzja na blogu:http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/2015/11/58ponaca-korona-rae-carson.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena