Koszyk 0
Opis:
Zoe, trzydziestoletnia informatyk z Bostonu, po latach przyjeżdża w rodzinne strony, by zmierzyć się z demonami przeszłości. Urlop u rodziców odmieni jej życie. Minione wydarzenia wracają do niej w zaskakujący sposób, a tytułowy płomień wspomnień przeradza się w gorące uczucie. Czy Zoe zapomni o przeszłości i dopuści do głosu namiętność? Czy uda jej się rozpocząć ... nowy rozdział? Czy odnajdzie mordercę dawnej przyjaciółki? To historia o rozpalającej się miłości z zaskakującym wątkiem kryminalnym w tle… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Lucky
 • miękka
Mniej Więcej
 • Dorota Milli
 • 2015
 • 1
 • 496
 • 190
 • 123
 • 9788362502974
 • 9788362502974
 • ZCXXW

Recenzje czytelników

"Czasami wystarczy jedna lekcja, by dostać nauczkę na całe życie."

Ocena:
Autor:
Data:
Udany debiut, bardzo przyjemna czytelnicza przygoda. Ciekawa fabuła podana z kryminalnym pazurem i w romantycznym klimacie. Bardzo wyraziste postaci, obdarzone silnymi charakterami i wielkim temperamentem. Tłumione przez bohaterów wieloletnie emocje odnajdują ujście i wybuchają z ogromną siłą. Znajduje to odzwierciedlenie w elektryzujących dialogach, dynamicznej akcji i intrygujących wątkach ... Przeszłość miesza się z teraźniejszością intensywnie przykuwając uwagę czytelnika i wciągając go w wir książkowych wydarzeń.

Powieść o miłości, przebaczaniu, konfrontacji z przykrymi wspomnieniami, o zmaganiach z trudnościami i niepowodzeniami, poszukiwaniu szczęścia w życiu, spokoju i wolności duszy. Główna bohaterka odwiedza rodzinne strony i próbuje poradzić sobie z demonami przeszłości, ale jest to bardzo trudne, bo jeden z tych demonów ponownie z wielką siłą wkracza w jej życie. Jednocześnie, Zoe stara się za wszelką cenę rozwiązać sprawę morderstwa dawnej przyjaciółki. Trzydziestoletnia informatyk, czasami zachowuje się bardzo infantylnie, niedojrzale, nie potrafi poradzić sobie z bólem wywołanym przez dawne urazy, odgradza się od ludzi, aby nie pokazywać swoich słabości. Jednakże powoli zaczyna dorastać do zrozumienia istoty własnego cierpienia, konieczności wybaczania, umiejętności pogodzenia się z bolesną przeszłością. Dopiero wówczas możliwe jest osiągnięcie ukojenia i spełnienia.

Książkę czyta się wyjątkowo lekko i przyjemnie, akcja mocno wciąga i skłania do głębszych przemyśleń. Jak bardzo wydarzenia z przeszłości mogą determinować nasze życie? Czy potrafimy zapomnień wyrządzone nam krzywdy? W jakim stopniu odzyskać spokój i równowagę po traumatycznych przeżyciach? Na ile obecność bliskich nam w tym pomaga, a na ile staje się dodatkowym obciążeniem psychicznym? I najważniejsze pytania, czy jesteśmy w stanie przebaczyć innym i sobie, porzucić myśli o byciu ofiarą, zbudować silne relacje społeczne i powalczyć o szczęście? Zachęcam do zapoznania się z książką, bardzo sympatycznie spędziłam z nią czas, dostarczyła mi wielu powodów do refleksyjnych wędrówek.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena