Koszyk 0
Opis:
Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły – najpiękniejsze istoty nie z tego świata – są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich uważamy i powoli niszczą ludzkość? Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex - wyszkolony Zabójca Aniołów. Kiedy więc Alex jednoczy siły z grupą innych ZA ... dziewczyna czuje się straszliwie osamotniona. Wkrótce, w niezwykłych okolicznościach, spotyka Seba. Chłopak poszukiwał Willow przez całe życie, ponieważ jest, tak jak ona, półaniołem... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • L.A. Weatherly
  • 2014
  • 512
  • 200
  • 125
  • 978-83-7943-099-4
  • 9788379430994
  • ZBGAE
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Dla każdego coś dobrego :)

Ocena:
Autor:
Data:
Anioły w książkach, filmach czy grach? Współcześnie istnieją dwa wyjścia: słodkie cherubinki lub seksowne upadłe anioła. Autorka tej trylogii miała inny, intrygujący pomysł. Tu anioły są pięknymi istotami z innego wymiaru, który zaczyna umierać. Przybywają na Ziemię, gdzie żywią się energią eteryczną ludzi. To wyrządza im krzywdę - m.in. zapadają na ciężkie choroby - ale oni są zachwyceni. Kościół Aniołów się rozrasta.
Willow i Alexowi nie udało się zatrzymać Drugiej Fali ... ale zostali okrzyknięci wrogami publicznymi. Anioły przejęły pełną władzę nad krajem. Willow ma sen, z którego wynika, że muszą jechać do Meksyku... Tam spotykają Seba - drugiego na świecie półanioła - oraz Zabójców Aniołów.

Książka jest bardzo ciekawa, dobrze napisana. Postacie Raziela, Charamine, Aleksa, Kary, Seba i Willow są wspaniale wykreowane, reszta jest nieco niedopracowana i ciągle spychana na drugi plan, ale ogółem bohaterowie są ciekawi, choć mam do nich kilka "zażaleń" - Alex, który był chyba moją ulubioną postacią, stracił gdzieś swoją Aleksowatość. Wkurzyło mnie uczucie Seba i ta jego pewność, że on i Willow są dla siebie stworzeni, bo są jedynymi półaniołami. Wkurzała mnie główna bohaterka, okłamująca Aleksa.
Powieść dobrze się czyta, styl autorki jest lekki i przyjemny. Uderza w nas wiele emocji, niepewność, wiele napięcia. Mimo tego... Cóż, książka podobała mi się mniej, niż pierwsza część. Wydaje mi się, że było w niej o wiele mniej jakichkolwiek pozytywnych uczuć niż w pierwszej części, wydawała się bardziej tajemnicza i mroczniejsza od swej poprzedniczki.
Są tu bogate opisy zdarzeń, uczuć i miejsc, a także dużo akcji - dla każdego coś dobrego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Walkę czas zacząć

Ocena:
Autor:
Data:
Coraz więcej śmiercionośny Aniołów przybywa na naszą planetę. Rozpoczęła się wojna, w której układ sił jest nie do końca równy. Jednak Alex i jego dziewczyna (hybryda Anioła i człowieka) Willow starają się temu zaradzić. Rekrutują i szkolą osoby do walki z Aniołami. Wydaje się, że już nic nie może ich zaskoczyć... aż do momentu, gdy na swej drodze spotykają drugiego półanioła - chłopaka, który od dłuższego czasu jest w podróży. Jego pojawienie się wywołuje niemały zamęt w związku Alex i Willow ... Kogo wybierze Willow - musicie przeczytać, żeby się dowiedzieć :)

Serdecznie polecam tą pozycję!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena