Koszyk 0
Opis:
Bestseller numer 1 w Anglii przez wiele tygodni Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostał niemy. To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem… A jednak to zdarzyło się naprawdę. Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno… Kiedy Joe miał pięć lat ... ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę. Odtąd matka mogła już być bezkarna... Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci,jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata… Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił, cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić,ale nawet krzyczeć. Ale najgorsze miało dopiero nastąpić… Ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieję:katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzii odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację. Historia jego dzieciństwa Płacz niemymi łzami stała się i pozostawała przez wiele tygodni w Anglii bestsellerem numer 1.Jej sukces powtórzył ciąg dalszy autobiografii Joe Petersa: Cry Myself to Sleep (Ukołysz mnie płaczem do snu). Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Joe Peters
 • 2014
 • 2
 • 304
 • 205
 • 130
 • 9788324149841
 • 9788324149841
 • ZBEYY

Recenzje czytelników

Płacz niemymi łzami

Ocena:
Autor:
Data:
Kochani zamknijcie oczy i pomyślcie z czym kojarzą Wam się słowa: Dzieciństwo, dom, rodzina, mama, bliscy.Dla większości z Nas słowa te przynoszą na myśl bezpieczeństwo, spokój,radość, beztroskę, miłość i szacunek.Niestety jak wszyscy dobrze wiemy nie dla każdego dziecka życie jest tak łaskawe.Są takie osoby,które wspominając swoje dziecięce lata czują tylko lęk, smutek i przerażenie, pragnąc jedynie jak najszybciej wymazać ten etap swojego życia z pamięci na zawsze ...
Tego właśnie pragnie autor książki "Płacz niemymi łzami",który znajduje w sobie jednakże na tyle dużo siły, by jeszcze raz opowiedzieć światu o gehennie jaką przeżywał w swoim domu będąc małym bezbronnym dzieckiem.
Joe Peters był dzieckiem znienawidzonym, torturowanym i poniżanym przez matkę, której satysfakcję i zadowolenie w życiu dawało sprawianie krzywdy własnemu dziecku.Im krzywda ta była dotkliwsza, tym zadowolenie kobiety było większe.Dziecko było bite i traktowane jak przedmiot.Jedynym obrońcom i przyjacielem naszego dzielnego Joe'go był jego ojciec, którego matka szczerze nienawidziła.
Niestety los pozbawia go i tego jedynego dobra w jego życiu. Ojciec ginie w tragicznym wypadku. Od tej chwili bezkarna matka może robić co chce i zamienia życie naszego bohatera w jeszcze większe piekło.
W wyniku traumy po stracie taty Joe przestaje mówić i wówczas ta okrutna,zwyrodniała kobieta wiedząc,że teraz już na pewno nikt nie dowie się o jej okrucieństwach względem syna zupełnie przestaje się kontrolować. Traktuje go jak zwierze. Katuje go na każdym kroku.Bicie niestety to nie jedyny ból jakiego doświadczył malec. Jakby tego było mało jest on regularnie molestowany przez braci i partnera matki,a z czasem dochodzi nawet do tego,że o zgrozo matka i jej partner zmuszają chłopca, by ten uprawiał seks z innymi mężczyznami,a oni sami zarabiają na tym ohydztwie pieniądze.Mimo swej trudnej i wydawało by się sytuacji bez wyjścia nasz bohater nigdy nie traci wiary w to,że kiedyś jego los się odmieni.

Dla mnie osobiście była to bardzo trudna lektura.Bardzo często wręcz nie mogłam uwierzyć,że takie rzeczy naprawdę się dzieją.Często chciało mi się krzyczeć z odrazy dla tej bezlitosnej,bezdusznej kreatury człowieka w osobie pseudo matki Joe'a.Miałam wręcz nieodpartą ochotę udusić ją własnymi rękoma.

Jedyne co mnie pokrzepiło w całym tym ogromie cierpienia to fakt.że ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieje.Jej bohater znalazł w sobie siłę by przezwyciężyć całe okrucieństwo swojego dzieciństwa, by teraz być głosem występującym w imieniu dzieci,które mają podobne życie jakie kiedyś miał on sam.

Przeczytajcie koniecznie! Nie pozostawajmy obojętni na krzywdę dzieci. Być może, gdzieś blisko nas jest dziecko, które czeka na naszą pomoc.

Tym razem nie ocenię tej książki, bo jakże ocenić taką historię.

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

zdecydowanie warto przeczytać

Ocena:
Autor:
Data:
Przy tej książce a właściwie przy całej serii nie można przejść obojętnie. Książka "Płacz niemymi łzami" zarówno wciąga, wzrusza jak i irytuje aż do ostatnich stron. Wiedza, że takie sytuacje mają wciąż miejsce są nie do pomyślenia. Dziecko, którego nikt nie stara się zrozumieć. Niby dorośli ludzie, a każdy wierzy w byle jaką historię nie widząc krzywdy dziecka. Warto zacząć słuchać, reagować i nie bać się uwierzyć dziecku i sytuacje które mają miejsce choć wydają się nie możliwe ... Szczerze polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena