Koszyk 0
Opis:
Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Piramida jest bodaj ostatnią okazją, by spotkać introwertycznego i samotnego detektywa z Ystad - będzie to jednak spotkanie inne od tych, do których przyzwyczaił nas szwedzki pisarz. Tym razem dostajemy zbiór pięciu opowiadań o Kurcie Wallanderze, z których jedno dało tytuł całości.Budując fabułę wokół tajemniczych morderstw, które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzającej czas akcji Mordercy bez twarzy ... Mankell przedstawia intrygującą przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malm?, a kolejne opowiadania rzucają światło na trudne relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy fukcjonariuszem w wydziale zabójstw. Tłem opowiadań jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania. Jak inne książki o Wallanderze, Piramida to świetnie skrojona proza, które daje wgląd w przerażające motywacje ludzi i próbuje je wyjaśniać. Książka została przełożona na wiele języków, m.in. duński, norweski, fiński, niemiecki, angielski, niderlandzki, włoski, hiszpański i kataloński. Pomysł zbioru opowiadań o Wallanderze jest prosty, ale genialny! "Sunday Times" Sukces... Delikatna specyfika Mankella jest hipnotyczna... To zaskakujące małe arcydzieła. "The Times Literary Supplement" Posępny szwedzki detektyw Mankella, komisarz Kurt Wallander, jest jedną z najbardziej imponujących postaci we współczesnych kryminałach. "The Guardian" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • twarda
Mniej Więcej
 • Henning Mankell
 • 2011
 • 2
 • 558
 • 201
 • 135
 • 97883-7747-6000
 • 9788377476000
 • ZACPL

Recenzje czytelników

Piramida

Ocena:
Autor:
Data:
"Piramida" to kolejny audiobook, na który się skusiłam - o komisarzu Wallanderze mogę czytać i słychać :)

"Piramida" to zbiór opowiadań, które dotyczą młodości Kurta Wallandera i niejako poprzedzają jego perypetie ujęte we wcześniejszych książkach. Osobiście nie przepadam za opowiadaniami, jednak te połączone sylwetką głównego bohatera zaciekawiły mnie i wciągnęły.
Dużym plusem był przyjemny głos lektora, pana Leszka Filipowicza ... który świetnie pasował do czytanego tekstu.

"Piramida" składa się z czterech opowiadań - "Cios", "Szczelina", "Mężczyzna na plaży" i "Piramida". Całość poprzedza słowo przewodnie od Autora.
W opowiadaniach poznajemy związki i relacje Wallandera z ojcem, kulisy jego związku z Moną i relacje z córką czy wzorce zawodowe komisarza w postaci Rydberga. A tytułowa "Piramida" i "Mężczyzna na plaży" to kolejne kryminalne zagadki, jakie nasz główny bohater ma do rozwiązania.

Generalnie - bardzo przyjemnie się słuchało i poznawało komisarza Wallandera, a że zostało mi jeszcze kilka książek z jego przygodami do przeczytania, na pewno lepiej go zrozumiem.
Polecam z czystym sumieniem :)
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/05/piramida-henning-mankell.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena