Koszyk 0
Opis:
Rok 1389. Dawno przeminęły czasy wikingów. Hanza niepodzielnie rządzi na Morzu Bałtyckim. Wyładowane towarem pękate kogi niemieckich kupców stanowią łakomy kąsek dla morskich rozbójników. W całym regionie wrze. Wojska duńskie królowej Małgorzaty podbiły już niemal całą Szwecję. Zakon krzyżacki chciwym okiem spogląda na Polskę i Litwę szykując się do walnej rozprawy. Lecz na Bałtyku wkrótce ma się pojawić nowa siła. Klaus Störtebeker, rudowłosy żeglarz, najemnik i awanturnik ... postanawia wypowiedzieć służbę Hanzie. Porywa statek i wraz z podobnymi sobie wyrzutkami tworzy rozbójnicze bractwo. Zakładają własne państwo, dysponują zaprzyjaźnionymi portami, w których mogą naprawiać statki , sprzedawać łupy, pić , bić się i bawić do upadłego. Wkrótce stają się postrachem Północy. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Erica
  • miękka
Mniej Więcej
  • Dariusz Domagalski
  • 2013
  • 312
  • 205
  • 139
  • 978-83-64185-01-4
  • 9788364185014
  • ZB9IU

Recenzje czytelników

Bracia Witalijscy na Bałtyku

Ocena:
Autor:
Data:
Koniec XIV wieku,na Bałtyku ścierają się ze sobą interesy Danii Zakonu Krzyżackiego oraz Związku Hanzetyckiego.W tej sytuacji politycznej najemnik i awanturnik Klaus Stortebeker zakłada bractwo pirackie Braci Witalijskich z siedzibą na wyspie Gotlandii. Piraci napadając na wszystkich kupców pływających po morzu Północnym i Bałtyckim gromadzą ogromne bogactwa.W tej powieści akcja toczy się tak szybko i ciekawie że czyta się ją po prostu jednym tchem,czekam na kolejne tomy .
Czy ta recenzja była przydatna?

Fascynujący świat niebezpieczeństw

Ocena:
Autor:
Data:
Dariusz Domagalski to pisarz i scenarzysta komiksów, który zadebiutował w 2006 roku humoreskami o załodze ORP „Dzik”, jakie zostały opublikowane na łamach miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Od tego czasu na rynku wydawniczym pojawiło się wiele powieści jego autorstwa. Niewątpliwie, należy tutaj wymienić Cykl Krzyżacki, obejmujący okres Wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim, łączący historię fantasy z elementami mistycyzmu („Delikatne uderzenie Piorunka ... „Aksamitny dotyk nocy” i „Gniewny pomruk burzy”). Popełnił również kryminał, powieść historyczną i science-fiction, przez co można powiedzieć, iż odnajduje się w każdym gatunku literackim. W 2013r. nakładem Instytutu Wydawniczego Erica na księgarskich półkach pojawiło się jego kolejne dzieło – „Bractwo”, otwierające cykl „Piraci północy”.

Akcja utworu rozgrywa się w roku 1389. Morze Bałtyckie pozwala Polakom, jak i też nie tylko im, na nawiązywanie wzajemnych kontaktów z zagranicą, co powoduje, że handel towarami kwitnie. Jednak co za tym idzie – wypełnione po brzegi statki stają się również niesamowitą okazją do zdobycia bogactwa przez morskich rozbójników – piratów.

Dodatkowo w tym czasie wojska duńskie pod wodzą królowej Małgorzaty podbiły już niemal całą Szwecję, a Zakon Krzyżacki planuje opanowanie terenów należących do Polski i Litwy.

Na Morzu Bałtyckim pojawia się nowa, nieznana dotąd nikomu siła. Klaus Stortebeker, rudowłosy żeglarz, wypowiada służbę Hanzie, związkowi miast handlowych, a zarazem razem z innymi członkami morskiej niedoli, postanawia założyć rozbójnicze bractwo. Razem tworzą własne państwo, współpracują z portami oraz sprzedają łupy, bawiąc się i pijąc do upadłego. Stają się nową siłą Europy Północnej i nikt nie jest w stanie ich pokonać.

Wydaje mi się, że nigdy dotąd nie miałam przyjemności czytać powieści, w której akcja głównie rozgrywa się na morzu. Zaczynając swoją przygodę z „Piraci Północy. Bractwo” do końca nie wiedziałam, czego powinnam się spodziewać. Sam tytuł, zawierający w sobie słowo „piraci”, wskazuje na to, że nie będzie tam zbyt wiele miejsca na spokój. I cóż i tym razem się nie myliłam, bowiem wiele w treści tej pozycji szaleństwa, brutalności, a zarazem również i zrozumienia. Od samego początku praktycznie zatopiłam się w świecie stworzonym przez pana Domagalskiego, najpierw obdarzając ogromną sympatią Kurta Bullenwavera i jego nieco skomplikowaną sytuację rodzinną, a następnie Klausa Stortebekera, który swoją awanturniczą naturą był wstanie uwieść niejedną kobietę i doprowadzić do szału niejednego mężczyznę. Jeżeli ktokolwiek z Was przepada za spokojnymi lekturami to z góry uprzedzam, iż „Bractwo” nie posiada w sobie zbyt wiele ciszy. To skomplikowana układanka zamętu, wielowątkowości i tajemnic, z których każda posiada również drugie dno. Autor posiada lekkie pióro, co spowodowało, że 300-stronnicową powieść przeczytałam w ciągu dwóch godzin, a po jej zakończeniu – miałam ochotę zapoznać się z dalszymi losami bohaterów. Opisy zawarte w tej pozycji potrafią pozytywnie zaskoczyć i poruszyć wyobraźnię czytelnika. Niesamowite walki, szum morza czy też strach i obawa przed nieznanym na kartach tej książki wzbudzają prawdziwe emocje, powodując, że nawet po odłożeniu tego utworu na półkę – ciężko przestać o nim myślec.

„Piraci północy. Bractwo” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dariusza Domagalskiego i mam nadzieję, że nie ostatnie. Autor umiejętnie zwraca uwagę czytelnika na wykreowany przez siebie świat, pobudzając jego zainteresowanie i – co najważniejsze – wyobraźnię. Tom pierwszy kończy się w zaskakujący sposób i zarazem daje nadzieje na niesamowity rozwój niektórych wątków… Innym słowy, czekając na drugą część, serdecznie polecam „Bractwo”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena