Koszyk 0
Opis:
 Na placu w miasteczku Pięknolas każdego ranka dwoje dzieci oczekuje na autobus. Piotr Śmiałek, lat siedem i pół, z rudą niesforną czupryną, oraz Melissa Serduszko, siedem i trzy czwarte roku, o oczach koloru orzecha. Piotr jest zakochany w Melissie, ale starannie skrywa to uczucie. A tak naprawdę byłby gotów dać jej gwiazdkę z nieba. Gwiazdkę?... Chętnie dałby jej cały księżyc ... Czy marzenia mogą się spełnić? Chyba tak, trzeba tylko przymknąć oczy i... marzyć ze wszystkich sił... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jerome Pelissier, Carine Hinder
  • 2015
  • 1
  • 36
  • 200
  • 200
  • 978837791-363-5
  • 9788377913635
  • ZCKOW
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Piotr Śmiałek i tajemnicza taksówka

Ocena:
Autor:
Data:
,,Przygody Małych Marzycieli" to 5-tomowa seria napisana przez różne duety pisarzy. Ich cechą wspólną niewątpliwie są tytułowe marzenia bohaterów, które, jak możemy się domyślać, spełniają się. Każdą opowieść można czytać niezależnie od pozostałych.

Piotrowi podobała się Melissa. Niestety, dziewczynka nie zwracała na niego większej uwagi, a dodatkowo uważała go za dziwaka. Trzeba przyznać jednak, że bohater był wielkim marzycielem i bujał głową w chmurach. Myślał ... że jeśli będzie czegoś bardzo mocno pragnął, to jego marzenie się spełni. Postanowił więc zdobyć podarek dla wybranki.

Bardzo podoba mi się, że autorzy zwrócili uwagę na siłę marzeń. Co prawda, o tej tematyce powstało już mnóstwo książek, jednak każda jest wyjątkowa i uważam, że aktualność tematyki nigdy nie przeminie. Musimy po prostu bardzo wierzyć, że nasze marzenia mają wielką moc i z drobną pomocą uda nam się je spełnić.


,,Przygody Małych Marzycieli" to seria, którą cechuje dość duża ilość tekstu. W większości przypadków lektura książeczek nie nuży, jednak czasem niektóre momenty są nieco mniej ciekawe. Najbardziej spodobała mi się te dotyczące Otta, Julii i Piotra Śmiałka, choć ta o listonoszu Motylewskim także była ciekawa. Nie do końca zrozumiałam przesłanie ,,Miasteczka szeptów", jednak myślę, że niektórzy z Was mogą je odnaleźć. Książeczki wyróżniają się pięknymi, bardzo kolorowymi i licznymi ilustracjami, które w większości przypadków przeważają nad tekstem. Lektura jest przyjemnością i nie zajmuje wiele czasu, a na nowo uświadamia, jak ważne są wartości i zasady w naszym życiu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena