Koszyk 0
Opis:
Naukowe ambicje prowadzące do zbrodni w powieści nowej mistrzyni skandynawskiego kryminału. Nagroda duńskiego radia dla najlepszej powieści - DR Romanpriesen 2009. Uniwersytet w Kopenhadze. Przybytek wiedzy, wymiany myśli, twórczej dyskusji. Lecz za fasadą chłodnej naukowej debaty kłębią się emocje, zawiść przeradza się w nienawiść, a urażona duma rodzi żądzę odwetu... Kontrowersyjny profesor zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie ... Podejrzani są wszyscy - wybitny paleontolog miał wielu wrogów. Wśród nich jest jego doktorantka Anna. Profesor utrudniał jej obronę przełomowej pracy dyplomowej. Ale komisarz prowadzący śledztwo niespodziewanie właśnie ją prosi ją o pomoc... Ta świetnie napisana powieść ukazuje naukowy świat opleciony siecią kłamstw i samotnych bohaterów zmagających się z tajemnicami własnej przeszłości. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sissel-Jo Gazan
 • 2010
 • 1
 • 400
 • 210
 • 148
 • 978-83-241-36-452
 • 9788324136452
 • Y8841

Recenzje czytelników

Pióro dinozaura

Ocena:
Autor:
Data:
Po książkę sięgnęłam nie znając wcześniej autorki, ale głownie dlatego że jest to skandynawski kryminał. Czytałam ją ze świadomością jej potencjału - bo po przeczytaniu kilkudziesięciu kryminałów wiem, że skandynawskie są najlepsze.

Autorka zachwyciła mnie łatwością pisania, nawet o zagadnieniach naukowych.
Książka na początku opisuje bardzo dokładnie wszystkich przedstawionych bohaterów, ich przeszłość, nastawienie emocjonalne i powiązania rodzinne ... Dzięki takiemu zabiegowi autorka stworzyła także studium psychologiczne osób zamieszanych w tragiczne wydarzenia.
Powieść skupia się w dużej mierze na pokazaniu, że każdy skrywa sekrety, którymi nie chce się dzielić ze światem.

Główna bohaterka stanowi odzwierciedlenie czystego egoizmu - nie boli jej śmieć jaka rozgrywa się dookoła, a jedynie z czym się liczy to obrona jej pracy doktoranckiej. Jednak zagłębiając się w jej przeszłości czytelnik zaczyna się zastanawiać czy takie zachowanie nie stanowi jedynie ochrony przed światem, a pod skorupą objętości kryje się ciepłe serce.
Właściwie o każdym z bohaterów można powiedzieć wiele przykrych słów, ale także każdy z nich kryje w sobie innego człowieka, który ujawnia się tylko w obliczu samego siebie.
I to właśnie ta ludzka zmienność i skłonność do samotnego zmagania się z trudami życia i przeszłości stanowi główny wątek książki.

Nie można też zapomnieć o naukowej dyskusji dotyczącej tytułowego "pióra dinozaura", czyli sporu pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami teorii, że ptaki są potomkami dinozaurów. Spór ten stanowi bardzo oryginalne i naprawdę dobrze skonstruowane tło książki.

Powieść Sisel-Jo Gazan jest godna polecenia dla każdego fana kryminałów i powieści psychologicznych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena