Koszyk 0
Opis:
Pinokio należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata i do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez wybitnego polskiego artystę Jarosława Żukowskiego. Jego praca wyróżnia się ujmującym ciepłem ... a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płytach audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Waldemar Barwiński, Elżbieta Kijowska, Andrzej Mastalerz czy Krzysztof Wakuliński. Obsada aktorska: Narrator: Krzysztof Wakuliński Pinokio: Waldemar Barwiński Majster Wisienka/Świerszcz/Węglarz: Andrzej Mastalerz Dżepetto: Stanisław Brudny Wróżka: Dominika Kluźniak Chłopak/Chłopiec 1/Szczypior: Marta Dobecka Handlarz/Gospodarz/Osioł: Grzegorz Kwiecień Arlekin/Tuńczyk: Leszek Zduń Pulcinella: Joanna Kwiatkowska-Zduń Pani Rosaura: Joanna Jeżewska Karabinier/Kruk/Rolnik: Mateusz Rusin Ogniołyk/Woźnica: Andrzej Blumenfeld Lis: Sławomir Pacek Kot/Treser: Bartosz Martyna Papuga/Ślimaczka: Milena Suszyńska Chłopiec 2/Stefek: Kacper Cybiński Staruszka: Elżbieta Kijowska Sokół: Michał Podsiadło Gołąb: Monika Węgiel PIOSENKA FINAŁOWA: Dominika Kluźniak, Waldemar Barwiński Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
 • Carlo Collodi
 • 2012
 • 1
 • 108
 • 240
 • 170
 • Poczytajcie posłuchajcie
 • 978-83-7568-943-3
 • 9788375689433
 • ZAQZ2
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pinokio

Ocena:
Autor:
Data:
,,Pinokio" Carla Collodiego to książka od lat wpisana w kanon lektur szkolnych. Powinno znać więc ją każde dziecko. Seria ,,Poczytajcie, posłuchajcie" także ma tę opowieść w swoim zbiorze.

Pewnego dnia do majstra Wisienki trafił kawałek drewna, który mówił ludzkim głosem! Gdy więc zjawił się u niego Dżepetto i poprosił o kawałek drewna, by wyskrobać pajaca, oddał mu go bez wahania. Biedny Dżepetto nie wiedział, że Pinokio zacznie mówić i zachowywać się jak normalny chłopiec, tyle ... że z drewna. Nie zdawał sobie sprawy, ile przykrości sprawi mu Pinokio, który powstał z jego własnych rąk.

,,Pinokio" to książka, którą czytałam co najmniej z 10-15 lat temu. Postanowiłam więc sobie odświeżyć jej lekturę, tym razem w wersji obrazkowej. Całość została bardzo starannie wydana, w twardej oprawie, z dwoma płytami do posłuchania. Słuchałam z przyjemnością, treść została wiernie oddana, do tego różne odgłosy, coś wspaniałego!

Historii Pinokia nie muszę nikomu opowiadać. Morał płynący z tej publikacji jest taki, że każdy z nas może się zmienić. Nawet jeśli nikt nie pokłada w nas nadziei, możemy zrobić wszystko, by stać się lepszymi ludźmi. Pinokio, a tak naprawdę każdy z nas, nie był złym chłopcem. Na jego drodze było jednak za wiele pokus, którym nie potrafił się oprzeć.

,,Pinokio" to klasyczna bajka, którą powinien mieć w domu każdy z nas. Myślę, że to wydanie jest o tyle atrakcyjne, że ma także w cenie książki płyty do przesłuchania. Do tego bardzo podobają mi się ilustracje, może oprócz ostatniej sceny, w której Pinokio ma za dużą głowę :)

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena