Koszyk 0
Opis:
Pinokio to drewniany pajacyk wystrugany przez cierpliwego, serdecznego majstra Dżeppetto. Pajacyk nieoczekiwanie jednak ożył i od razu dał się we znaki swojemu staremu ojcu, jako chłopiec krnąbrny i nieposłuszny. Dżeppeto, a także jego przyjaciele – wróżka i Gadający Świerszcz – starają się utemperować jego charakter, by potrafił odróżniać dobro od zła ... Jednak Pinokio na swej drodze spotyka wiele niegodziwych osób, które namawiają go do złych rzeczy. Początkowo chłopiec daje się im zwieść i ponosi za to bolesne kary, ale ostatecznie dociera do niego, jakim to też egoistycznym chłopcem jest. Po wielu dramatycznych przygodach powraca do ojca i staje się dobrym pajacykiem. W nagrodę za tę niezwykłą przemianę spełnione zostaje jego największe marzenie: staje się prawdziwym chłopcem! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • twarda
Mniej Więcej
 • Carlo Collodi
 • 2016
 • 1
 • 224
 • 235
 • 165
 • *, 978837731-218-6
 • 9788377312186
 • ZD9SC
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Wspaniałe wydanie

Ocena:
Autor:
Data:
O przygodach Pinokia czytałam wielokrotnie i to w różnych wersjach wydawniczych, ale ostatnio Wydawnictwo Vesper wydało ,,Pinokia" Carlo Collodiego w oryginalnej wersji, a do tego w pięknej szacie graficznej i z pierwszymi ilustracjami Carlo Chiostriego żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, nie mogłam sobie odmówić tego wydania.

Stolarz Dżeppetto z kawałka drewna struga pajacyka, który niespodziewanie ożywa i zaczyna się źle zachowywać, jest nieposłuszny, kłamie ... nie uczy się i dokucza staremu ojcu. Dżeppetto, wróżka oraz Gadający Świerszcz starają się nauczyć małego pajacyka dobrego zachowania i odróżniać dobro od zła. Początkowo Pinokio ulega podszeptom fałszywych przyjaciół, którzy namawiają go do robienia niewłaściwych rzeczy. Spotykają go za to dotkliwe kary, ale stopniowo uczy się na swoich błędach, dociera do niego, że jego zachowanie względem ojca było egoistyczne. Po wielu przygodach powraca do ojca i opiekuje się nim, staje się dobrym pajacykiem. Za swoją przemianę i dobre serce zostaje nagrodzony-staje się prawdziwym chłopcem.

Pinokio na swojej drodze spotyka bardzo wiele postaci oraz zwierząt, które przekazują mu jakąś życiową mądrość. Bohaterowie są przerysowani i dzięki temu dzieci łatwo mogą odróżnić, kto jest dobry, a kto zły. Pinokio odwiedza baśniowe krainy: Krainę Zabaw, Krainę Głupków, Wyspę Pracowitych Pszczół, a także wnętrzności rekina. Dzieci poznając przygody pajacyka uczą się wraz z nim, że nie należy być próżniakiem, leniem, niegodziwcem czy osobą łatwowierną. By stać się dobrym człowiekiem trzeba się nauczyć odpowiedzialności, miłości, pracowitości i poświecenia dla najbliższych.

Carlo Collodi wykorzystał wiele wspomnień ze swojego dzieciństwa w fabule powieści. Język jest uniwersalny, prosty, sugestywny, a przez to zrozumiały dla dzieci i ponadczasowy. Tekstowi towarzyszą oryginalne ilustracje z pierwszego wydania książki w 1883 roku wykonane przez utalentowanego Carlo Chiostriego. Minimalistyczne ilustracje są bardzo wymowne, staranne i pobudzają wyobraźnię. Muszę podkreślić, że książka jest przepięknie i starannie wydana: twarde okładki, gruby papier, większa czcionka ułatwiająca dzieciom czytanie i historyczne już ilustracje. Myślę, że to wydanie jest gratką dla bibliofilów i nadaje się na prezent. Ja nie mogłam przejść obojętnie obok niej.

Do przygód drewnianego pajacyka wracam bardzo często, gdyż czytam je synkowi. Jest to jedna z ulubionych opowieści na dobranoc. Serdecznie polecam to arcydzieło literatury dziecięcej małym Czytelnikom i ich rodzicom:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękna historia w nowym wydaniu

Ocena:
Autor:
Data:
Kto z nas nie zna historii o Geppetto, który znalazł kawałek drewna i postanowił wyrzeźbić z niego kukiełkę, która okazała się być żywa! Historia tego, jak Pinokio chciał być prawdziwym chłopcem i co musiał przejść, by odnaleźć swojego tatę chwyta za serca pokolenia czytelników od 1883 roku, gdy po raz pierwszy została opublikowana. Od tamtego czasu przeszła wiele transformacji oraz adaptacji, które trochę zmieniły ogólny przekaz tej pięknej bajki. Jednak powrót do źródeł, czyli do oryginału ... sprawia, że przeżywamy całą historię raz jeszcze, jakbyśmy ją czytali po raz pierwszy.

Dla mnie, wszelkiego rodzaju baśnie i bajki mają w sobie tę niezapomnianą cząstkę dzieciństwa, która ukryta jest gdzieś tam między wersami. Sprawiają, że możemy choć na chwilę zapomnieć o dorosłym życiu, problemach, stresie. Czasami mogą pokazać nam właściwą drogę, gdy trochę się pogubimy. Mają niezwykłą siłę, która porusza serce i duszę. Dlatego uważam, że dobrze jest do nich wracać w wersji oryginalnej. Nie osłodzonej, czy okrojonej przez adaptacje. Tylko tej prawdziwej, esencjonalnej treści, która z wiekiem, daje nam do myślenia. Jestem ogromną zwolenniczką wracania do książek dla dzieci i porównania swoich wrażeń sprzed lat, do tego, co odczuwamy obecnie, czytając te dobrze znane nam wersy.

Historia "Pinokia" jest jedną z tych, która pokazuje, że warto wierzyć w marzenia i że jeśli będziemy uczynni, inni też się nam odwdzięczą tym samym. Warto sobie przypomnieć te najbardziej podstawowe wartości, zwłaszcza w świecie, w którym rządzi ciągła gonitwa do doskonałości, kłamstwo, obłuda i strach.

Zatrzymajmy się na moment i oddajmy się tej pięknie ilustrowanej historii, która ucieszy nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena