Koszyk 0
Opis:
Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych mordercó ... w. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie – przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść! Piknik z niedźwiedziami to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach. Na jej podstawie powstał film. Premiera już niedługo, a w rolach głównych wystąpią Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Bill Bryson
  • 2015
  • 1
  • 360
  • 205
  • 145
  • 978837785-481-5
  • 9788377854815
  • ZCKCO

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Z przyjemnością przeczytałam książkę Billa Brysona pt. "Piknik z niedźwiedziami". Głównym bohaterem jest Bill Bryson. Opisuje swoje przeżycia związane z chodzeniem po górach.

W marcu wyrusza na wyprawę w Appalachy. Przygotowania do podróży zajmują mu sporo czasu. Musi kupić odpowiedni sprzęt oraz wziąć zapasy żywności. Bill boi się, że na szlaku spotka się oko w oko z niedźwiedziem. Przed wycieczką Bryson zdobywa jak najwięcej informacji o Appalachach ... Czyta książki na temat tych gór.

Wyprawa trwa pięć miesięcy. Towarzyszy mu Katz, który jest jego znajomym z liceum. Katz ma słaba kondycję i sporą nadwagę. Mimo to w czasie wycieczki nie narzeka zbyt wiele, wykazuje się wytrwałością oraz pogodą ducha.

Na szlaku Bill poznaje nowych ludzi. Warunki, w jakich musi funkcjonować znacznie różnią się od warunków, w jakich mieszkał dotychczas. Bill i jego towarzysz nie maja dostępu do ciepłej wody. Niemal codziennie jedzą makaron. Grzeją się w cieple ogniska. Co jakiś czas schodzą z szlaku, aby odsapnąć. Wówczas mieszkają w hotelu.

Bill zwraca uwagę na trudności , jakie go napotkały w czasie wędrówki. Uświadamia sobie, że nie każdy jest w stanie przejść ten szlak górski.

Historia zachęca do wielu przemyśleń. Książka jest przesycona barwnymi opisami przyrody, które pobudzają wyobraźnię. Polecam tę powieść osobom, które lubią geografię. Moim zdaniem "Piknik z niedźwiedziami" idealnie wypełni wolny, wakacyjny wieczór.
Kasia, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena