Koszyk 0
Opis:
RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. Hunter Alden ma na koncie miliardy. Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania ... Porywa nastoletniego syna Huntera i bestialsko morduje jego kierowcę. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald na próżno szukają świadków i motywów przestępstwa. Hunter nie chce z nimi współpracować. Nie docenia sprytu człowieka, który postanowił go zniszczyć. Kain - tak każe siebie nazywać wróg Huntera – jest bezwzględny i wie, gdzie szukać sojuszników. Umie uderzyć w najczulszy punkt. Detektywi po raz pierwszy wątpią w skuteczność śledztwa. Pozostaje im czekać, aż Kain popełni błąd. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • James Patterson, Marshall Karp
  • 2016
  • 320
  • 215
  • 145
  • 97883276-1690-6
  • 9788327616906
  • ZDA38

Recenzje czytelników

Kain wymyślił zbrodnię

Ocena:
Autor:
Data:
James Patterson jest pisarzem specjalizującym się w thrillerach oraz powieściach kryminalnych. Należy wraz z Danem Brownem, Stephanem Kingiem i Johnem Grishamem do czołówki najpopularniejszych amerykańskich autorów. Napisane przez niego książki trafiają na listy światowych bestsellerów. Sławę przyniosła mu pozycja „Along Came the Spider”, która została zekranizowana. „Scenariusz mordercy” oraz „Zdążę cię zabić” napisał wraz z Marshallem Karpem ...

Oddział NYPD RED powołany przez burmistrza do spraw dotyczących osób z pierwszych stron gazet ponownie wkracza do akcji. Tym razem detektywom Jordanowi i McDonald przyjdzie się zmierzyć z seryjnym mordercą, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość. Jego ofiarami są zawsze osoby, które popełniły zbrodnie, ale nie zostały za nią skazane. Policji uda się złapać przestępcę, tylko jeśli trafnie wyselekcjonują kolejną ofiarę.

To już trzeci tom serii dotyczącej pracy detektywów: Zacha Jordana i Kylie MacDonald. Tym razem pierwszego dnia Nowego Roku w parku zostają odnalezione zwłoki bez głowy. Okazuję się, że ciało należy do kierowcy pewnego bogatego biznesmena. Hunter Alden nie chce jednak współpracować z policją, choć jego syn został porwany, on uparcie twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca. Sprawę komplikuje telefon z żądaniem okupu od osoby nazywającej siebie Kainem. Człowiek ten wie o tajemnicach skrzętnie skrywanych przez bezdusznego Aldena.

Jestem niezmiernie ciekawa ile tomów będzie miała ta seria. Z każdą kolejną książką wciągam się coraz bardziej. Uwielbiam te mistrzowsko ułożone intrygi. Wszystko jest precyzyjnie przemyślane. Czytelnik stopniowo poznaje kolejne elementy układanki. Za każdym razem zakończenie wzbudza we mnie szok, ponieważ kompletnie różni się od tego, które ułożyłam w mojej głowie.

Bohaterów darze szczerą sympatią. Szczególnie temperamentna Kylie skradała moje serce. Gdyby istniała naprawdę, stanowczo nie chciałabym z nią zadrzeć. Prócz pościgów i zagadek, autorzy wprowadzają czytelników również w życie prywatne detektywów. Wątki te są raczej uboczne i nienachlane. Nie trzeba czytać wszystkich części po kolei, gdyż każda dotyczy innej historii. Bywają również momenty, w które wplecione zostają wspomnienia z poprzednich tomów. Książka zawiera wiele dialogów, które w dużej części składają się z sympatycznych docinek miedzy dwojgiem detektywów.

Czarny charakter został wykreowany podobnie jak w przypadku „Kameleona” i „Czyściciela” z poprzednich części. Jest tajemniczy i działa z rozwagą. Potrafi wmieszać się w tłum i grać przykładnego obywatela, działać na dwa fronty, a przy tym wszystkim jest bezwzględny i przesiąknięty nienawiścią aż do szpiku kości. Jego ofiary są szczegółowo dobierane, a zbrodnie brutalne i radykalne.

Książki z serii NYPD Red pozostają na długo w pamięci. Posiadają to, co dobry kryminał powinien posiadać: tajemniczy klimat, idealnie uknutą intrygę, niebanalnych bohaterów, ciekawe zakończenie oraz mrożącą krew w żyłach zbrodnię. Polecam serdecznie, zwłaszcza takim koneserom gatunku jak ja :)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piętno Kaina

Ocena:
Autor:
Data:
James Patterson i Marshall Karp nie kazali zbyt długo czekać swoim czytelnikom na kolejną część cyklu o wydziale RED. Co autorzy zaserwowali nam tym razem?

Hunter Alden jest miliarderem, który stał się maszynką do robienia pieniędzy. Za wszelką cenę. Wydaje mu się, że jest bezkarny. Do czasu. Pewnego dnia ktoś morduje kierowcę jego syna, a chłopak znika bez śladu. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald starają się rozwiązać zagadkę, jednak nie jest to takie łatwe ... Hunter Alden nie ma zamiaru z nimi współpracować. Wydaje się, że to, co się stało, zupełnie go nie obchodzi. Wszystko komplikuje się, gdy Kain dzwoni do niego z żądaniem okupu. Okazuje się bowiem, że przestępca zna mroczną tajemnicę Aldena.

Przyznam szczerze, że byłam nastawiona na dobrze znany mi schemat: poznam przestępcę już na początku i będę odkrywała, co spowodowało zmiany w jego zachowaniu. A tu niespodzianka. Autorzy nie od razu odkryli przede mną karty. Tożsamość Kaina poznałam stosunkowo późno. Nawet nie podejrzewałam tej osoby. Cały czas miałam na celowniku kogoś innego. Cieszę się, że zostałam wyprowadzona w pole. Zakończenie powaliło mnie na kolana. Nie spodziewałam się takiej bomby. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

W tym tomie pojawiają się nawiązania do poprzednich części, ale ktoś, kto ich nie zna, może spokojnie zabrać się za lekturę Piętna Kaina, nie powinien być raczej zagubiony w tym, co się dzieje. Wspomnienia bohaterów zdecydowanie ułatwiają sprawę. Radziłabym jednak, by przeczytać wcześniejsze książki. Wtedy będziecie mieli pełne rozeznanie.

Intryga uknuta przez autorów wciąga od początku do końca. Akcja nie zwalnia ani na chwilę. nie sposób się nudzić. Czytelnik ma okazję, by przekonać się, co pieniądze potrafią zrobić z niektórymi ludźmi. Muszę przyznać, że to jest przerażające. Zaczęłam się nawet cieszyć, że nie jestem aż tak obrzydliwie bogata.

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to najlepsza ze wszystkich części cyklu. Różni się od poprzedniczek. Dwie wcześniejsze książki były dobre, ale mam wrażenie, że nie trzymały w aż takim napięciu jak ta. Pochłonęłam ją w ciągu paru godzin i chcę więcej. Liczę na to, że powstaną kolejne części cyklu. Autorzy postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Jeśli utrzymają poziom, stworzą jedną z najlepszych serii o detektywach. Trzymam więc za nich kciuki, a was zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena