Koszyk 0
Opis:
Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki ... Artur Górski, znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii, opisał ten najskuteczniejszy system wywiadowczy świata przez pryzmat losów konkretnych ludzi, których poznał w Izraelu. Rozmawiał m.in. z byłymi agentami, twórcami Krav Magi, komandosami i synem konstruktora pistoletu uzi. Wziął udział w szkoleniach, z którymi może się równać jedynie morderczy trening amerykańskich Navy SEALs. W efekcie powstała fascynująca opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela, niewyjaśnionych zdarzeniach i ludziach, którzy udaremnili niejeden zamach. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Artur Górski
 • 2015
 • 1
 • 272
 • 205
 • 144
 • *, 97883240-2701-9
 • 9788324027019
 • ZCN9S

Recenzje czytelników

świetna pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę miałam na oku od dłuższego czasu, ale czekała w długiej kolejce innych obserwowanych. Ostatnio niespodziewanie dostałam ją do przeczytania, a że akurat skończyłam poprzednią, a tematyka tajnych służb od zawsze mnie mocno interesowała to "Pięść" zaczęła czytać się sama. Tak szybko jak się zaczęła to tak samo, niestety, szybko się skończyła. Książka wciągnęła mnie momentalnie.

Artura Górskiego jako autora poznałam już wcześniej ... przy okazji książki o polskiej mafii i jej bohaterze Masie. O ile tamta tematyka równie ciekawa, co już sam Masa i jego język mnie okrutnie drażnił. W "Pięści" nie ma mowy o wulgaryzmach i prostackich anegdotach. Książka napisana jest w przystępny sposób, nie tylko dla ludzi interesujących się tematyką służb specjalnych.

Ciekawa byłam spojrzenia na tajne służby Izraela z polskiego punktu widzenia. Do tej pory czytałam wspomnienia byłych agentów Mosadu, bądź tamtejszych dziennikarzy, co powodowało wielkie nadmuchanie potęgi i chwały rodzimych służb, przez co książki te traciły na wiarygodności. Górski już z tego patosu jest zwolniony, pisze swobodnie, bez nadmiernej przesady. Dodatkowym ciekawym aspektem są operacje przeprowadzone w Polsce lub przy pomocy polskich Żydów. Zaskoczona byłam mnogością służb cywilnych i wojskowych opisanych w książce. Człowiek niezainteresowany słyszał o Mosadzie, zainteresowany jeszcze może o Sayeret Matkal, Szin Bet czy Aman. Górski natomiast opisuje kolejne jednostki, często nie mniej elitarne i skuteczne.

Szczerze polecam lekturę wszystkim, nie tylko tym z hoplem nt. wojska, tajnych służb i sensacji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

interesujące spojrzenie :)

Ocena:
Autor:
Data:
Nie od dziś wiadomo, że Izrael dysponuje ogromną siłą i ma mocno rozwinięta armię wraz ze służbami specjalnymi i wywiadem. To stosunkowo młode państwo otoczone z każdej strony przez wrogie narody, szybko musiało znaleźć jak najlepszy sposób na obronę swoich granic i interesów. Artur Górski w swojej książce przestawił osoby, które w temacie obrony Izraela mają całkiem sporo do powiedzenia ...

„Pięść Dawida” to książka w której w 18 rozdziałach autor opisuje najgłośniejsze akacje Mossadu i innych oddziałów służb specjalnych. Czasem są to historie, które jakoś obiły nam się o uszy, ale może niekoniecznie połączylibyśmy je z Izraelem, innym razem sytuacje o których nie mieliśmy pojęcia.

Każdy z rozdziałów jest opisany przez Pana Artura w świetny sposób. Nie tylko przedstawia wszystko w sposób zrozumiały nawet dla największego laika, ale nie zapomina również o aspektach politycznych, obyczajowych czy kulturowych, tak, że daje czytelnikowi pełen obraz całej sprawy.

Nie brakuje interesujących postaci, takich jak byli agenci, komandosi, twórczy Krav Magi czy syn konstruktora uzi, jednej z najbardziej znanej broni. Lekcje, które te osoby nam dają, to nie tylko wykład na temat uzbrojenia, militari, strategii czy szkoleń jak z Navy SEALs, ale też pozwala rozumieć co kierowała ludźmi, którzy byli w stanie poświęcić wszystko w imię swojego kraju i którzy żyją w ciągłym poczuciu zagrożenia.

Artur Górski to znany dziennikarz. Autor głośnych rozmów z Masą na temat polskiej mafii, dociera do źródeł ukrytych, nie zawsze wygodnych dla tajnych służb. Opisuje wiele spraw z punktu widzenia różnych osób, prosi o komentarz czasem skrajne osobowości, tylko po to, aby móc obiektywnie przedstawić zdarzenia i pozostawić wszelką ocenę czytelnikowi.

Ciekawostką są polskie akcenty w tej historii, których wbrew pozorom jest kilka.

Książka nie tylko dla fanów historii Narodu Żydowskiego, teorii spiskowych czy Krav Magi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena