Koszyk 0
Opis:
Książka dedykowana osobom, które łączy wyjątkowa więź przyjaźni z psim przyjacielem. Na jej kartach można uchwycić najlepsze momenty i utrwalić wspomnienia związane z ukochanym zwierzakiem. Obok eleganckiej i wysmakowanej graficznie formuły albumu, znajdziemy tu miejsce na wklejanie własnych zdjęć ulubieńca, będziemy mogli dokładnie scharakteryzować jego wygląd i przyzwyczajenia a także zanotować najważniejsze chwile i opisać niezwykłe wyczyny czworonoga ... Zabawny i jednocześnie wnikliwy styl książki wywoła uśmiech na twarzy czytającego jak również pozwoli każdemu właścicielowi na refleksję dotyczącą relacji z własnym psem. Uwaga, wnioski z tej lektury bywają zaskakujące! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Debit
  • twarda
Mniej Więcej
  • Wiktoria Międzybrodzka
  • 44
  • 255
  • 245
  • 978-83-7167-868-4
  • 9788371678684
  • ZASB9

Recenzje czytelników

***

Ocena:
Autor:
Data:
"Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie"


Z pewnością każdy miłośnik psów nie tylko potwierdzi prawdziwość powiedzenia, że "pies to najlepszy przyjaciel człowieka", ale też poda co najmniej kilka przykładów na poparcie tych słów. Z pewnością wielu właścicieli czworonogów ma szczególne wspomnienia czy też ulubione zdjęcia swego pupila, które z braku lepszego miejsca poniewierają się gdzieś na dnie szuflady ... Zamiast zdawać się na zawodną przecież pamięć i mało nobliwą miejscówkę wśród domowych szpargałów, warto założyć specjalny album, w którym uwiecznimy najważniejsze chwile, najzabawniejsze wydarzenia i najbardziej istotne informacje dotyczące naszego sierściastego ulubieńca. Publikacją, która znakomicie spełni to zadanie, jest właśnie "Album przyjaciela" wydawnictwa Debit.
Ta wyjątkowa kronika już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę staranną i wysmakowaną plastycznie szatą graficzną. Twarda oprawa i zszywane stronice gwarantują trwałość albumu, zaś rozbrajające zdjęcie szczeniaka z kwiatkiem w pyszczku idealnie nawiązuje do jego zawartości. Choć okładka książki może sugerować odbiorcę kilku - kilkunastoletniego, moim zdaniem kryterium wiekowe nie jest istotne; adresatem może być miłośnik psów niezależnie od wieku, co stanowi jedną z głównych zalet publikacji.

Co znajdziemy wewnątrz?
Stronice w stonowanych, pastelowych barwach z delikatnie zarysowanymi psimi sylwetkami w różnych pozycjach wtapiającymi się w tło oraz oczywiście pocieszne psie fotografie. Sporo miejsca pozostaje na twórczość własną właściciela albumu - już na pierwszej stronie znajdzie on psie portfolio, a więc miejsce, w którym będzie mógł wkleić zdjęcia swego ulubieńca. Takich miejsc jest w kronice sporo - niemal każda stronica kusi ramką przeznaczoną na fotografię pupila.
Album mieści dwadzieścia stron - każda została poświęcona konkretnemu aspektowi psiego zachowania, wyglądu, sposobu postrzegania świata, miejsca w rodzinie. Zaczynamy oczywiście od uzupełnienia informacji najbardziej ogólnych, a więc "danych osobowych" (imienia, rasy, znaków szczególnych), szczegółów wyglądu (od pyszczka po ogon), by następnie przejść do kwestii bardziej drobiazgowych - na przykład okoliczności, w jakich pies do nas trafił, cech jego osobowości, usposobienia, zachowania w różnych sytuacjach (wizyta gości lub u weterynarza), nawyków i przyzwyczajeń (rozkład dnia, ulubione potrawy, drzemka) czy ulubionych rozrywek (zabawy i spacery).
Najzabawniejsze rozdziały dotyczą tego, jak wygląda świat z psiej perspektywy (autorka uświadamia nas, że nasz pupil najbardziej dumny jest wtedy, gdy uperfumuje sobie futro, zaś największym powodem do wstydu jest dlań... zapach psiego szamponu) lub jak zachowuje się pies przyłapany na przestępstwie. Najciekawsze fragmenty dotyczyły znaczenia dźwięków wydawanych przez psa oraz komunikatów niewerbalnych - obserwacje poczynione przez autorkę w pewnością przydadzą się każdemu właścicielowi czworonoga:)

Wielką zaletą tego albumu jest nie tylko możliwość wpisania konkretnych informacji dotyczących naszego kudłatego faworyta, ale również coś w rodzaju testu wielokrotnego wyboru, systemu pytań i odpowiedzi z możliwością zaznaczenia kilku opcji dotyczących aktualnie poruszanego zagadnienia. Najbardziej rozbawił mnie temat "psie strategie", w którym odpowiedzi składały się z mnóstwa podpunktów uwzględniających cały repertuar psich zachowań doskonale znanych każdemu właścicielowi oraz sposobów, do jakich uciekają się nasi pupile, by przekonać człowieka do wyjścia na spacer, wyłudzić smakołyk lub sprowokować zabawę.
Album zawiera ponadto całe mnóstwo interesujących informacji i ciekawostek podanych w humorystycznej formie, które pomogą nam zrozumieć zachowanie psa i pozwolą lepiej go poznać (np. czy wiedzieliście, że drapanie wykładziny i tapet to prace przygotowawcze do remontu, a obślinianie mebli to nadawanie połysku i konserwacja?) - jego uczucia, emocje, przyzwyczajenia, komunikaty, mowę ciała, sympatie i antypatie. System rozbudowanych pytań i odpowiedzi, miejsce na dodatkowe wpisy dotyczące wizyt u weterynarza, odbytych kursów i szkoleń, zdobytych nagród to dodatkowe atuty tej publikacji. Jej zwieńczeniem są cytaty i przysłowia - oczywiście osadzone w tematyce albumu - które wprawiają w zamyślenie lub po prostu w dobry nastrój ("Szczęście to mały, ciepły szczeniaczek", "Liczy się nie to, jak duży jest bojowy pies, ale to, jak dużo bojowości jest w psie").

"Album przyjaciela" to fantastyczna propozycja dla każdego miłośnika i właściciela psa, która w humorystyczny, ciepły, ale i pouczający sposób pozwoli mu lepiej poznać własnego czworonoga i zrozumieć jego potrzeby, by mógł świadomie i mądrze odwdzięczyć się odpowiednim traktowaniem za jego bezinteresowną wierność i przywiązanie. To również wspaniała zabawa dla całej rodziny, znakomita propozycja dla tych, którzy dopiero przymierzają się do kupna psa, a także świetny pomysł na prezent. Serdecznie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena